Archiv

K silvestrovskému posezení uživatelky připravily výborné delikatesy

  31. prosince 2019

Na oslavu příchodu Nového roku 2020 se uživatelky z domova B zodpovědně připravily, a to již v pondělí 30. prosince. V dopoledních hodinách, v rámci aktivity Vzpomínky v kuchyni,  zhotovily výborné pomazánky a chuťovky k společnému silvestrovskému posezení. 🙂

Číst více

Štědrý den s pohodovou a slavnostní atmosférou

  31. prosince 2019

Jaký byl Štědrý den v domově C? Samozřejmě jsme se věnovali klasickým vánočním tradicím, zpívali koledy, nechyběla večeře, dárečky…. 🙂 Děkujeme všem zúčastněným a organizátorům za krásnou a pohodovou sváteční atmosféru, kterou našim seniorům připravili.

 

Číst více

Bohoslužba v duchu oslavy Vánoc

  28. prosince 2019

V domově C  se vždy poslední pátek v měsíci koná v odpoledních hodinách
bohoslužba, kterou vede P. Mgr., Ing. Pavel Šupol z otrokovické farnosti.
Poslední mši v tomto roce doprovodil pěvecký sbor koledami. Bohoslužby
nejsou jedinými duchovními aktivitami u nás. Dochází k nám katechetka p.
Čechová, která navštěvuje uživatele na pokojích a pravidelně se naši
uživatelé setkávají v knihovně našeho domova u modlitby Růžence nebo v
Katolickém společenství.

Číst více

U štědrovečerního menu nechyběly ani koledy

  25. prosince 2019

Oslava třídenních vánočních svátků započala Štědrým dnem, 24. prosince, kdy se naši senioři sešli v odpoledních hodinách v jídelně domova B. Společně usedli u slavnostní tabule, kterou děvčata z pečovatelské služby postupně zaplnila bohatým štědrovečerním menu. Jídelnou, před i po večeři, zazněl zpěv vánočních koled doprovázený preludiem na klávesový nástroj, a to díky uživateli Jaromíru Večeřovi, stále aktivnímu hudebníku.

Číst více

Vánoční dekorace doladily kouzlo svátečních dnů

  23. prosince 2019

Uživatelé v domově B si v rámci zahradní terapie, pod pracovním vedením paní Jany Gajdůškové, vyrobily krásné vánoční dekorace.

Číst více

Posezení u vánočního stromečku

  23. prosince 2019

Posezení u VÁNOČNÍHO STROMU pana ředitele a uživatelů domova, proběhlo v příjemné atmosféře s předáváním vánočních dárků a plněním vánočních tradic.

Číst více

Zazpívaly nám děti ze Studánky

  23. prosince 2019

Velmi oblíbený dětský pěvecký sbor Studánka, který s námi spolupracuje v rámci setkávání generací, navštívil ve čtvrtek, 19. prosince, seniory v domově  B. Dětem moc děkujeme za krásné vystoupení, které nás vždy velmi potěší.

Číst více

…a je napečeno..

  23. prosince 2019

Uživatelky v domově B, si  ve středu, 18. prosince, připravily ke společnému svátečnímu posezení nepečené i pečené cukroví. Společné dílo se podařilo na výbornou a tak si budeme během svátečních dnů pochutnávat.

Číst více

Muzikoterapie s Karlem Černochem

  23. prosince 2019

V pondělí, 16. prosince, proběhla v domově B muzikoterapie, ve které jsme si připomněli život a dílo Karla Černocha. Začínal jako rokenrolový a bigbeatový zpěvák v 60. letech 20. století. Stal se především zpěvákem středního proudu, vystupoval v Divadélku Ateliér ve Spálené ulici na Novém Městě pražském v pořadech Evy Olmerové. Hostoval též v některých představeních Divadla Semafor. Po převratu v roce 1989 se etabloval jako úspěšný muzikálový herec a zpěvák, vystupoval také s českým komikem a  hercem Jiřím Wimmerem, působil též jako moderátor, například v pražském Country rádiu či Eldorádiu i jinde.

Číst více

Známé pěvecké kvarteto opět potěšilo

  23. prosince 2019

Hudební a pěvecká skupina Návraty z Tlumačova přijela za uživateli domova B se svým předvánočním programem. Naši uživatelé si tak mohli i společně zanotovat známé písničky a vyžádali si i menší přídavek.

Číst více

Zaposlouchali jsme se do krásných písní Ženského pěveckého sboru

  23. prosince 2019

Ženský pěvecký sbor Otrokovice navštívil ( v sobotu, 14. prosince ) již tradičně uživatele domova B s překrásným pěveckým vystoupením, které nás všechny nádherně naladilo na blížící se vánoční svátky.

Číst více

Předvánoční týden s bohatou nabídkou akcí a aktivit

  20. prosince 2019

Předposlední týden letošního roku byl v domově Senior C doslova nabitý akcemi spojenými s vánočními svátky. Jedno zimní odpoledne nám zpříjemnily děti se svými učiteli ze ZUŠ Otrokovice, které nám zazpívaly koledy. Abychom mohli zpívat s nimi, daly nám zpěvníčky, ale my jsme je překvapili, protože koledy známe a dokázali jsme zpívat zpaměti, čímž jsme jim udělali velkou radost.
Nezapomněl nás navštívit Ježíšek, který přinesl spoustu dárků. Překvapením byly dárky od „Ježíškových vnoučat“, které představila vedoucí POP Senioru C Simona Wolfová. Balíčků se ujal ředitel domova Ing. Zdeněk Mikel, který je osobně předával a současně všem popřál krásné prožití vánočních svátků.
Odpoledne za námi zavítal, některým dobře známý, ženský sbor, s názvem Tetičky z Kunovic. Krásnými písničkami nás velmi potěšili a ještě pro nás upekli vyhlášené svatební koláčky, na kterých jsme si pochutnali. Velmi jsme obdivovali jejich elán a energii, kterou nám předali.
Každý měsíc za námi také chodí paní Bílková se svými jezevčíky a dělá radost uživatelům, kteří mají psy rádi. Abychom potěšili i pejsky, máme pro ně vždy připraveny nějaké pamlsky jako odměnu.
Všem lidem dobré vůle, kteří našim uživatelům udělali radost nejen v tomto předvánočním čase, patří velké poděkování. Přejeme Vám, vážení přátelé, krásné prožití vánočních svátků a v novém roce hodně zdraví, štěstí a pohody.

Číst více

Vystoupení Tetiček z Kunovic opět vynikající

  20. prosince 2019

Vystoupení Tetiček z Kunovic v domově C, tentokrát ve čtvrtek 19. prosince, nebylo žádnou novinkou. A ani letos naše uživatele nezklamaly. Opět jsme si jejich zpívání moc a moc užili. Děkujeme, že nás svou návštěvou v tento předvánoční čas poctily a přinesly s sebou báječnou náladu a pozitivní energii.

 

 

Číst více

Krásné představení studentů naladilo na vánoční notu

  16. prosince 2019

Vystoupení studentů hereckého oboru z VOŠ Zlín, pod vedením paní profesorky MgA. Dity Rozumkové, bylo dalším zpestřením prosincového dopoledne. Úvodního slova se ujal herec Městského divadla ve Zlíně a profesor MgA. Pavel Leicman. Studenti si získali náš velký obdiv za krásné představení, kde nejen zpívali vánoční písničky, ale také hráli na hudební nástroje a hlavně zahráli jednotlivé postavy z vánočního příběhu. Je vidět, že je studium baví. Velký dík patří také všem jejich profesorům, kteří se jim věnují.

 

 

Číst více

Tradice a zvyky při poslechu koled

  16. prosince 2019

V tomto vánočním čase si rádi zpíváme koledy, které nám přišli zahrát a zazpívat p. Kameník s p. Sychrou. Oba pánové už u nás byli, proto jsme se na ně těšili. Písničky jsme prokládali vánočními zvyky, např. polibek pod jmelím, házení střevíčku, krájení jablka, pouštění lodiček nebo si každý vybral své štěstíčko. Vánoční písničky si uživatelé zpívali společně s vystupujícími a naladili se do vánoční atmosféry.

Číst více

Vánoční koncert Cantica laetitia

  15. prosince 2019

Naši senioři z domova C se v neděli dopoledne naladili na vánoční vlnu . Díky projektu Ježíškova vnoučata jsme se mohli zaposlouchat do tónů koled a vánoční mše se sborem Cantica laetitia – akademický sbor FT UTB Zlín, který se na zážitku podílel.  Cantica laetitia letos oslavila 15 let od svého založení a získává pravidelně ocenění u nás i v zahraničí. Atmosféru podtrhlo občerstvení, o které se postaral tým zaměstnanců z firmy MDT Telemedicína: Diagnostika bušení srdce a vysokého krevního tlaku. Všem tímto moc DĚKUJEME

Číst více

Vánoční tvoření se studenty gymnázia

  16. prosince 2019

Tradičně naše seniory v domově B navštívili studenti Otrokovického gymnázia a společně vytvořili sváteční výzdobu do bytů uživatelů.

Číst více

Vánoční atmosféru jsme si užili při pečení cukroví

  16. prosince 2019

Ve druhém prosincovém týdnu si uživatelé domova B  zpříjemnili dopoledne pečením vánočního cukroví. Při pečení si užívali příjemnou vánoční atmosféru a zavzpomínali si, jaké druhy cukroví se u nich doma pekly.

Číst více

Malí psí kamarádi opět v akci

  16. prosince 2019

Opět nás navštívili naši malí chlupatí terapeuti. V úterý, 10. prosince,  proběhla v domově B předvánoční CANISTERAPIE s oblíbenými jezevčíky. Naši uživatelé se tak mohli potěšit  jejich milou návštěvou.

Číst více

Symbol vánočních svátků doplní kouzelnou atmosféru

  12. prosince 2019

Ve společenském sále domova C jsme všichni společně nazdobili ve středu 11. prosince vánoční stromeček. Nádherný symbol Vánoc nám bude svítit u všech kulturních vystoupení, která se budou konat v tomto sále našeho domova, Senioru C. A že jich nebude málo! Stromeček nám navodí tu správnou atmosféru Vánoc.

Číst více

Přípravy na Vánoce doslova v plném proudu

  12. prosince 2019

Přípravy na vánoční svátky jsou v plném proudu, a ne jinak tomu bylo v úterý 10. prosince u nás, v domově C. Pečení, které probíhá ve všech oddělení, kdy naši uživatelé vzpomínají na dobu, kdy sváteční dobroty připravovaly doma pro své děti a následně i vnoučata. Tolik receptů a rad, jak připravit to nejlepší cukroví by vydalo na knihu.

Číst více

Perníčky pečeme a zdobíme s láskou…

  12. prosince 2019

V rámci aktivity Vzpomínky v kuchyni uživatelky budovy B pekly vánoční perníky. Při pečení jsme opět zavzpomínali na předvánoční přípravy v domácnostech dříve a dnes. V úterý 10. prosince pak pod vedením paní Matochové, jsme perníčky také nazdobily. Seniorkám šla práce pěkně od ruky, procvičily si navíc jemnou motoriku a prožily společně předvánoční pohodové dopoledne.

Číst více

Mikuláš s doprovodem mile překvapil

  12. prosince 2019

Mikulášská družina navštívila ve čtvrtek 5.prosince všechny uživatele v domově B s tou správnou nadílkou. Senioři byli bez výjimky mile překvapeni a dokonce poctivě odříkali i modlitby, které se naučili v dětství.

Číst více

Mikulášská nadílka potěšila i naše nejmenší

  7. prosince 2019

Do domova C, v pátek 6. prosince, opět zavítal Mikuláš s andělsko-čertovským doprovodem a tentokrát „naděloval“ radost těm nejmenším. Pro malé dítě je příchod symbolické Trojice přímo zázrak. A na dospělých je, aby uvedenou tradici předávali i nadále, protože je jedním ze světlých bodů v našem jinak všedním putování po tomto světě.

Celou předvánoční akci zahájily děti z DDM Sluníčko s tanečním vystoupením. A následně Mikuláš, čert a anděl šikovným dětem, které splnily úkoly ve zručnostních disciplínách, předal balíček dobrot. Děkujeme všem! 🙂

Číst více

Mikuláš navštívil seniory a nestačil se divit

  5. prosince 2019

Ve čtvrtek 5. prosince nás v domově C navštívil sv. Mikuláš s andělem a čertem. Protože byli všichni naši uživatelé během celého roku většinou hodní, zasloužili si, aby je Mikuláš, anděl a čert řádně odměnili mikulášským balíčkem. Mikulášská obchůzka neminula žádného uživatele našeho domova. Vykoupení ze spárů čerta bylo možné jen básničkou nebo písničkou, se kterou jim pomohl i Mikuláš s andělem, takže si nakonec všichni zasloužili sladkou odměnu.

Číst více

Vánoční nálada u seniorů

  5. prosince 2019

Atriem v domově C  se ve středu 4. prosince nesly vánoční koledy , a to díky dětem ze sboru Studánka, se kterými jsme společně rozsvítili vánoční stromeček. Na zahřátí se podával tradiční punč  Koledy jsme zpívali všichni společně. Slzy v očích seniorů byly důkazem toho, že se vystoupení líbilo. Už teď se těšíme na další, tentokrát jarní vystoupení.

Číst více

Rozsvícení vánočního stromečku

  6. prosince 2019

V domově B proběhlo v úterý 3. prosince  rozsvícení vánočního stromu ve vestibulu domova. K příjemné atmosféře nám zazpívali Babčice a Chlapčiska ze Spytihněvi.

Číst více

Nejlepší terapeut má srst a čtyři nohy

  6. prosince 2019

Opět nás přišli navštívit naši malí kamarádi. Pejsci už svou přítomností dokáží vyvolat dobrou náladu všude tam, kde je jí nedostatek. A o tom, že úsměv léčí není pochyb. Naši uživatelé v domově B si tyhle chvíle vždy krásně užívají.

 

 

Číst více

Pečeme na Mikuláše

  3. prosince 2019

Tradiční český perník  už odpradávna nechybí na téměř žádné vánoční tabuli. Jako každý rok, tak i letos budeme péct v domově C vlastní cukroví. Začali jsme perníky, které nesmí chybět na Mikuláše.  Všichni uživatelé se snažili, protože tím udělají velkou radost nejen svým vrstevníkům, ale také dětem, které přijdou na Mikulášskou nadílku v pátek 6. prosince 2019.

 

 

 

 

 

 

Číst více

Naši partneři