Archiv

Velké díky Vám všem!

  27. března 2020

Děkujeme za další dodání roušek od dobrovolníků, kteří nám pomáhají, v prádelně se již vše připravuje k použití. Děkujeme všem, co nám pomáháte, má to smysl..

Číst více

S dobrou náladou pečujeme o tělo i mysl

  27. března 2020

V této nelehké situaci se snažíme pečovat nejen o dobrou náladu ale také i o své tělo. Mimo jiné sem patří i péče o chodidla našich uživatelů. A když za námi do domova nemůže přijít externí pedikérka, máme řešení i z řad našich zaměstnanců.

Také se nám daří zprostředkování kontaktů – rodin s uživateli, prostřednictvím videohovorů nebo předáním dopisů s fotkami či dobrotami. Děkujeme, že společně s námi držíte psychickou pohodu našich – vašich příbuzných, našich uživatelů. Děkujeme 💗 

Číst více

S úsměvem to zvládneme

  27. března 2020

S úsměvem jde všechno líp. V domově C se tímto motem snažíme řídit i v tomto čase. A prosíme i rodiny našich uživatelů o fotky s úsměvem ☺️

Číst více

Srdečné pozdravy posíláme také z „béčka“

  25. března 2020

Z domova B posíláme pozdravy všem příbuzným a známým, kteří u nás mají své blízké. Daří se nám dobře a myslíme na vás. Snažíme se tady všichni o dobrou mysl a věříme, že se spolu zase brzy uvidíme.

Číst více

Zavzpomínaly jsme si při přípravě bramboráků

  25. března 2020

V domově C se po chodbách opět linula krásná vůně bramboráků. Při jejich přípravě si uživatelky zavzpomínaly, jak dříve toto jídlo připravovaly doma. Těsto ze syrových strouhaných brambor je to nejprostší a nejstarší bramborové těsto. Existují staré recepty na bramboráky, ve kterých není potřeba nic víc než brambory a sůl. V lepších chvílích a v lepších domácnostech ho vystřídalo honosnější těsto z brambor vařených – a v těch lepších krajích a u vůbec nejlepších hospodyněk se používala i mouka. Bramboráky jsou prostě naprostá a nikdy neprohrávající jednička.

Číst více

  24. března 2020

Informace pro veřejnost

 

Vedení SENIOR Otrokovice, p. o.

děkuje všem občanům a rodinám našich uživatelů, kteří nám výrazně pomáhají zvládat preventivní opatření proti šíření koronaviru COVID-19. šitím roušek, dodáváním materiálu na šití, kontaktem se svými blízkými.

Hned první opatření ze 2. 3. se týkalo i režimu pro zaměstnance tak, aby zejména ti, kteří se vracejí ze zahraničí, neohrožovali uživatele ani spolupracovníky. Ti se nám dnes již vracejí do služeb a jsme dosud schopni zajistit péči s plným obsazením jednotlivých směn. Pokud nám chyběli pracovníci hlavně v obslužných činnostech, pomohli nám a tímto moc děkujeme vedení a krizovému štábu města, dobrovolnicím z DDM Sluníčko, otrokovických škol, školek a radnice.

Vnitřní opatření v domovech směřují stále více k omezení pohybu uživatelů i zaměstnanců tak, aby se setkávali co nejmenší skupiny. Tzn. provoz je rozdělován do jednotlivých pater včetně stravování, aktivizací a pohybu ve společných prostorách tak, abychom preventivně snižovali riziko.

Sledujeme i psychický stav uživatelů a od konce minulého týdne aktivně vytváříme možnosti spojení rodin se svými příbuznými, našimi uživateli. S rodinami uživatelů komunikujeme přímo prostřednictvím emailu.

Pro dnešní období prevence šíření COVID-19 i pro případ karantény jsme zpracovali a průběžně dle nejnovějších poznatků a doporučení z vládních opatření, KHS, MZ ČR, SZÚ, Zlínského kraje a MPSV ČR aktualizujeme a realizujeme další preventivní opatření.

Denně řešíme zásobování materiálem, který by byl potřeba v případě karantény.

Děkujeme všem uživatelům a jejich rodinám, aktivním pomocníkům a dobrovolníkům, zaměstnancům za podporu a pomoc.

 

Otrokovice 24. 3. 2020

 

Zdeněk Mikel

ředitel

SENIOR Otrokovice, p. o.

Číst více

Nezahálíme, trénujeme paměť, pracujeme i cvičíme

  21. března 2020

I v domově B se snažíme uživatelům co nejvíce vyplnit dny programy, které by je mohly zabavit. Mezi oblíbené aktivity rozhodně patří deskové hry. Uživatelky  se zapojily i do šití roušek. Z některých se staly módní návrhářky, střihačky a krejčové. Procvičujeme jemnou motoriku, vzpomínáme a trávíme společně čas. Uživatelé se také udržují stále v kondici skupinovým cvičením, které probíhá momentálně v malých skupinkách s omezeným počtem uživatelů. Cvičení probíhá vícekrát denně aby se vystřídalo vícero skupinek a nikdo nebyl o zdravý pohyb ošizený.

Číst více

Zdravíme všechny naše blízké

  21. března 2020

Zdravíme z „C“  z našich DZR domácností. Na pampelišce z aktivity zaměřené na zkrášlení našich uživatelek,  ze čtyřlístku, kde jsme se zaměřily na pohybové cvičení, při hře deskových her nebo při procházce na zahradě či užívání si teplého jarního sluníčka. Všem se nám daří dobře a všechny moc pozdravujeme  👋

Číst více

Šikovné holky:-)

  17. března 2020

Roušky pro zaměstnance si šijeme, abychom měli dostatek v případě potřeby. Děkujeme všem, kteří se zapojili a pomáhají nám!

Číst více

Pohodová zábava s perkusními nástroji

  17. března 2020

Pondělní ( 16. března )  MUZIKOTERAPIE S PERKUSNÍMI NÁSTROJI v domově B, přinesla uživatelům velice příjemnou a pohodovou zábavu. Aktivita proběhla nejdříve ve skupince a poté aktivizační pracovnice navštívily uživatele, kteří se nemohli zúčastnit skupiny, v jejich bytech.

Číst více

Vynášení Moreny je tradice vítající příchod jarních dnů

  14. března 2020

Uživatelky z domova B  v pátek 13. března zhotovily MORENU, a to s jasným záměrem – loučení se s paní Zimou. Důležitou součástí akce bylo zejména společné procvičení motoriky a samozřejmě i zavzpomínání na tradice, které se k tomuto období vztahují. Nu, a teď se již těšíme na vynášení Moreny a současně příchod jarních dnů. 🙂

Číst více

Seniorky oslavily MDŽ při poslechu písní Karla Gotta

  11. března 2020

Uživatelky v domově B navštívil u příležitosti svátku MDŽ zpěvák Jiří Kura a věnoval jim svůj čas hudebním vystoupením s písněmi Karla Gotta. Naše ženy byly mile potěšeny, a to i kytkou předanou jim na závěr akce.

Číst více

Na plese by nám to ohromně slušelo!

  11. března 2020

Prohlídku plesových modelů si užívaly seniorky na budově B. V nabídce pro ně byly připraveny různé plesové šaty na ukázku, ale pokud kterákoli z nich chtěla, mohla  si je i vyzkoušet. 🙂

Číst více

Den pro krásu

  9. března 2020

Uživatelky domova SENIORu C si v pondělí, 9. března, užily den pro krásu, který připravila p. Bartoňová, jako dárek k MDŽ. Krásnému a přirozenému líčení předcházelo vyčištění a masáž pleti, vše s kvalitní kosmetikou Mary Kay. Všechny dámy si tento den velmi užily a za to patří velký dík p. Bartoňové, která nám věnovala svůj čas.

Číst více

Máme rádi bramboráky

  1. března 2020

V „céčku“ si o víkendu uživatelé pochutnali na bramborácích, křupavé české pochoutce, někde nazývané také cmunda, které si společně připravili. K dobré náladě přispělo společné posezení a vzpomínání „jak se dříve doma vařilo“. Kdysi dávno se bramboráky připravovaly bez vajec, pouze z mouky a přidávala se tam kromě česneku i cibulka. Tahle směs se pak lila do vymazané nádoby a pekla v troubě. Bramborák se pak nakrájel a zapíjel mlékem. Později se přidala vejce a bramborák se připravoval přímo na plotně, kterou hospodyňky potřely kůží se slaniny (téhle variantě se říká v Podkrkonoší sejkory).

Číst více

Naši partneři