Květen v Denním stacionáři

V měsíci květnu jsme v Denním stacionáři opět nezaháleli. Jelikož zde máme klienty, kteří rádi pracují na zahradě, připravili jsme si vyvýšené záhony, do kterých jsme zasadili předpěstované přísady paprik, rajčat a květin, o které teď naši klienti budou pečovat a těšit se z úrody. Podnikli jsme také pěknou procházku na Štěrkoviště a ke studánce sv. Anny.
Při pečení i vaření využíváme aktuální plody zahrady, upekli jsme si třešňovou a rybízovou bublaninu, třešňovo – pudinkový řez, rebarborový koláč, květákové placky i bezinkový sirup. Na všem dobrém, co jsme upekli a uvařili, jsme si pochutnali na sluníčku na zahradě.
Pravidelně se účastníme společného cvičení, kde si nejen protáhneme tělo, ale také si zazpíváme nebo se zaposloucháme do zvuku Tibetských míst. Někteří z našich klientů rádi využívají promítání cestopisných filmů, uvítali jsme také canisterapii.
Ochotně jsme se zapojili do výroby výzdoby, která bude použita při Dětském dni, keramických výrobků určených na dobročinný bazárek.
Pravidelně také probíhají kognitivní tréninky, při kterých používáme kufřík Lundbeck, různé pracovní listy, společenské hry.
K odpočinku si rádi poslechneme pěknou písničku, podíváme se na film pro pamětníky nebo pohádku.
V závěru tohoto měsíce klienti také využili návštěvu Bohoslužby.

Naši partneři