Archiv

Z Hostýna si přivezli krásné zážitky

  26. srpna 2019

V závěru předposledního srpnového týdne se senioři z domova C zúčastnili výletu na Hostýn. I přesto, že bylo chladnější počasí, užili si návštěvu významného poutního místa na maximum. Prohlédli si okolí, zúčastnili se bohoslužby v bazilice a nezapomněli ani na příjemné posezení a osvěžení v cukrárně. Všichni si přivezli krásné zážitky.

Číst více

Tvoření v keramické dílně

  22. srpna 2019

Ve středu 21. srpna, pracovali uživatelé domova C v rámci terapie  s keramickou hlínou. Jejich krásné výrobky ještě čekají na vypálení a glazuru, a poté na umístění v jejich bytech, kde jim budou sloužit jako závěsná ozdoba.

Číst více

V okénku hudebních osobností Bedřich Smetana

  20. srpna 2019

V rámci HUDEBNÍHO OKÉNKA  (pondělí 19. srpna),  jsme s uživateli v domově B vzpomínali na život a dílo slavného českého skladatele Bedřicha Smetany.

Číst více

Návštěva rohatých kamarádů udělala radost

  21. srpna 2019

Ve 3. srpnovém týdnu se naši uživatelé v domově C potěšili z návštěvy terapeutických koz. Zvířata mají mnozí z nich velmi rádi a jejich přítomnost seniory vždy rozveselí.

Číst více

Vydařený výlet do Buchlovic

  16. srpna 2019

K času letních prázdnin patří výlety po krásách naší země. Ve středu 14. srpna se uživatelé domova B vydali tentokrát navštívit Buchlovice. Výlet se velmi vydařil a všichni si dovezli spoustu krásných zážitků.

Číst více

Jak roky plynou aneb z minulosti do doby přítomné

  15. srpna 2019

Senioři z domova C nyní, za pěkného letního počasí, rádi využívají procházek po okolí. Vracejí se ve svých vzpomínkách na různé části Otrokovic a porovnávají, jak to v našem městě vypadalo dříve a jak se tato místa změnila k  dnešku.

Číst více

Víkendové projížďky rikšou po Baťově

  13. srpna 2019

V domově C si společně užíváme i víkendový program. V závěru druhého srpnového týdne tak mohli senioři absolvovat projížďky rikšou, v rámci cykloterapie, a to po otrokovické části Baťov.

Číst více

Povídání o životě a díle skladatele Karla Svobody

  12. srpna 2019

V pondělí 12. srpna, se uživatelé domova  B  v rámci muzikoterapie – Hudebního okénka,  podívali na život a dílo českého skladatele filmové, televizní, populární a muzikálové hudby Karla Svobody. Společně jsme se zaposlouchali do jeho skladeb a příjemně zrelaxovali.

Číst více

Zábavné utkání v ruských kuželkách

  12. srpna 2019

Ve druhém srpnovém týdnu proběhlo mezi uživateli domova B utkání v RUSKÝCH KUŽELKÁCH.  Před zápasem se senioři také pořádně rozcvičili na zahradě domova.

Číst více

Cuketové bramboráky – přání splněné na „jedničku“

  12. srpna 2019

Středeční odpoledne (7. srpna) věnovali senioři v domově B splnění vlastního přání. V rámci vzpomínek v kuchyni si usmažili cuketové bramboráky! Při společné práci a poté ochutnávce jsme si připomněli, jakým způsobem se dá cuketa dále zpracovávat a předali si recepty. S ochutnávkou jsme navštívili také spolubydlící, kteří jsou upoutáni na lůžko nebo se akce nezúčastnili.

Číst více

Sběr úrody úspěšným výsledkem zahradní terapie

  12. srpna 2019

Počátkem osmého měsíce se uživatelé z domova B zaměřili, v rámci Zahradní terapie, na sběr nemalé úrody (zejména cuket) z naší zahrádky.

Číst více

Slavili jsme svátek sklizně – Dožínky

  6. srpna 2019

V domově C jsme první srpnový den  oslavili svátek sklizně. Na základě lidových tradic jsme pro naše seniory uspořádali „Dožínky“. Mezi dožínkové obyčeje patřily například zvyky spojené s posledním uvázaným snopem obilí. Ten se v českém prostředí nazýval baba, stará nebo nevěsta a často byl stylizován do ženské postavy či oblékán do ženských šatů. K dožínkám také patřila společná cesta z pole, při které byli účastníci ozdobeni květy a klasy, stejně jako jejich nástroje, a ze stejného materiálu měli i věnce na hlavách.

 

Číst více

Naši partneři