Den řemesel

V úterý 22. listopadu jsme se opět na SENIORu společně sešli u tvořivého řemesla s Nadačním fondem Řemeslo pomáhá. Zavítali k nám Petra Benešová, Monika Křenová a Alois Langer.
Tentokrát jsme společně vyráběli adventní kalendář – městečko, kterému jsme dali jméno Štěstíkov. Klienti vyráběli domečky z papírového kartonu, které pak zdobili, připevnili na podložku ze dřeva a upravili dle svého vkusu i jeho okolí různým materiálem z lesa. Všechny domečky jsme pak dali dohromady a vzniklo opravdu překrásné městečko, které jsme společně rozsvítili. Klienti tak viděli krásu společného díla a žasli nadšením, jaké překrásné dílo společně zvládli vyrobit. Celou dobu byli klienti při vánoční hudbě plně zabraní do činnosti. Domečky jsme na závěr očíslovali a ke každému číslu přidali jeden úkol. Tyto úkoly budeme společně plnit celý adventní čas a moc se na to těšíme.

Klienti připravili pro Nadační fond Řemeslo pomáhá malé překvapení, vyrobili z keramiky domečky jako PF 2023, které slavnostně předali jako poděkování za tvůrčí činnost a podporu a přidali ještě koláž z fotek, které vznikly při výrobě keramických domečků. Petra Benešová, která překvapení přebírala, byla velmi nadšená a překvapená, co naši klienti dohromady zvládnou vyrobit za krásné výrobky.

Na závěr dostal každý klient ručně vyrobenou medaili „STAVEBNÍ MISTR“ od učňů a pedagogů SOŠG Staré město a odznak „STAVEBNÍ MISTR“ od společnosti Tradix, za které velmi děkujeme a přejeme krásný adventní čas. Všichni jsme si dnešní tvůrčí dopoledne s nadšením užili a těšíme se na pokračování v roce 2023.

Naši partneři