Zvětšit písmo |

Léto v zahradách SENIORu Otrokovice

S létem přichází i krásné slunečné počasí, které přímo vybízí uživatele k relaxaci a odpočinku v našich zahradách. Zaměstnanci SENIORu každoročně zajišťují uživatelům příjemné prostředí, kde mohou nerušeně trávit čas a užívat si čerstvého vzduchu.

I přes letošní dobu koronavirovou, jako vždy, na jaře započaly práce na renovaci zahrad SENIORu B i SENIORu C. Při této příležitosti vznikl, v době zhoršení situace na trhu dodávek potravin, nápad na přetvoření části okrasné zahrady v užitkovou, což kromě zábavy a rozptýlení uživatelů umožňuje získat i vlastní produkty k využití při dalších aktivitách. V rámci zahradní terapie zasadily naše pracovnice spolu s uživateli různé druhy letniček, bylinek, luštěnin, zeleniny a ovoce.

Následovala oprava laviček v zahradě SENIORu C. Za materiál děkujeme darující firmě Pila – stolárna Zlín! Na podzim pak vysázíme ovocné keře a vřetenovité ovocné stromy.

Život v SENIORu se po dlouhotrvající mimořádné situaci z důvodu prevence proti šíření nemoci Covid-19 vrací do obvyklých kolejí. Uživatelé si konečně mohou zajít na vytouženou vycházku, posedět a popovídat si s ostatními nebo si zahrát svůj oblíbený pétanque.

Rozzářené obličeje a spokojený úsměv na tváři našich klientů jsou pro nás největším oceněním!

Naši partneři