Veselé mezigenerační setkání s žáky ZŠ Trávníky

V úterý 14. listopadu jsme na budově B měli příležitost poprvé přivítat žáky 7. A třídy ZŠ Trávníky s paní učitelkou Barborou Bachánkovou, a to v rámci mezigeneračního projektu POVÍDEJ organizace Mezi námi, o. p. s., kteří k nám budou chodit na reminiscenční povídání.

Žáci  a senioři spolu ve dvojicích seděli u stolu a povídali si na téma Moje jméno a Co mám rád. Vzájemně se tak nejen seznámili, ale dozvěděli se i to, jak jím říká/říkala maminka, spolužáci, kamarádi, ale i jakou přezdívku si vysloužili. Dál se společně dozvídali, jaká mají oblíbená místa, knihu, písničku, sport, nebo jídlo či pohádkovou postavu. Odpovědi žáků a seniorů si zapsali do šablonky rukou, které jsme pak umístili na nástěnku.

Celým programem zněly písně z 60. let od Suchého a Šlitra, Zagorové, Matušky, Kubišové, Gotta a další oblíbení zpěváci našich seniorů. Žáci si také moc pochutnali na připravených svatomartinských rohlíčkách, které naše klienty připravily dopoledne. Společně jsme si užili krásné odpoledne a myslím si, že se už teď všichni těšíme na další návštěvu. Děkujeme ZŠ Trávníky za umožnění této krásné mezigenerační aktivity!

Naši partneři