Navštívili jsme Zemský hřebčinec v Tlumačově

Ve čtvrtek 27. srpna se uživatelé SENIORu C vypravili do nedalekého Tlumačova, kde strávili krásné letní dopoledne v Zemském hřebčinci.

Zemský hřebčinec Tlumačov byl založen v roce 1925 a je členem Evropské asociace hřebčínů a hřebčinců ESSA. Jeho hlavním cílem je produkovat plemeníky pro zemský chov. V minulosti byl tlumačovský hřebčinec proslulý tzv. jezdeckými dny, které byly slavností ve znamení krásy, síly a temperamentu nejkrásnějších představitelů rázů a plemen koní z celé země. V současné době se v tradici pořádání jezdeckých dnů nepokračuje, a to z ekonomických důvodů a také díky nevyhovujícímu terénu závodiště, který je po povodních v roce 1997 trvale podmáčen. Od roku 2011 patří celý areál ZH Tlumačov na seznam kulturních památek.

Velice děkujeme paní Išové, která výlet do hřebčince včetně projížďky kočárem a prohlídky stájí v rámci projektu Ježíškova vnoučata zprostředkovala. Poděkování patří také všem pracovníkům ZH Tlumačov, kteří se nám po celou dobu naší návštěvy věnovali.

  Ostatní archiv

Naši partneři