Aktivity

Kalendář aktivit

Zvětšit písmo |

Připravili jsme si chutné lívance

V pátek 24. září jsme si s klienty SENIORu B usmažili lívance – tradiční český moučník z kynutého litého těsta. Receptů na jemné a nadýchané lívance je spousta (s povidly, nutellou, čerstvým ovocem atd.), my máme nejraději s marmeládou. A protože jsme jich nasmažili opravdu víc než dost, pochutnali si také klienti na pokojích a personál. Společně jsme strávili příjemné dopoledne plné zábavy a smíchu a už teď přemýšlíme čím si osladíme život příště.

Klienti SENIORu navštívili zlínskou ZOO

Ve čtvrtek 23. září se klienti SENIORu B i C vydali na výlet do ZOO Zlín-Lešná, kde si mohli prohlédnout zebry, velbloudy, žirafy, tučňáky a další zvířata ve venkovních výbězích. Nejvíce nás ale zaujal nový přírůstek – první africké slůně v České republice, které se má čile k světu. Nahlédli jsme také do tropické haly Yucatan, která kromě zvířat a rostlin nabízí i setkání s dávnou civilizací Mayů. Užili jsme si sluníčka a na závěr si dopřáli výbornou kávu.

Za výlet spojený s krásnými vzpomínkami děkujeme paní Černé, která nám přes projekt Ježíškova vnoučata finančně zajistila dopravu do ZOO.

Skupinové cvičení

Ve středu 22. září jsme se s klienty SENIORu B věnovali skupinovému cvičení. Připomněli jsme si důležitost každodenního pohybu a k čemu jednotlivé cviky slouží. Rozhýbali jsme klouby a vyzkoušeli jejich pohybový rozsah, také jsme si za pomoci overballu a pružné gumy protáhli svaly na rukou a nohou. Závěrem jsme si masážními míčky uvolnili všechny svaly na končetinách a přidali stimulaci dlaní a chodidel.

Žáci ZUŠ Otrokovice nás potěšili svým vystoupením

V úterý 21. září navštívily klienty SENIORu B děti ze Základní umělecké školy Otrokovice. Připraveny měly krásná hudební vystoupení – sborový zpěv nejmenších zpěváčků, sólové písně starších žáků i hru na flétnu a klávesy. Děti byly moc šikovné, těší nás, že zde vyrůstá další generace nadaných dětí. Za příjemné zpestření pochmurného odpoledne moc děkujeme a těšíme se na další návštěvu.

Jablíčkové pochutnání

Na SENIORu C jsme se v úterý 21. září věnovali zpracování ovoce. Zaměřili jsme se na jablíčka, ze kterých jsme si upekli mřížkový koláč. K němu jsme si uvařili výborný jablečný čaj a ze zbylých kousků nasušili křížaly, na kterých si budeme pochutnávat v zimních měsících.

Tvoření, které potěší děti

Klienti na SENIORu B se v pondělí 20. září věnovali tvoření drobných dárků pro děti ze ZUŠ Otrokovice a v úterý je osobně předají při jejich vystoupení. U stříhání a lepení řeč nestála. Stačí málo, abychom podali pomocnou ruku a udělali dětem radost, konstatovali společně.

Víkendová ochutnávka burčáku i terapie s Karlíkem

V neděli 19. září jsme na SENIORu C s klientkami připravovaly jablíčka na výrobu jablečného moštu a ochutnávaly jsme hrozno, ze kterého byl vyroben první burčák. Ten má velmi mnoho doslova blahodárných účinků na lidský organismus. Zásadním plusem je velmi vysoký obsah vitamínů, mezi nimiž převažuje přínosný vitamín B.  Společně jsme si jej vychutnaly a popíjely u zpěvu lidových písniček.

Někteří klienti si v tento den zase nenechali ujít milou návštěvu našeho malého terapeuta – králíčka Karla.

Skupinové cvičení

V pátek 17. září jsme si na SENIORu C při skupinovém cvičení důkladně procvičili ramenní pletence a trup. Naším cílem je nejen podpora pohybu ale i sociální kontakt, kdy si klienti zacvičí v příjemném prostředí svých vrstevníků, se kterými si následně mohou popovídat.

Kreativní tvoření

V pátek 17. září jsme se s klienty na SENIORu B věnovali kreativnímu tvoření. Vyráběli jsme andělíčky, kteří nám budou sloužit jako dárkové předměty. Tvorbou jsme si procvičovali jemnou motoriku prstů. Závěrem jsme si také zazpívali oblíbené písničky.

Trénování paměti

Čtvrteční dopoledne jsme na SENIORu B trénovali svou paměť. Připomněli jsme si měsíc září a jeho spojitost s důležitými událostmi – škola, sklizeň plodů na poli a na zahradě. Také jsme si procvičili slovní zásobu a komunikaci.

Projížďka kočárem po Baťově

Ve čtvrtek 16. září se klienti SENIORu B i C projeli kočárem po městě. Počasí nám přálo, podívali jsme se po blízkém okolí a sledovali babí léto na zahrádkách u domů. Užili jsme si krásné dopoledne v netradičním slavnostním povoze.

Tímto moc děkujeme paní Pindurové, která prostřednictvím projektu Ježíškova vnoučata darovala našim klientům tento nevšední zážitek a panu Mišákovi, který kočár kočíroval.

 

Navštívili nás naši malí chlupatí kamarádi

Ve středu 15. září nás na SENIORu B opět navštívili jezevčíci paní Bílkové. Motivují klienty k pohybu, pomáhají rozvíjet jemnou motoriku, dokáží rozhýbat hrubou motoriku, podněcují komunikaci, cvičí mozek a koncentraci. Jejich návštěva na pokojích klientů vždy přinese velkou radost, úsměv i dojetí.

Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Ježíškova vnoučata.

Tvoření z přírodních materiálů

Úterní dopoledne se na SENIORu B neslo v duchu tvořivosti. Z přírodních materiálů klienti zdobili rámečky z proutků, které sami vyrobili. Nadšení a zapálení nemělo mezí. Navzájem si radili. Muži zastávali hrubší práci a ženy zase radily po estetické stránce. Z výrobků měli obrovskou radost a přáli si, aby byly vystaveny v patrech našeho domova.

Film na přání – Zlatovláska

V úterý 14. září na SENIORu C mohli naši klienti zhlédnout klasickou českou pohádku Zlatovláska. Scénář napsala a pohádku režírovala Vlasta Janečková. Předlohou byl příběh Karla Jaromíra Erbena. Tato pohádka patří k těm nejmilovanějším už od roku 1973, kdy se na našich obrazovkách objevila poprvé.

 

Pravidelné trénování paměti

Ten, kdo chce zůstat dlouho duševně fit, měl by svou mozkovou kůru pravidelně zatěžovat. Zvláště ve vyšším věku je to důležité. Kdo chce zůstat dlouho fyzicky fit, měl by pravidelně trénovat své svalstvo. S duševním tréninkem je to podobné. Také mozkové buňky je třeba pravidelně trénovat. Z toho důvodu stoupá význam celoživotního učení. Proto se i my na SENIORu C tomuto tréninku opakovaně věnujeme.

Povídání o vinobraní

V pondělí 13. září jsme si s klienty na SENIORu B povídali o vinobraní. Dozvěděli se, jak se vinná réva dostala do Čech a do střední Evropy. Byla to velmi žádaná komodita a výsada církve a panovníků. Dále jsme si povídali o velkém propagátorovi vína, císaři Karlu IV., za jehož vlády se vinice rozšiřovaly. Sazenice dovážel z Burguňska. Pěstitelé vína byli osvobozeni od daní. Klienti se také dozvěděli, co je to zarážení hory, kdo to byl hotař a co je to rmut.

Povídání jsme si zpestřili ochutnávkou hroznového vína a symbolicky jsme si přiťukli ovocným džusem.

Víkendové aktivity na SENIORu

V sobotu 11. září probíhala na SENIORu B pravidelná terapie s Lilly. Využili jsme pěkného počasí a vydali se i s králíčkem do zahrady. Klienti se na Lilly vždy velmi těší, pomáhá jim přijít na jiné myšlenky, zpříjemnit dlouhé chvíle nebo zlepšit náladu.

Na SENIORu C jsme si zpříjemnili nedělní dopoledne posezením v atriu u výborné kávy a odpoledne jsme se pak vydali na procházku po Baťově.

Zahráli jsme si oblíbené kuželky

S končícím létem jsme využili krásného slunečného počasí a v atriu SENIORu C si zahráli kuželky. Hry se zúčastnili klienti obou budov, klienti SENIORu B dostali za cestu přičtený bod navíc. Odměnou pro všechny byla sladká tečka – koláč připravený klienty denního stacionáře. S těmi, kterým se dnes do hraní kuželek nechtělo jsme si připravili osvěžující ovocný pudink. Všichni jsme si dnešní dopoledne moc užili.

Rozloučení s létem u táboráku

Ve čtvrtek 9. září jsme spolu s klienty SENIORu B i C a jejich blízkými strávili příjemné odpoledne při opékání špekáčků. Počasí nám přálo, a tak jsme si mohli užívat příjemných slunečních paprsků u ohniště nedaleko budovy B. Příjemnou atmosféru dokreslily lidové, folkové a trampské písně v podání Jiřího Kury. Na přání klientů zazněly i oblíbené písně klientů od Karta Gotta. Moc děkujeme. Užili jsme si pohodové letní odpoledne plné zpěvu, smíchu a dobré nálady.

Skupinové cvičení

Ve čtvrtek 9. září se klienti SENIORu B sešli k lehkému procvičení těla. Úvodem jsme začali s lehkými cviky na celkové protažení těla, poté jsme se zaměřili na posilování končetin a masáž zad. Nezapomněli jsme ani na závěrečný strečink jako prevenci bolavého těla a ztuhlosti kloubů.

Procvičili jsme si paměť

Ve středu 8. září jsme s klienty SENIORu B prováděli skupinový trénink paměti. Úvodem jsme si připomněli co jsme procvičovali minulou lekci tréninku paměti. Poté jsme se začali věnovat připraveným cvičením, kterými jsme si potrénovali krátkodobou a dlouhodobou paměť, slovní zásobu i logickou paměť. Závěrem jsme si prohlédli přání a milé vzkazy od žáků 4. třídy Sportovní ZŠ Človíček Hostivař, které nám poslali v reakci na přání našich klientů dětem do nového školního roku. Moc děkujeme ❤

Vědomostní kvíz

Klienti SENIORu C si ve středu 8. září potrápili hlavy u vědomostního kvízu zaměřeného především na zajímavosti a rekordy z oblasti přírody. Klienti se snažili v co nejkratší době vzpomenout na co nejvíce slov k různým tématům, a nakonec si zapamatovat co nejvíce předmětů. Všichni si pak zasloužili sladkou odměnu.

Povídali jsme si o tvorbě Jiřiny Lhotské

Úterní dopoledne jsme si s klienty SENIORu C povídali o Jiřině Lhotské. Zaujaly náš především její básně a obrázky. V roce 2018 u nás paní Lhotská uspořádala výstavu svých děl a osobně nám je představila. Při příjemném posezení u dobré kávy jsme si tak vše připomněli.

Tvoření z přírodních materiálů

V úterý 7. září se klienti SENIORu B věnovali kreativnímu tvoření z přírodních materiálů. Společně jsme vyráběli okénka z proutí, která následně budeme zdobit dle aktuálního ročního období. Klienti si navzájem pomáhali při svazování proutků a domlouvali se na postupu. A aby nám šla práce krásně od ruky povídali jsme si o dožínkách, vinobraní, sbírání brambor, lnu a řepy. Připomenuli jsme si také tradice a zvyky s tím spojené, neopomenuli jsme ani výrobu tradičního věnce pro hospodáře. Společně jsme si užili příjemné dopoledne.

Naši čtyřnozí přátelé si opět přišli pro pohlazení

V pondělí 6. září přišli klienty SENIORu C v rámci oblíbené canisterapie potěšit svou návštěvou naši oblíbení jezevčíci. Klienti si procvičili jemnou motoriku a s pejsky se samozřejmě dosyta pomazlili. Jejich přítomnost našim klientům vždy rozzáří obličeje a vykouzlí úsměv na tváři.

Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Ježíškova vnoučata.

Cimbálová muzika Luňák rozdávala radost

Sobotní odpoledne zpříjemnila klientům SENIORu C Cimbálová muzika Luňák ze Sazovic. Poslechli jsme si známé i méně známé lidové písně, které jsme si s chutí společně zazpívali.

Velké poděkování patří paní Milinkové, která živé vystoupení v rámci projektu Ježíškova vnoučata zprostředkovala. Poděkování patří také primášce a ostatním členům cimbálovky, kteří našim klientům zahráli a zazpívali. Bylo to pro nás krásně strávené odpoledne, plné zábavy, zpěvu a hudby.

Víkendová procházka do přístaviště

Víkendové teplé počasí přímo vyzývalo k pobytu na čerstvém vzduchu, a tak jsme se s klienty SENIORu B vydali na procházku do nedalekého přístaviště. V příjemném prostředí zeleně s výhledem na řeku Moravu jsme načerpali energii ze sluníčka, popovídali si a občerstvili podle chuti. Někteří se osvěžili výbornou zmrzlinou. Společně jsme v dobré náladě prožili příjemný den.

Canisterapie – když psi pomáhají léčit

V pátek 3. září potěšila klienty SENIORu B svou návštěvou paní Bílková a její smečka hravých a přítulných hladkosrstých jezevčíků. Tito speciálně vycvičení canisterapeutičtí psi motivují klienty k pohybu, pomáhají rozvíjet jemnou motoriku, dokáží rozhýbat hrubou motoriku, podněcují komunikaci, cvičí mozek a koncentraci. Jsou ideálním lidským společníkem, důvěrníkem nahrazujícím sociální kontakt, který je mnohdy velmi obtížný.

Přítomnost malých chlupatých terapeutů našim klientům vždy rozzáří obličeje a vykouzlí úsměv na tváři. Mnozí z nich mají pro své kamarády nachystané pamlsky. Děkujeme za milou návštěvu a těšíme se na další setkání!

Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Ježíškova vnoučata.

Posezení u kávy

V pátek 3. září se klienti budovy C sešli v knihovně ke společnému posezení za písní Jožky Černého. Ke kávě jsme si dopřáli sladkou dobrotu, a to cuketový perník, který jsme včera společně upekli. Společně jsme si užili příjemné a pohodové dopoledne.

Skupinové cvičení

Ve čtvrtek 2. září se klienti SENIORu B sešli k lehkému procvičení těla. Úvodem jsme začali s lehkými cviky na celkové protažení těla, poté jsme se zaměřili na posilování končetin s pomocí overballu a masáž zad. Na řadu přišlo také oblíbené kopání a házení míčem mezi sebou, při kterém si klienti užili spoustu zábavy. Abychom předešli bolavému tělu a ztuhlosti kloubů, věnovali jsme pozornost také závěrečnému strečinku. Ten jsme si zpříjemnili zpěvem oblíbených lidových písní našich klientů.

Připravili jsme si výborný cuketový perník

Ve čtvrtek 2. září si klienti SENIORu C upekli oblíbený moučník – cuketový perník. Práce šla všem od ruky, a protože nastrouhané cukety byl přebytek rozhodli se ještě usmažit si křupavé placičky, které všem moc chutnaly. Všichni se už těšíme na zítřejší posezení u kávy, kdy upečený perník společně ochutnáme.

Srpnové aktivity denního stacionáře

Pro vyplnění volného času nabízíme našim klientům bohatou škálu aktivit a činností. Začátkem měsíce jsme si užívali krásného teplého počasí, kdy klienti stacionáře rádi trávili čas v zahradě SENIORu C. Někteří využili ke společnému posezení u kávy nebo k bosé procházce po senzorickém chodníku, jiní se dali do sklizně úrody, kterou následně využili při pečení moučníku nebo přípravě ostružinového smoothie. Věnovali jsme se také pravidelným oblíbeným aktivitám jako je trénink paměti, pracovní činnosti nebo cvičení na motomedu. Zajímavým zpestřením a zároveň rozloučením s letním počasím bylo hudební vystoupení kapely Ostošest, kterého se zúčastnili i klienti pobytových služeb a všichni si tak mohli příjemně popovídat.

Vzpomínání Začátek školního roku

I na SENIORu C jsme dnes s klienty vzpomínali na první školní den a dobu, kdy jsme chodili do školy. Klienti měli možnost prohlédnout si vysvědčení z roku 1944, školní sešity i učebnice. Všichni se zapojili svým vyprávěním, které bylo zpestřené ukázkami z filmů ze školního prostředí. Společně jsme si užili příjemné dopoledne.

Kognitivní trénink na téma Škola

První zářijový den jsme na SENIORu B prováděli skupinový kognitivní trénink na téma Škola. Společně jsme zavzpomínali jaké školy klienti absolvovali, vzpomenuli jsme také třídní a další oblíbené učitele, spolužáky, poznámky a pochvaly v žákovské knížce, jaké poté byly reakce rodičů na ně, nebo přípravu do školy. Závěrem dnešního setkání jsme si procvičili slovní zásobu v několika druzích aktivit.

Zavzpomínali jsme na školu a školní léta

Poslední prázdninový den jsme s klienty SENIORu B zavzpomínali na vlastní školní léta, jak jsme trávili prázdniny, prožívali jejich konec a blížící se začátek školního roku – první školní den. Mnozí klienti vzpomenuli jako zlomový okamžik nikoli nástup povinné školní docházky (první třídu), ale vstup do učení či nástup do internátu, které pro klienty představovaly přelom dětství a dospělosti. Závěrem jsme vzpomenuli zítřejší nástup dětí do školy a napsali jim vzkazy a přání do nového školního roku.

Batikování je docela věda, ale především zábava

V úterý 31. srpna se klienti budovy C – „výtvarníci“ sešli ke společnému tvoření. Tentokrát se jednalo o batikování, které bylo pro většinu klientů premiéra. Výsledek ale stojí za to! Velké poděkování patří rodině pana Mareše, která nám darovala trička na tuto aktivitu. Batikovaná trička si klienti nechali jako upomínku dnešního pěkného dopoledne.

Odpoledne s dechovou hudbou Ořechovjané

Podzim si letos pospíšil, s koncem prázdnin přišlo i chladné a deštivé počasí. Pondělní pochmurný den nám prozářilo vystoupení dechové kapely Ořechovjané z Velkého Ořechova v čele s kapelníkem Bc. Davidem Gregorem. Repertoár souboru je sestaven z moravské a české lidové hudby, tanečních a koncertních skladeb, a tak se naši klienti mohli těšit ze svých oblíbených a jim dobře známých písní. Jako poděkování jsme členům souboru věnovali keramické výrobky našich klientů. Společně strávené odpoledne jsme si všichni moc užili.

Trénink paměti

Trénink paměti patří k pravidelným a oblíbeným aktivitám. Tentokrát jsme s klienty SENIORu C zavzpomínali na téma Pohádky, které máme rádi. Klienti podle ukázek známých filmových melodií poznávali, o jakou pohádku se jedná, zavzpomínali ale také kdo v pohádce hrál a zpíval nebo kde se pohádka natáčela.

Kreativní tvoření z papíru

Pondělí 30. srpna jsme si s klienty SENIORu B zpříjemnili kreativními činnostmi v pracovních dílnách. Tentokrát jsme se věnovali výrobě drobných papírových květů – sedmikrásek. Klienti si procvičili jemnou motoriku, přesnost a soustředěnost na činnost. V průběhu činnosti jsme si povídali o tvoření z papíru, jaké další druhy květin lze z tohoto materiálu vytvořit. Závěrem si každý mohl odnést jeden květ na pokoj jako připomínku na příjemně strávené dopoledne či na ukázku svým blízkým.

Zábavné procvičování hmatových smyslů

Během víkendu jsme s našimi klienty na SENIORu B procvičovali naše hmatové smysly při poznávání různých předmětů se zavázanýma očima. Tato aktivita probouzí nejen zájem klientů o okolní prostředí ale přispívá i k procvičování jemné motoriky a hmatové citlivosti.

Užili jsme si přitom také spoustu zábavy a smíchu.

 

Smyslová aktivizace – roční období

Během víkendu jsme se na SENIORu C věnovali s našimi klienty smyslové aktivizaci. Podpora a procvičování smyslových funkcí přináší klientovi nejen příjemný pocit, ale zároveň je to pro něj také určitá forma prožití času. Zaměřili jsme se na roční období, kdy a v kterém dozrávají různé druhy ovoce a zeleniny. Zavzpomínali jsme, na co jsme plody využívali a jak je zpracovávali.

Závěrem jsme si při dobré kávě a drobné sladkosti, zazpívali známé lidové písničky.

Aktivity na DZR

Bohatý aktivizační program pravidelně připravujeme i pro klienty domova se zvláštním režimem na SENIORu C. V pátek 27. srpna jsme se věnovali skupinovému cvičení a hraní sportovních her. Nejprve jsme si vyzkoušeli cviky k lehkému procvičení těla, zejména cviky zaměřené na posílení a protažení horní poloviny těla. Poté jsme si zahráli několik sportovních her. Nejvíce zábavy si klienti užili při vzájemném házení míčem. Společně jsme strávili příjemné dopoledne.

Reminiscenční terapie – zavzpomínali jsme na babičku

V pátek 27. srpna jsme si s klienty SENIORu B v rámci reminiscenční terapie povídali na téma Moje babička. Zavzpomínali jsme na své babičky a zkusili jsme odhadnout v kolika letech se stávaly babičkami, vzpomínali jsme si na jejich jména, kde žily a co dělaly.  Život koncem devatenáctého století pro ženy nebyl jednoduchý a ve vyprávění se ozývala velká úcta k ženám, které všechno zvládly – někdy i samy bez manžela. Důležité pro klienty bylo skončit co nejvíce pozitivně, aby si odnesli chuť v té době v myšlenkách zůstat a dovzpomínat a doprožít hezkou dobu raného mládí. Proto jsme zakončili dnešní setkání vzpomínkou na nejmilejší vzpomínku spojenou s babičkou a milovaným jídlem od ní.

Zahradní terapie aneb terapie přírodou

Tento týden jsme se s klienty SENIORu C věnovali zpracování úrody z naší zahrady. Ve středu 25. srpna jsme se dali do zpracování bylinek – z již nasušené meduňky a šalvěje jsme si připravili na zimu čaj a bylinky, které v nedávné době dorostly jsme si připravili na sušení. Všichni si pak zasloužili sladkou odměnu v podobě cuketového perníku, který upekli klienti denního stacionáře. Moc jim děkujeme, byl výborný! Nakonec se pánové ujali slavnostního umístění keramických pítek pro ptáky, které jsme si společně dříve vytvořili.

Ve čtvrtek si klienti uvařili klasické letní jídlo – lečo, kdy jsme opět využili úrodu z naší zahrady. U krájení a přípravy surovin jsme vzpomínali, kolik stály potraviny dříve a dnes. Práce šla všem krásně od ruky, a tak si za chvilku na hotovém jídle všichni společně pochutnali.

Cvičení s overballem

Ve čtvrtek 26. srpna se klienti SENIORu B sešli k lehkému procvičení těla pomocí overballu. Všechna cvičení byla zaměřena na pohyblivost kloubů v horních končetinách a svalovou sílu horních i dolních končetin pro udržení mobility. Úvodem byly pomalu rozpohybovány klouby, následovala silová cvičení a závěrem si každý za pomoci overballu sám provedl masáž zad. Pozornost jsme také zaměřili na uvolnění horní části trapézového svalu. Společně jsme si užili příjemné odpočinkové dopoledne.

Procvičili jsme si paměť

Ve středu 25. srpna se klienti SENIORu B věnovali skupinovému trénování paměti. Na úvod jsme si dali tipy na zajímavá kulturní místa v okolí, v Praze a jiným místech v ČR. Nejvíc hlasů od našich klientů dostala ZOO Lešná a také hrad Malenovice, který byl pro některé starousedlíky překvapením, že je otevřený prohlídkám. V Praze byla nejvíce doporučována procházka historickým centrem a pak černá třináctka U Fleků. Pak jsme si připomněli několik pranostik spojených s letními měsíci. Pomocí metody Co si zabalím do batohu na výlet jsme se přesvědčili, že když jsou informace vhodně připravené, jsme schopni si zapamatovat seznam informací  o 12 položkách ve stejném nebo libovolném pořadí.

Vzpomínání na Televarieté

Klienti SENIORu C v úterý 24. srpna vzpomínali na hudebně-zábavný pořad Televarieté. S nápadem na televizní varietní show přišel roku 1970 tehdejší šéfredaktor televizní zábavy Vladimír Dvořák. Ten také přišel s myšlenkou dostat do pořadu humor, který dosud prakticky chyběl. Úkolu zkombinovat hudební a varietní složku s konverzačním humorem se zhostili Vladimír Dvořák s Jiřinou Bohdalovou. V pořadu se pak vystřídala zhruba desítka umělců, přičemž většinu čísel vzájemně oddělovalo průvodní slovo nebo komediální scénka. Hudební doprovod čísel zajišťoval Orchestr ČST.

Klienti si tak u vybraných dílů užili dopoledne plné dobré nálady a smíchu.

Epinka potěšila svou návštěvou

V úterý 24. srpna potěšila klienty SENIORu B svou návštěvou Epinka – malá yorkšírka, která si svou hravou a přítulnou povahou dokáže všechny získat. Pro naše klienty je to vždy velká radost se s ní pomazlit a dát jí nějaký pamlsek. Přirozený kontakt člověka a psa je velice důležitý, napomáhá totiž ke zlepšení kvality života a obecné aktivizaci klienta – odbourává stres, uzavřenost, nečinnost, zlepšuje komunikaci a motivuje.

Epinka všem zpříjemnila úterní dopoledne a už teď se těšíme na další návštěvu.

Malé kytičky – velká radost

V pondělí 23. srpna se budovou B linula vůně levandule – bylinky opředené tajemstvím a zvláštní vůní. Pro někoho příjemná, pro jiného odpuzující. Záleží na tom, jak máme od narození nastavený nervový systém. Tato rostlina patří mezi velmi známé léčivé bylinky – její vůně dokáže zklidnit, umožňuje relaxaci, účinkuje ale i při nespavosti či psychických potížích. Levandule lékařská byla již od pradávna spojována s čistotou, umýváním, parfumérií a také kosmetikou. První a nejjednodušší terapeutické využití levandule je voňavý svazeček. A právě takové svazečky jsme si společně s klientkami SENIORu B vytvořily a jako malý dárek pro radost darovaly ostatním.

Trénink paměti

Pondělní trénink paměti na SENIORu C patřil našemu hlavnímu městu, Praze. Klienti si připomněli historii i slavné osobnosti tohoto krásného města, prohlédli si knížky a vzpomínali jaké znají pověsti a legendy, které se k významným památkám vážou. Nakonec se pobavili u vědomostního kvízu, který shrnul vše, o čem jsme si dopoledne u kávy povídali.

Naši partneři