Pondělní trénování paměti

V pondělí 4. prosince jsme s klienty SENIORu C společně procvičili kognitivní funkce. Začali jsme základní orientací, přidali dnešní jméno v kalendáři a vzpomněli si na všechny osoby, které s tímto jménem známe. Vzpomínali jsme, co to je „BARBORKA“ a jaká tradice se k tomu váže. Pak jsme pokračovali oblíbenou hrou – město, zvíře, povolání, jídlo.  Klienti doplňovali chybějící písmena a slova do přísloví a pořekadel, a vysvětlovali co znamenají. Vzpomínali jsme, jaké známe názvy skal, jezer, městských částí, jejichž název souvisí s čertem a peklem. Vzpomínali jsme i na to, jak se dříve nazývaly první až čtvrtá adventní neděle.

V závěrečné části si měli klienti zapamatovat devět slov, nakonec měli sestavit dny v týdnu a přiřadit k nim aktivity, které budou v tomto týdnu probíhat.  Celou aktivitu se klienti dobře bavili, protože s úsměvem a humorem jde všechna činnost lépe.

Tento týden bude chodit Mikuláš, Čert a Anděl, tak to bylo čertovsky dobré dopoledne, společně se těšíme na další setkání a zítřejší Mikulášskou nadílku.

 

Naši partneři