„Toulky Českem“, tentokrát v Jeseníkách a Orlických horách

S uživateli domova B i nadále poznáváme detailněji naši vlast, a to díky aktivitě „Toulky Českem“. Ve středu 13. listopadu jsme se, prostřednictvím projektoru a katalogových materiálů, podívali do oblasti Jeseníků a Orlických hor.
Výlet jsme zahájili pohledem na jeden z divů České republiky – vodní elektrárnu Dlouhé Stráně. Poté jsme pokračovali prohlídkou města Jeseník, zastavili se v místní Vodní tvrzi s muzeem a v přírodní rezervaci Rejvíz. Dále následoval pohled do Zlatých Hor, konkrétně na areál Zlatorudných mlýnů v Údolí ztracených štol, který je již pravidelným místem konání mezinárodních mistrovství v rýžování zlata.
Poté jsme se bleskově přenesli do nejznámějšího rekreačního střediska v Orlických horách, a to do Deštného. Zde stojí za pozornost především Muzeum zimních sportů, turistiky a řemesel. Navíc se v blízkém okolí soustředí nejatraktivnější místa, například přírodní rezervace Bukačka, horská Masarykova chata na Šerlichu, nejvyšší hora Orlických hor Velká Deštná a v údolí Bělé Šerlišský mlýn.
Všichni účastníci „zájezdu“ si akci pochvalovali, protože se dozvěděli spoustu dalších zajímavých informací o překrásné krajině v severní části Čech, Moravy a Slezska.

 

  Ostatní archiv

Naši partneři