Červenec v denním stacionáři

V červenci jsme s klienty denního stacionáře především zpracovávali úrodu z našich zahrad. Podařila se nám výborná buchta z cukety a dokřupava usmažené cuketové placky. Z rybízu jsme si udělali výbornou marmeládu, upekli bublaninu a ochutnali i rybízové smoothie, které svou chutí překvapilo naše klienty, jelikož tento nápoj doma nedělali. Úžasný tip na celerovou pomazánku nám dala naše klientka, která skvěle chutnala na čerstvě upečeném chlebu. Každý z klientů si také udělal okurkový i rajčatový salát podle chuti. Vzpomněli jsme také na výrobu kvašené zeleniny –  kvašáků a pickles. Tato aktivita byla spojená i s malou ochutnávkou.

Mezi oblíbené patří i práce a výroba s hlínou. Někdo pracoval s hlínou keramickou, někdo zase s hlínou zahradní při přesazování pokojových rostlin. Slunečné dny nás lákaly ven na procházky, kde jsme mohli shlédnout pštrosy, které na Baťově chovají, či krásně opravený areál Štěrkoviště, na který se klienti chodili dříve koupat. Procházku jsme zakončili v cukrárně a pochutnali si na kávě se šlehačkou. Velmi nadšeni byli klienti i z výletu vláčkem po okolí.

Pravidelně se také věnujeme trénování kognitivních funkcí při různých společenských hrách, nácviku chůze i procvičování horních a dolních končetin na motomedu. V horkých letních dnech jsme si také udělali bylinkovou lázeň nohou, která nás příjemně osvěžila.

Naši partneři