Archiv

Dobrá nálada a pohoda s nejvěrnějšími přáteli

  29. dubna 2019

Na pátek 26. dubna se senioři v domově B velmi těšili. Důvodem byla oblíbená canisterapie s nejvěrnějšími přáteli člověka. Přítomnost „party“ jezevčíků opět dodala našim uživatelům dobrou náladu a celkovou pohodu.

Číst více

Příjemné odpoledne při poslechu Ženského pěveckého sboru

  29. dubna 2019

Víkendové vystoupení ŽENSKÉHO PĚVECKÉHO SBORU OTROKOVICE v domově B se uskutečnilo 27. dubna. Senioři prožili velmi příjemné sobotní odpoledne a tímto všem učinkujícím za vystoupení a čas věnovaný našim uživatelům velmi děkujeme.

Číst více

Rikšou na jarní projížďce

  29. dubna 2019

Příchod jarních teplých dnů v posledním dubnovém týdnu přivítali senioři v domově B cykloterapií, do které se zapojili také studenti gymnázia Otrokovice. Ti zájemkyně o projížďku na čerstvém vzduchu ochotně povozili v rikše, a to na trase cyklostezky podél řeky Moravy. Ohlasy byly jednomyslné – báječné, parádní apod.

Číst více

Dveře kavárny Pohoda opět dokořán

  26. dubna 2019

Kavárna Pohoda v domově B opět přivítala své pravidelné hosty, a to ve čtvrtek 25. dubna. Senioři si velmi pochutnali na výborných pohárech, při kávě a zákusku poseděli s přáteli a prožili tak společně velmi příjemné odpoledne.

Číst více

Přehlídka kraslic i ukázka ručního zdobení

  25. dubna 2019

Ani letos nechyběla v domově C velká dubnová výstava velikonočních kraslic s ukázkami zdobení technikou ruční malby. Ruční zdobení nám předvedla naše pečovatelka Liduška a všichni její umění obdivovali. Moc děkujeme Lidušce Matochové za uspořádání této krásné výstavy.

Číst více

Hudební okénko s Johannesem Brahmsem

  24. dubna 2019

V rámci Hudebního okénka jsme si v úterý (23. dubna) v domově B připomněli život a dílo německého hudebního skladatele, klavíristy a dirigenta Johannese Brahmse.

Číst více

Vystoupení zdravotních klaunů pobavilo a rozesmálo

  24. dubna 2019

Ve čtvrtek 18. dubna nás v domově  C navštívili profesionální ZDRAVOTNÍ KLAUNI, a to v rámci akce Turné plné smíchu. Jejich návštěva byla plná dobré nálady a zanechala u našich seniorů nesmazatelné zážitky. Každý měl možnost si s klauny zazpívat nebo zatančit. Toto úžasné setkání se konalo díky paní Petře Kučerové, která nám tak naše přání splnila v rámci projektu Ježíškova vnoučata. Moc děkujeme!

Číst více

Setkání generací v duchu velikonočních svátků

  21. dubna 2019

V polovině 3. dubnového týdne se v domově C konalo mezigenerační setkání žáků VIII. třídy ZŠ Malenovice s našimi seniory. Akce se nesla v duchu blížících se velikonočních svátků, kdy si pro nás studenti připravili krátké pásmo písniček, malování vajíček a soutěž Riskuj.🥚🐥🐰Moc děkujeme!

Číst více

Jak si upekli, tak si i velmi pochutnali

  19. dubna 2019

Příjemné setkání, věnované vzpomínkám na velikonoční zvyky a tradice, proběhlo ve čtvrtek 18. dubna v domově C. 🐣 Celou řadu činností, pro období těchto svátků typických, jsme si vyzkoušeli a v závěru pak pochutnali na společně upečeném beránku a jidáších. 🌷

Číst více

Vzkazujeme – pro koledníky vše připraveno!

  18. dubna 2019

V domově B se o Zeleném čtvrtku (18. dubna) sešly naše uživatelky, aby společně nabarvily sváteční vajíčka. Tvůrčí dílo se perfektně podařilo a seniorky tak mohou přivítat návštěvy koledníků na Velikonoční pondělí.

Číst více

Zábavné dopoledne s malenovickými školáky

  24. dubna 2019

Seniory v domově B navštívili ve středu 17. března žáci ZŠ z Malenovic. Ti si připravili pro naše uživatele aktivní dopoledne naplněné zábavnými kvízy, hrami i hudební produkcí, a to plně pod taktovkou dobré nálady. Všem mladým lidem, kteří věnovali čas našim uživatelům, srdečně děkujeme.

Číst více

Výstavka a malování velikonočních kraslic

  17. dubna 2019

Zvyky a tradice na Velikonoce, spojené s ukázkou velikonočních kraslic, ale také jejich malováním – to vše si v úterý 16. dubna vyzkoušeli naši uživatelé v domově B.
Děkujeme paní Ludmile Matochové, zaměstnankyni SENIORu, která jim věnovala svůj volný čas a předvedla své umění. Senioři tak měli možnost vyzkoušet si malování vajíček a také si některá odnést s sebou domů.

Číst více

Sváteční příprava symbolů Velikonoc

  19. dubna 2019

V rámci příprav na velikonoční svátky, jsme si v pondělí 15. dubna v domově C společně upekli beránka a jidáše – symboly Velikonoc. Všichni se s nadšením zapojili do přípravy těsta a výroby jidášů se skořicí a medem. Také jsme si o těchto klasických pokrmech povídali a zavzpomínali na různé recepty, které jsme doma dříve používali.

Číst více

Vydařené pečení svátečního beránka

  17. dubna 2019

Přípravy na sváteční dny jsou v domově B v plném proudu. Hned na začátku týdne (pondělí 15. dubna), si uživatelky společně upekly a nazdobily beránka. Zároveň zavzpomínaly, jak to chodilo v domácnostech dříve a jak probíhaly rodinné přípravy na velikonoční svátky.

Číst více

Velikonoční tvoření spolu se studenty UTB

  15. dubna 2019

V pátek 12. dubna studenti FaME UTB ve Zlíně pozvali seniory z domova B k VELIKONOČNÍMU TVOŘENÍ. Společně si zhotovili drobné dekorace jako například vlněná vajíčka, pletené pomlázky nebo bambulková kuřátka, kterými si vyzdobí své byty, nebo obdarují vnoučata. Studentkám velmi děkujeme za čas, ochotu a vstřícný přístup k aktivitám našich uživatelů.

Číst více

Milá návštěva našich psích kamarádů

  15. dubna 2019

Ke konci minulého týdne (pátek 12. dubna), nás v domově C navštívili naši psí kamarádi, tentokráte v rámci skupinové canisterapie. Udělali radost nejen seniorům našeho domova a v domácnostech Čtyřlístek a Pampeliška, ale i seniorům v denním stacionáři, kteří se této terapie zúčastnili.

Číst více

Příjemné dopoledne ve videokavárničce

  15. dubna 2019

V naší oblíbené VIDEOKAVÁRNIČCE jsme v domově C (ve čtvrtek 11. dubna), společně strávili příjemné dopoledne u dobré kávy nad prezentací fotografií z kulturních akcí za uplynulé období.

Číst více

Zahradnická činnost součástí ozdravných terapií

  12. dubna 2019

V souladu s příchozím jarem proběhla ve společenském sále domova C (středa 10. dubna) akce s názvem ZAHRADNÍ TERAPIE. Společně jsme se tentokrát věnovali přesazování přísad a rostlin. 🌱

Číst více

Co recept, to vynikajicí chuť!

  11. dubna 2019

V domově B senioři věnovali část středy 10. dubna opět vzpomínkám v kuchyni. Tentokrát se zaměřili na přípravu jarní pomazánky. Tak proběhlo další příjemné setkání, spojené s výměnou zkušeností týkajících se vlastních, oblíbených receptů. Vzájemné ocenění a pochvaly doplnily následnou ochutnávku pikantní pochutiny.

Číst více

Tradiční velikonoční dílna se studentkami

  11. dubna 2019

V rámci příprav na oslavu velikonočních svátků proběhla v úterý 9. dubna v domově C tradiční akce – Velikonoční dílna. Ve spolupráci se studentkami Střední školy pedagogické a sociální ze Zlína si mohli naši senioři vyrobit velikonoční přání pro své blízké nebo drobné dekorace s jarními motivy.🐣

Číst více

Zpívání s Naďou Urbánkovou

  8. dubna 2019

Hned na začátku druhého dubnového týdne, v pondělí 8. 4., si senioři v domově B, při  hodince muzikoterapie, připomněli dílo české zpěvačky, herečky a moderátorky Nadi Urbánkové, rodným jménem Naděždy Balabánové.
Společně si zazpívali a strávili tak příjemné hudební dopoledne.

Číst více

Známé hity v podání členů Hoffmannova divadla

  9. dubna 2019

Velmi zajímavá akce proběhla v pátek 5. dubna v domově C. Ve společenském sále se konalo vystoupení členů Hoffmannova divadla z Uherského Hradiště, kteří si pro nás připravili program s názvem „Známé muzikálové a pohádkové hity“. Představení se uskutečnilo díky paní Kučerové, která nám tak splnila přání v rámci projektu Ježíškova vnoučata. Tímto chceme dárkyni i účinkujícím moc poděkovat. http://hoffmannovodivadlo.cz/

Číst více

Kulinářská pochoutka na výbornou!

  8. dubna 2019

V rámci aktivity „Vzpomínání v kuchyni“ jsme si v domově C (čtvrtek 4. dubna) společně připravili jarní nádivku s bylinkami. Senioři se věnovali přípravě i finální fázi pečení doslova coby zkušení profesionálové a výsledek to bezesporu potvrdil. Spokojenost byla zcela namístě a všichni si moc pochutnali.

Číst více

Společně jsme uctili památku Tomáše Bati

  4. dubna 2019

V úterý 2. dubna  si naši senioři připomněli významné výročí narození Tomáše Bati. U Baťovy sochy v parku před hotelem Baťov – Společenský dům se sešli společně se zástupci otrokovické radnice a uctili jeho památku.

Číst více

Výměna zkušeností s úklidem domácnosti

  3. dubna 2019

Akce „Ohlédnutí v čase“, tentokrát na téma – úklid domácnosti dříve a nyní – proběhla ve středu 3. dubna v domově B. Senioři zhodnotili své poznatky a zkušenosti s používáním čisticích přípravků a prostředků v průběhu jejich životů až do současnosti.

Číst více

O letech minulých i dnešku Otrokovic

  2. dubna 2019

Počátkem dubna se v domově C konal vzpomínkový program OTROKOVICE DŘÍVE A DNES. Tentokrát jsme s paní Liduškou zavzpomínali na prvopočátky vzniku dějin týkajících se vzniku různých oblastí Otrokovic. Zaměřili jsme se na významné objekty těchto oblastí a jejich historii – obecní úřad, kostel s farou, rozsáhlé náměstí a obě školy. Celá diskuze byla doplněna různými fotografiemi a knihami o tomto městě.

Číst více

Práce s loutkou pilířem reminiscenční terapie

  2. dubna 2019

Opět nás navštívili členové Divadla bez pravidel, tentokrát v domově B, a to v pátek 29. března. Jedná se o novou metodu v práci se seniory. Loutkovodiči (přesněji manipulátoři) marionet Michal a Mikuláš nám krátce představili svou činnost – ,,využíváme základních technik reminiscenční terapie, dramatických technik a práce s loutkou. Právě práce s loutkou je pilířem naší práce. Pomocí loutky dokážeme zbourat pomyslnou bariéru mezi lektorem a seniorem. Naše loutky nepovažujeme za věci, ale za osobnosti s charakterem, a tak s nimi přistupujeme i k seniorům“.

Tímto bychom chtěli moc poděkovat paní Anně Pospíšilové , která nám představení dopřála v rámci „Ježíškových vnoučat“.

Číst více

Přátelský turnaj v šipkách

  9. dubna 2019

Dne 28. března proběhl turnaj v šipkách, mezi SENIOREM B, DS Kvasice a domovy z Loučky i Nezdenic. Senioři z budovy B se umístili na krásném druhém místě. Děkujeme DS Kvasice za prožití velmi příjemného odpoledne.

Číst více

Šikovné ruce tvořily v keramické dílně

  1. dubna 2019

V domově C, poslední březnový týden, jsme otevřeli úplně poprvé v rámci arteterapie keramickou  dílnu. Během terapie jsme si vyzkoušeli práci s keramickou hlínou a tvořili jsme z ní podle naší fantazie různé motivy. ❤️❤️❤️Ježíškova vnoučata moc Vám děkujeme za hlínu a všechny nástroje do naší keramické dílny, které jste nám darovali.

Číst více

Návrat do školních let

  1. dubna 2019

U příležitosti Dne učitelů jsme v domově C v rámci reminiscenční terapie (26. března) vzpomínali na téma „Škola, naši spolužáci a učitelé“. Krásné setkání bylo plné osobních vzpomínek seniorů na školní léta. Povídání bylo doplněno ukázkami ze známých filmů a prohlídkou učebnic z dob dřívějších i aktuálních.

Číst více

Naši partneři