Archiv

Léto budiž pochváleno – přivítali jsme čas barev a dozrávajících malin…

  28. června 2019

V domově B jsme odpoledne, ve středu 26. června, slavnostně přivítali léto a prázdninový čas. Pro naše uživatele jsme připravili odpolední grilování s živou hudbou a krátkým programem. Z důvodu velmi teplého dne celá akce proběhla uvnitř budovy, ale přesto se nám vše vydařilo. 🙂

Číst více

Zpracováváme bylinky pro pozdější využití

  28. června 2019

Poslední červnový  týden v domově B patřil  bylinkaření, kdy  pokračujeme v letních pracích na zahradě. Zpracováváme pomalu vše, co jsme si vypěstovali a později využijeme na čaje, nebo v aromaterapii.

Číst více

Příjemné dopoledne při výrobě levandulového oleje

  28. června 2019

Senioři v domově B, si vyrobili levandulový olej, který bude využívaný pro potřeby všech uživatelů. Levandulový olej má léčebné, dezinfekční a zklidňující účinky, je hojně používán v kosmetickém průmyslu, ve zdravotnictví, ale i v aromaterapii.
Pro naše uživatele bude využíván hlavně při potížích se spánkem a při masážích. Všem se tato velmi příjemná aktivita líbila.

Číst více

Cyklo projížďka je také přínosem pro sbližování generací

  27. června 2019

V rámci spolupráce s Gymnáziem Otrokovice, mají naší senioři možnost využít projížďky na elektrokole, a to v doprovodu studentů. Zájemci se tak podívají na místa, která znají z dřívějška. Pobyt venku, na čerstvém vzduchu, není jediným přínosem těchto setkání, ale přispívá i ke změně nahlížení generací na sebe navzájem.

Číst více

Čtyřnozí kamarádi opět v akci

  27. června 2019

V domově C patřilo páteční dopoledne (21. června)  našim malým psím kamarádům, kteří nás opět navštívili  v rámci skupinové canisterapie. Udělali radost nejen seniorům našeho domova a v domácnostech Čtyřlístek a Pampeliška, ale i seniorům denního stacionáře, kteří se této terapie zúčastnili.

Číst více

Zábavný turnaj v metání pétanqueových koulí

  24. června 2019

V páteční dopoledne (21. června) si senioři z domova B zahráli turnaj v pétanque. Podařilo se nám zapojit do hry všechny uživatele a prožít tak opravdu zábavné dopoledne.

Číst více

Vydařená lidová veselice při cimbálové muzice

  24. června 2019

V domově C se ve čtvrtek 20. června konala ❣️LIDOVÁ VESELICE❣️ pro seniory, jejich příbuzné a dobrovolníky. Kulturní program si pro nás připravila cimbálová skupina Juráš a nechybělo ani bohaté občerstvení v podobě grilovaných specialit. Velké poděkování za pomoc při vydařené akci patří všem zaměstnancům.

Číst více

Dětský pěvecký sbor Studánka naladil na pohodovou notu

  20. června 2019

Děti z pěveckého sboru STUDÁNKA navštívily ve čtvrtek 20. června seniory v domově B s krásným hudebním pásmem, u příležitosti ukončení školního roku. Všem učinkujicím ze „STUDÁNKY“ děkujeme za čas, který nám vždy ochotně věnují pro společně prožité hezké chvíle.

Číst více

Společná oslava narozenin všechny potěšila

  21. června 2019

V domově C jsme ve středu 19. června  společně oslavili narozeniny našich seniorů, kteří se narodili v měsíci červen a červenec. 🍰💐

Číst více

Cvičení s barevnými vějíři

  21. června 2019

V polovině týdne ( 19. června ), si uživatelky domova B užily „barevné“ cvičení. Tato netradiční forma pohybu všechny nadchla a pobavila. Budeme se těšit na další  setkání v tělocvičně:-)

Číst více

Vzpomínání nad oblíbenými recepty aneb jahůdky 100x jinak

  20. června 2019

Ve středečním odpoledni (19. června), si uživatelky z domova B v rámci vzpomínek připravily v kuchyni  jahody se šlehačkou 😋. Zároveň jsme vzpomínali na další možnosti zpracování jahod a oblíbené recepty.

Číst více

Trénink na turnaj v ruských kuželkách

  21. června 2019

V domově C  si  v úterý ( 18. června )  senioři zahráli ruské kuželky, které máme letos nově v zahradě domova, a to díky dárkyni paní Kristině Vaníčkové, která se zapojila do projektu Ježíškova vnoučata. Společně tak trénujeme na blížící se turnaj.

Číst více

Setkání na téma podnětů a dotazů k činnosti domova SENIOR

  20. června 2019

V obou domovech B i C se počátkem 3. červnového týdne konalo setkání uživatelů s ředitelem ing. Zdeňkem Mikelem, MBA a starostkou Otrokovic Bc. Hanou Večerkovou. Senioři měli možnost vznést různé dotazy či připomínky, na které jim bylo odpovězeno. Společně také zavzpomínali na J. A. Baťu, kdy měli možnost shlédnout i dokumentární film s názvem Brazilské stopy Jana Antonína Bati.

Číst více

Připravili jsme si výborné jahodové osvěžení

  20. června 2019

Ve čtvrtek 13. června jsme si v domově C, v rámci jahodové sezóny, upekli koláč s jahodami a také jsme si udělali osvěžující koktejly, na kterých jsme si moc pochutnali. 🍓 🍓 🍓

Číst více

Přání plníme ihned, zázraky do…dnů :-), tentokrát v Loučce

  18. června 2019

V závěru druhého červnového týdne  se nám podařilo splnit toužebné přání jedné z našich uživatelek v domově B, která chtěla navštívit svou rodnou obec Loučku u Vizovic. Výlet jsme propojili s přátelskou návštěvou domova pro seniory Loučka a účastí na menší kulturní akci s názvem ,,Valašské doremi“, kde jsme si i společně zazpívali. Pro všechny účastníky zájezdu, kteří se k  projektu připojili, to byl velký zážitek. Děkujeme vedoucímu DS Loučka Romanu Vašičkovi, který se nám v průběhu setkání plně věnoval.

Číst více

Návštěva Sazovic byla pokračováním projektu „Splněná přání“

  19. června 2019

V domově B pokračujeme v plnění projektu SPLNĚNÁ PŘÁNÍ. Pro naši seniorku, ve spolupráci s jejím synem, jsme ve středu 12. června zorganizovali návštěvu Sazovic a návštěvu kostela Svatého Václava . Zde se uživatelka setkala se synem a společně jsme si prohlédli nově postavený kostel. Jedna z místních obyvatelek pro nás měla připravenou bohatou přednášku plnou zajímavostí. Poté jsme společně také nezapomněli navštívit krásné posezení na místní zahrádce u koupaliště.

Číst více

Zahrada upravena k letnímu relaxu a posezení

  13. června 2019

Zaměstnanci a senioři z domova B se společnými silami pustili do úprav a úklidu zahrady. V rámci zahradní terapie uživatelé sázeli letničky a do truhlíků zeleninu. Děkujeme všem zaměstnancům, kteří se zapojili do hrubších a náročnějších prací. Naši uživatelé si tak v průběhu horkých letních dnů mohou posedět ve stínu rozkvetlé zahrady s přáteli.

Číst více

V okénku osobností o herci Petru Kostkovi

  10. června 2019

Pondělní odpoledne (10. června) jsme v domově B věnovali povídání o životě a díle Petra Kostky. Český herec se narodil 11. června 1938 a pochází se starého divadelního rodu, jehož kořeny sahají až do první poloviny předminulého století.
Studoval na DAMU, ale studia nedokončil, protože se oženil a očekával narození své první dcery. Získal angažmá v Městských divadlech pražských, kde působil 14 let. Poté odešel do Národního divadla.
V letech 1974 – 1994 působil v Národním divadle a v roce 1994 se stal členem uměleckého souboru Divadla na Vinohradech.

Číst více

Po Otrokovicích opět s výletním vláčkem

  12. června 2019

Ve čtvrtek 6. června se i senioři z domova C zúčastnili projížďky výletním vláčkem po Otrokovicích. Všichni si projížďku moc užili a za jízdy zavzpomínali, jak místa, kolem kterých jsme projížděli, vypadala před mnoha lety. Výlet spojený s krásnými vzpomínkami se zrealizoval díky paní Monice Domincové, která nám ho darovala přes projekt Ježíškova vnoučata. Děkujeme! ❤️

Číst více

Den s dětským úsměvem

  11. června 2019

V minulém týdnu (5. června) se v domově C konal ve spolupráci s DDM Sluníčko Otrokovice každoroční Den s dětským úsměvem. Senioři měli možnost vidět několik krásných vystoupení, kde děti předvedly, co se v zájmových kroužcích za uplynulé období naučily. Mnohokráte děkujeme paní Bc. Janě Bárové z DDM Sluníčko, všem dětem a jejich rodičům za realizaci této úžasné akce.

Číst více

Hipoterapie s poníky udělala radost

  10. června 2019

V úterý 4. června se v atriu našeho domova C konalo milé setkání s poníky paní Pasekové. Senioři měli ze společnosti zvířat radost a krmili je připravenými pamlsky.

Číst více

Studenti nám zazpívali slavné hity z 60. a 70. let

  7. června 2019

Projekt Ježíškova vnoučata dělá nám všem radost i nadále. Díky němu se v domově C, v prvním červnovém týdnu, konalo vystoupení studentů Zlínské soukromé vyšší odborné školy umění, o.p.s.. Mladí lidé si pro nás připravili, s hudebním doprovodem paní Rozumkové, pásmo známých písní z 70. a 60. let. Moc jim děkujeme za příjemně prožité dopoledne.

Číst více

Osvěžení pro horké letní dny je připraveno!

  5. června 2019

Úterní odpoledne, 4. června, seniorky z domova B věnovaly zhotovení bezinkového sirupu, podle osvědčené receptury. Sirup využijeme při společných aktivitách a akcích do limonád na osvěžení v letních dnech.

Číst více

Výlet vláčkem Otrokovicemi oživil vzpomínky

  5. června 2019

Netradiční akce se uskutečnila v úterý 4. června pro seniory z domova B, a to výlet vláčkem Otrokovicemi. Celý záměr se zrealizoval díky projektu Ježíškova vnoučata a dárkyni paní Nikoly z Olomouce, která se do projektu zapojila a projížďku pro naše uživatele zakoupila. Účastníci tak mohli projet okolím svých domovů, kde dříve bydleli, a navštívili jim známá místa, k nimž je váže spousta krásných vzpomínek.

Číst více

Opět s rikšou na projížďce

  4. června 2019

Poslední květnový den (pátek 31. 5.) proběhla v domově B cykloterapie pro naše uživatele. Díky zájmu a pomoci studentů z otrokovického gymnázia mohli senioři prožít příjemné chvíle při projížďce za krásného počasí.

Číst více

Naši partneři