Archiv

Vydařená bramboráková párty

  29. března 2019

Vzpomínkové ohlédnutí v čase – tak nazvaly pracovnice Ergoterapie v domově B středeční odpoledne (27. března). Tentokrát si společně s uživateli připravili oblíbené bramboráky.

Při ochutnávce se zavzpomínalo, jak si kdo bramboráky doma připravoval, a co k nim měl nejraději.

Číst více

Tvůrčí hrátky s barvami na plátně

  27. března 2019

V pondělí 25. března se senioři v domově B věnovali novince v jejich průběžné ozdravné a tvůrčí činnosti – ARTETERAPII.

Díky projektu Ježíškova vnoučata si tak mohli poprvé vyzkoušet techniku malování na plátno. Všichni vytvořili krásné obrazy, které budou zdobit i energeticky posilovat prostředí jejich bytů.

Číst více

Taneční terapie báječným zážitkem

  26. března 2019

Dopolední hodinku, v pátek 22. března, senioři v domově C věnovali oblíbené taneční terapií. Po přípravné rozcvičce se tancovalo při lidové i vážné hudbě a všichni si společný tanec náležitě užili.

Číst více

Paní Zimě jsme zamávali na rozloučenou

  25. března 2019

V závěru 3. březnového týdne (pátek dvaadvacátého)  jsme se seniory z domova B, v souladu se zachováním letité lidové tradice, vynesli Moranu. Jde o symbolický konec nadvlády zimy, které jsme společně zamávali na rozloučenou a naopak přivítali nadcházející jarní dny.

Číst více

Přivítání jara českými tradicemi

  26. března 2019

Tradiční VÍTÁNÍ JARA se konalo ve čtvrtek 21. března i v domově C, a to se vzpomínáním na známé české zvyky a tradice, spojené s příchodem tohoto ročního období. Naše povídání bylo doplněno i hraným pásmem, kde jsme mohli shlédnout vynášení MORANY, chození s „létéčkem“ či otvírání studánek. Všichni se společně zapojili do nazdobení létéčka barevnými stuhami a také se potěšili pohledem na kvetoucí jarní květiny.

Číst více

„Terapeutky“ Airy a Katy léčily společně

  22. března 2019

Opravdu vzácná a vítaná návštěva nás ve čtvrtek 21. března poctila v domově B. A to přítomností Kateřiny Košárkové a jejich svěřenkyň, fenky Airy a kočky Katy. Senioři tak měli možnost vyzkoušet si felinoterapii a současně proběhla již všem známá canisterapie. Felinoterapie patří podobně jako canisterapie mezi zooterapie. Jedná se o podpůrnou léčbu aktivizační metodou.

Číst více

Kavárna s výstižným názvem POHODA

  22. března 2019

Další z velmi přitažlivých aktivit pro naše seniory se uskutečnila ve středu 20. března. Opět jsme otevřeli v domově B oblíbenou kavárnu Pohoda. Uživatelé tak měli příležitost strávit příjemné chvíle při kávě, zákusku, ale i pochutnat si na výborných pohárech.

Číst více

Poutavé vyprávění o historii knihovny

  20. března 2019

Březen je už více než 60 let spojován s Měsícem knihy, a tak jsme s našimi seniory navštívili místní knihovnu. Zde si pro nás paní vedoucí připravila přednášku o vzniku této literární pokladnice. Po poutavém vyprávění jsme si mohli prohlédnout její prostory a společně zavzpomínali, jaké knihy jsme dříve četli, a které z nich se nám nejvíce líbily.

Číst více

A přátelé jezevčíci opět nezaháleli

  20. března 2019

Ve druhé polovině března proběhla v domově C tradiční a oblíbená návštěva jezevčíků. Společnosti pejsků si tento měsíc užili senioři při individuální canisterapii.

Číst více

Jaro přišlo k seniorům až domů

  20. března 2019

První jarní Zahradní terapii jsme připravily pro seniory v domově B, kteří jsou upoutáni k lůžku nebo nemají tolik možností vyjít si do přírody. Jaro jsme jim proto přenesly do jejich bytů.

Číst více

Vzpomínkové setkání

  19. března 2019

V rámci VZPOMÍNKOVÉHO SETKÁNÍ (18. března) senioři v domově B v dopoledních hodinách upekli pochoutku s názvem Hraběnčiny řezy. Odpoledne jsme si společně připomněli u kávy a moučníku od hraběnky život a dílo české herečky Nataši Gollové, vlastním jménem Nataši Hodáčové.
Již jako dítě hrávala divadlo s ochotníky. Soukromě vystudovala moderní scénický tanec. Roky 1933 a 1934 prožila na divadelních prknech v Olomouci a další dva roky působila na Slovensku.

Při besedě o osobnostech zrozených ve znamení Ryb jsme nezapomněli ani na život a dílo Luďka Munzara, Aťky Janouškové a dalších.

 

Číst více

Čtyřnozí kamarádi „zaplavili“ domov B

  14. března 2019

Jako malá povodeň se ve čtvrtek 14. března prohnal houf jezevčíků kolem recepce do haly domova B. Opět nás navštívili naši čtyřnozí kamarádi. CANISTERAPIE zde, ale i v domově C, probíhají pravidelně a senioři se vždy na pejsky moc těší. Ti jsou pro ně velkým zpestřením všedního dne.

Číst více

Vystoupení s marionetami doslova oslnilo

  18. března 2019

K velmi zajímavým projektům patří i terapie s loutkami, kterou si pro nás připravili členové brněnského Divadla Bez Pravidel. Představení se uskutečnilo ve čtvrtek 14. března pod názvem „Ta naše písnička česká“ v domově C. Všem se velmi líbilo a každý, kdo měl zájem, se mohl do děje přímo zapojit. Doslova úžasné vystoupení se u nás konalo díky paní Hromadové, která nám tak splnila přání v rámci projektu Ježíškova vnoučata. Tímto chceme dárkyni i „dřevěným hercům“ a jejich loutkářům moc poděkovat za krásný zážitek. http://divadlobezpravidel.cz/

Číst více

Voňavé topinkování

  14. března 2019

Ve středečních odpoledních hodinách (13. března) se začala nejen pracovní dílnou ve 3. patře, ale postupně celým domovem B linout libá vůně opraženého chleba a česneku. Ano, uhádli jste, šikovné ruce našich seniorů tvořily klasickou dobrůtku – TOPINKY! Nu, co dodat? Chutnalo bezezbytku všem…

Číst více

Zahradní terapie

  18. března 2019

Ve společenském sále domova C proběhla v úterý 12. března ZAHRADNÍ TERAPIE, v jejímž průběhu jsme se věnovali přesazování pokojových rostlin a vysévání semínek různých druhů zeleniny. Přímému kontaktu s přírodou tak nebránila ani mírná nepřízeň venkovního počasí.:-)

Číst více

Výlet do Květné zahrady v Kroměříži

  15. března 2019

Počátkem března se senioři z domova C vydali na výlet do KVĚTNÉ ZAHRADY v Kroměříži, kde probíhala výstava kamélií. Naší milou průvodkyní byla paní inženýrka Poková, která se nám po celou dobu návštěvy věnovala. Na závěr našeho výletu jsme i poseděli v příjemné místní kavárničce. Moc děkujeme za poutavý výklad!

Číst více

MDŽ s posezením u kytary

  12. března 2019

Mezinárodní den žen, v pátek 8. března, jsme v domově B společně oslavili s našimi seniorkami při malém posezení a písničkami s kytarou. Na všechny dámy čekal rudý karafiát.

Číst více

Vydařená oslava svátku žen

  11. března 2019

V prvním březnovém týdnu( čtvrtek 7. 3.) se v domově C konala tradiční společná oslava Mezinárodního dne žen. Při této slavnostní příležitosti byly všechny ženy obdarovány květinou, vyhrávala kapela a zpívalo se „jako za mlada“. Děkujeme hudební kapele „Veselá dvojka“, za to, že nám přišla zahrát.

Číst více

Radostné chvíle s Juwim, Ellí a Gabčou

  8. března 2019
Canisterapie využívá pozitivní interakce mezi člověkem a psem, jako podpůrná a aktivizační metoda ovlivňuje člověka v bio-psycho-sociální rovině. Oddanost a věrnost je charakteristická pro němou tvář a posiluje v nás, lidech, důvěru a lásku.
Ve čtvrtek 7. března seniory v domově B navštívili naši přátelé, retrívr Juwi a jeho majitelky Ellí a Gabča. Společně rozdali všem radost a chvíle pohody. Děkujeme!
Číst více

Gratulace našim jubilantům

  8. března 2019

Ve čtvrtek 7. března jsme v domově C společně oslavili narozeniny našich seniorů, kteří spatřili světlo tohoto světa v měsících únoru a březnu. Na oslavu jubilantům přišel zazpívat a popřát i pěvecký sbor STUDÁNKA ze ZŠ Mánesova Otrokovice. Tímto moc děkujeme a všem jubilantům gratulujeme!

Číst více

Přípravy na oslavu MDŽ

  8. března 2019

Naši senioři se zodpovědně připravili na chystané oslavy Mezinárodního dne žen, ale i narozeninovou oslavu. Ve středu 6. března si v domově C společně upekli čokoládové řezy, na kterých si všichni velmi pochutnali.

Číst více

Masopustní průvod masek

  6. března 2019

Masopustní veselí a rej masek propukl v úterý 5. března jak v domově B, tak i v „Céčku“. Naše seniory navštívil masopustní průvod, který všem rozdal dobrou náladu a jako občerstvení sladké koblihy. Udržujeme tak tradice, které jsou neodmyslitelnou součástí naší kultury.

Číst více

AIRY – opravdová přítelkyně

  4. března 2019

Oba naše domovy B a C v pátek 1. března navštívila 7letá fenka Airy s doprovodem své majitelky slečny Kateřiny Košárkové. Všem uživatelům udělala velkou radost a předvedla také, co všechno umí . Úsměv na tváři nám rozhodně nechyběl a my za to velmi děkujeme.

Číst více

Zábava i napětí u „Člověče, nezlob se“

  4. března 2019

Středeční dopoledne (27. února) věnovali uživatelé v domově C zábavě se společenskou hrou ČLOVĚČE, NEZLOB SE. Nadšenci této hry tak strávili příjemný půlden plný humoru, ale i dostatečné dávky adrenalinu a napětí. V každém případě se vskutku nikdo nezlobil…:-)

Číst více

Putování po CHILE

  1. března 2019

Tentokrát s názvem PUTOVÁNÍ PO CHILE. Ano, to byla další ze seriálu oblíbených besed o cestování, která se v úterý 26. února uskutečnila v domově C. Povídání o jednom z jihoamerických států si pro nás připravili manželé Bártovi. Jsou to Ježíškova vnoučata a tímto setkáním splnila přání našich seniorů. V průběhu besedy jsme se díky jejich poutavému vyprávění dozvěděli mnoho zajímavostí o této zemi. Celá beseda byla doplněna fotografiemi z míst, která při cestování sami navštívili. Tímto moc děkujeme!

Číst více

Naši partneři