Archiv

Ohlédnutí za hudební tvorbou P. I. Čajkovského

  31. července 2019

Druhý den týdne, v úterý 30. července, jsme v domově B, v rámci hudebního okénka, zavzpomínali na život a dílo Petra Iljiče Čajkovského. Nejvíce ho proslavila baletní díla Labutí jezero a Šípková Růženka.

Číst více

Dokonalý relax při muzikoterapii na perkusní nástroje

  26. července 2019

CELOSTNÍ MUZIKOTERAPIE proběhla v závěru pracovního týdne (26. července) v domově B. Naši uživatelé prožili velmi příjemné dopoledne. To, co léčí při celostní muzikoterapii, je samotný zvuk nástrojů z přírodních materiálů, jako jsou bubny, djembe, perkuse, tibetské mísy aj. Páteční terapie patřila mezi plně aktivní, kdy hudbu spoluvytvářeli všichni zúčastnění a také se jim podařilo při ní příjemně relaxovat.

Číst více

Oblíbenou canisterapii s jezevčíky jsme si opět báječně užili

  30. července 2019

V posledním červencovém týdnu proběhla v domově C již tradiční individuální canisterapie. „Smečka“ jezevčíků vždy svou návštěvou potěší naše seniory na pokojích a vykouzlí jim úsměv na tvářích.

Číst více

Zákusky, poháry, kávička a výborná nálada = kavárna POHODA

  26. července 2019

Ve středu, 24. července, jsme v domově B otevřeli opět pravidelnou kavárnu Pohoda. Uživatelé i rodinní příslušníci si velmi pochutnali na vynikajicích pohárech, zákuscích či různých druzích kávy. Společně si mohli také popovídat s panem ředitelem, který do kavárny za seniory a jejich návštěvami zavítal. Na snímku vidíte náš realizační tým, který nejen zajistil perfektní pohoštění, ale současně všem servíroval výbornou náladu. 🙂

Číst více

Na typickém letním jídle – leču si velmi pochutnali

  30. července 2019

V domově C se uživatelkám (středa 24. července) splnilo velké přání – uvařit si podle své chuti. A tak se pustily do přípravy typického letního jídla – leča. Při přípravě panovala dobrá nálada, vzpomínalo se, jak tento pokrm připravovaly doma svým rodinám, a nakonec si také všichni senioři na hotovém leču velmi pochutnali.

Číst více

Projížďka historickým kočárem

  23. července 2019

V polovině července naší senioři zažili „Vánoce v létě“. V rámci projektu Ježíškova vnoučata využili možnost projížďky v kočáře. Děkujeme dárkyni a firmě Svatba kočárem – stáj Mišák za krásný zážitek a vyjížďku po Baťově.

Číst více

Letní posezení u zmrzliny

  22. července 2019

V minulém týdnu ( čtvrtek 18. července ) naši uživatelé využili letního počasí a při posezení venku v átriu domova C  si pochutnali na zmrzlinovém poháru a dobré kávě. Příjemnou atmosféru dotvořila lidová hudba.🍦🎶

Číst více

Navštívili jsme památník Tomáše Bati

  19. července 2019

S uživateli z domova  B, jsme se společně ve středu 17. července vydali za vzpomínkami po Otrokovicích. Tentokrát jsme navštívili památník Tomáše Bati a areál bývalého Svitu.

Číst více

Zahradní flóru jsme ošetřily a zkrášlily, radost pohledět!

  18. července 2019

V průběhu třetího červencového týdne se v domově C za krásného slunečného počasí konala ZAHRADNÍ TERAPIE, kdy jsme se společně zapojily do péče o naši zahrádku v átriu domova. Seniorky zavzpomínaly i na své zahrádky a na to, jak o ně dříve pečovaly.

 

 

Číst více

Hipoterapie s poníky přináší dobrou náladu a potěšení

  17. července 2019

Úterní dopoledne (16. července) nás v domově B, navštívili poníci, pod vedením majitelky paní Pasekové, a to v rámci hipoterapie. Stejně, jako o den dříve u kolegů seniorů v domově C, je blízký kontakt se zvířaty i pro naše uživatele velmi důležitý.

Číst více

Další splněné přání – výlet na Velehrad

  17. července 2019

V souvislosti s projektem SPLNĚNÁ PŘÁNÍ se v úterý 16. července senioři z domova C vydali na poutní místo Velehrad, kde měli možnost prohlédnout si prostory baziliky Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje. Výlet si zpříjemnili i drobným občerstvením.

Číst více

V hudebním okénku s Václavem Neckářem

  16. července 2019

V rámci hudebního okénka jsme si v domově B (pondělí 15. července) připomínali život a dílo oblíbeného zpěváka Václava Neckáře. Zaposlouchali jsme se do jeho známých hitů a také jsme otevřeli jeho filmovou tvorbu. Film Ostře sledované vlaky získal ocenění Americké filmové akademie Oscar a snímek Skřivánci na niti byl oceněn Zlatým Medvědem na filmovém festivalu v Berlíně. Také hudební pohádka Šíleně smutná princezna dnes již patří k české filmové klasice.

Číst více

Kamarádi poníci opět u nás

  16. července 2019

Na začátku týdne – v pondělí 15. července, se v domově C  konalo setkání s poníky paní Pasekové, a to v átriu našeho domova. Senioři měli ze společnosti zvířat radost a krmili je připravenými pamlsky.

Číst více

Kulaté jubileum Zlatého slavíka Karla Gotta

  17. července 2019

V neděli 14. července měl narozeniny náš oblíbený a světově známý zpěvák Karel Gott. S uživateli v domově B, jsme si připomněli jeho život a dílo. Zaposlouchali jsme se do známých hitů jako LADY CARNEVAL, LÉTA PRÁZDNIN, JDI ZA ŠTĚSTÍM, nebo VČELKA MÁJA.

Číst více

O životní pouti Karla Gotta u příležitosti jeho osmdesátin

  15. července 2019

V domově C jsme se společně sešli u poslechu písní Karla Gotta, který v polovině července oslavil významné životní jubileum – „Osmdesátiny“! Při poslechu známých hitů jsme si povídali o Karlově životní cestě a celé jeho zpěvácké kariéře.

Číst více

Vědomostní kvíz byl poučením i zábavou

  17. července 2019

Ve čtvrteční dopoledne (11. července) jsme v domově B opět uspořádali pravidelný vědomostní kvíz, který patří mezi oblíbené aktivity našich uživatelů. Jde totiž nejen o procvičení paměti a oživení znalostí, ale i dobrou zábavu a náladu.

Číst více

Vydařené meruňkové pečení

  11. července 2019

Sezóna meruněk začala a tak si naši uživatelé ve středu 10. července, upekli výborný meruňkový koláč . A aby to nebylo nikomu líto, odpoledne mohli i ostatní ochutnat, jak se jim dílo vydařilo. Všichni si pochvalovali a vzpomínali na to, jaké druhy koláčů dříve pekli .

Číst více

Příjemná procházka a posezení v přístavišti

  10. července 2019

Příjemné ochlazení nám přálo při úterní  procházce (9. července) k přístavišti u Baťova kanálu. Společně jsme si tak mohli popovídat u dobrého piva a zmrzliny.

Číst více

Zazpívali jsme si s Jiřím Kornem

  10. července 2019

V hudebním okénku jsme si v pondělí 8. července  připomněli hudební i herecké dílo Jiřího Korna,  českého muzikálového a popového zpěváka, kytaristy, baskytaristy, tanečníka, moderátora a herce , který 17. května oslavil své 70. narozeniny.

Číst více

Beseda o významných osobnostech naší historie

  8. července 2019

V domově  C se  v prvním červencovém týdnu konala beseda na téma Významné osobnosti naší historie – Cyril a Metoděj a mistr Jan Hus. Během besedy jsme měli možnost shlédnout dokumenty o příchodu a působení Cyrila a Metoděje na Velké Moravě a kázání mistra Jana Husa v Betlémské kapli.

Číst více

Bohatá úroda rybízu bezezbytku zužitkována

  5. července 2019

Čtvrteční odpoledne (4. července) seniorky v domově B věnovaly pečení rybízového koláče, který připravovaly v době prázdnin pro své děti a vnoučata. Společně jsme vzpomínali při kávě a koláči na naše vlastní prázdninové dny a prožili příjemné dopoledne. S ochutnávkou jsme navštívili také uživatele v bytech, kteří se do pečení nemohli zapojit.

Číst více

Na světě není nad láskyplné pohlazení…

  4. července 2019

Počátkem července opět proběhla mimořádně oblíbená CANISTERAPIE, tentokrát v domově B. Možnost pohladit či obejmout naše psí přátele měli senioři jak skupinově, tak individuálně v jejich bytech.

Číst více

Čokoládové mlsání

  3. července 2019

V prvním červencovém týdnu nás v domově B navštívil pan Mitrenga, se svou výbornou belgickou čokoládou. Uživatelé měli možnost ochutnat všechny druhy a mnozí si nakoupili pro svá vnoučata a blízké.

Číst více

Výborná rybízová marmeláda z naší zahrádky!

  4. července 2019

Výroba rybízové marmelády v domově B se uskutečnila v průběhu posledního červnového týdne. Společně s uživateli jsme si z rybízu z naší zahrady uvařili výbornou marmeládu. Zároveň jsme čas při práci vyplnili příjemným povídáním a vzpomínáním.

Číst více

Muzikoterapie při klasické hudbě

  3. července 2019

V domově  C proběhla opět oblíbená MUZIKOTERAPIE, která se konala v atriu domova. Během muzikoterapie jsme si poslechli klasickou hudbu, a to od Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany nebo skladby R. Korsakova. Na závěr jsme si předvedli, jak hrají terapeutické rezonanční relaxační nástroje a také jsme ve svých myšlenkách zavítali k moři s pomocí oblíbeného ocean drumu.

Číst více

Výroba levandulového oleje dokončena

  3. července 2019

Uživatelky v domově B  dokončily výrobu levandulového oleje, který  si na zahradě připravovaly minulý týden a tady máme výsledek našeho společného úsilí🙂. Levandule se pro své účinky používala již od dávných dob. Ne nadarmo si vysloužila přezdívku  „modré zlato“. Levandulový olej nejen příjemně voní, ale zároveň přispívá k posílení našeho zdraví.

 

 

Číst více

Hurá prázdniny

  1. července 2019

V minulém týdnu (25. června) se v domově C konalo vzpomínkové setkání s názvem „Hurá prázdniny“. Společně jsme tak zavzpomínali na školní léta a období letních prázdnin. Setkání bylo doplněno scénkami a ukázkami z filmů.

Číst více

Naši partneři