Na obou budovách SENIORu opět roznášeli radost naši malí chlupatí kamarádi. Klienti na pokojích byli potěšeni návštěvou našich domácích mazlíčků ...
Masopust, lidově také ostatky, fašank, morav. voračky, voráčí, končiny či obecně karneval, je dle tradice našich předků období zábavy, hojnosti a jídla. Lidé se veselili a užívali si hojnost jídla a pití před začátkem půstu s blížícími se Velikonocemi.
Zprávy o průběhu masopustu jsou známy už od středověku. Lidé se převlékali do maškar, prováděli rozpustilé hry a putovali ulicemi se zpěvem a tancem. Maškarní průvody chodily od domu k domu, maškary v nich tančily a bavily jejich obyvatele.
Masopust, začínající 6. ledna svátkem Tří králů a končící v úterý před Popeleční středou, patří k původním lidovým tradicím. Jeho poslední dny jsou věnované hlavní postavě – masce medvěda. Odtud také pochází název akce – vodění medvěda. A proč právě medvěd? Medvěd je původním symbolem síly a plodnosti. Byl a dodnes zůstává hlavní postavou všech průvodů. Jeho doprovod tvořili čerti, kominíci, masky zvířat, cikánky, ponocný a různá strašidla s doprovodem muzikantů.
V úterý 23. února prošel masopustní průvod také budovou B. Odpoledne plné zábavy, radosti a tance bylo vítaným zpestřením všedních dnů. Sladkou tečkou za tímto svátkem hojnosti jídla a pití byla obří nadýchaná kobliha.