Archiv

Navštívili jsme památník Tomáše Bati

S uživateli z domova  B, jsme se společně ve středu 17. července vydali za vzpomínkami po Otrokovicích. Tentokrát jsme navštívili památník Tomáše Bati a areál bývalého Svitu.

Číst více

Zahradní flóru jsme ošetřily a zkrášlily, radost pohledět!

V průběhu třetího červencového týdne se v domově C za krásného slunečného počasí konala ZAHRADNÍ TERAPIE, kdy jsme se společně zapojily do péče o naši zahrádku v átriu domova. Seniorky zavzpomínaly i na své zahrádky a na to, jak o ně dříve pečovaly.

 

 

Číst více

Hipoterapie s poníky přináší dobrou náladu a potěšení

Úterní dopoledne (16. července) nás v domově B, navštívili poníci, pod vedením majitelky paní Pasekové, a to v rámci hipoterapie. Stejně, jako o den dříve u kolegů seniorů v domově C, je blízký kontakt se zvířaty i pro naše uživatele velmi důležitý.

Číst více

Další splněné přání – výlet na Velehrad

V souvislosti s projektem SPLNĚNÁ PŘÁNÍ se v úterý 16. července senioři z domova C vydali na poutní místo Velehrad, kde měli možnost prohlédnout si prostory baziliky Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje. Výlet si zpříjemnili i drobným občerstvením.

Číst více

V hudebním okénku s Václavem Neckářem

V rámci hudebního okénka jsme si v domově B (pondělí 15. července) připomínali život a dílo oblíbeného zpěváka Václava Neckáře. Zaposlouchali jsme se do jeho známých hitů a také jsme otevřeli jeho filmovou tvorbu. Film Ostře sledované vlaky získal ocenění Americké filmové akademie Oscar a snímek Skřivánci na niti byl oceněn Zlatým Medvědem na filmovém festivalu v Berlíně. Také hudební pohádka Šíleně smutná princezna dnes již patří k české filmové klasice.

Číst více

Kamarádi poníci opět u nás

Na začátku týdne – v pondělí 15. července, se v domově C  konalo setkání s poníky paní Pasekové, a to v átriu našeho domova. Senioři měli ze společnosti zvířat radost a krmili je připravenými pamlsky.

Číst více

Kulaté jubileum Zlatého slavíka Karla Gotta

V neděli 14. července měl narozeniny náš oblíbený a světově známý zpěvák Karel Gott. S uživateli v domově B, jsme si připomněli jeho život a dílo. Zaposlouchali jsme se do známých hitů jako LADY CARNEVAL, LÉTA PRÁZDNIN, JDI ZA ŠTĚSTÍM, nebo VČELKA MÁJA.

Číst více

O životní pouti Karla Gotta u příležitosti jeho osmdesátin

V domově C jsme se společně sešli u poslechu písní Karla Gotta, který v polovině července oslavil významné životní jubileum – „Osmdesátiny“! Při poslechu známých hitů jsme si povídali o Karlově životní cestě a celé jeho zpěvácké kariéře.

Číst více

Vědomostní kvíz byl poučením i zábavou

Ve čtvrteční dopoledne (11. července) jsme v domově B opět uspořádali pravidelný vědomostní kvíz, který patří mezi oblíbené aktivity našich uživatelů. Jde totiž nejen o procvičení paměti a oživení znalostí, ale i dobrou zábavu a náladu.

Číst více

Vydařené meruňkové pečení

Sezóna meruněk začala a tak si naši uživatelé ve středu 10. července, upekli výborný meruňkový koláč . A aby to nebylo nikomu líto, odpoledne mohli i ostatní ochutnat, jak se jim dílo vydařilo. Všichni si pochvalovali a vzpomínali na to, jaké druhy koláčů dříve pekli .

Číst více

Příjemná procházka a posezení v přístavišti

Příjemné ochlazení nám přálo při úterní  procházce (9. července) k přístavišti u Baťova kanálu. Společně jsme si tak mohli popovídat u dobrého piva a zmrzliny.

Číst více

Zazpívali jsme si s Jiřím Kornem

V hudebním okénku jsme si v pondělí 8. července  připomněli hudební i herecké dílo Jiřího Korna,  českého muzikálového a popového zpěváka, kytaristy, baskytaristy, tanečníka, moderátora a herce , který 17. května oslavil své 70. narozeniny.

Číst více

Beseda o významných osobnostech naší historie

V domově  C se  v prvním červencovém týdnu konala beseda na téma Významné osobnosti naší historie – Cyril a Metoděj a mistr Jan Hus. Během besedy jsme měli možnost shlédnout dokumenty o příchodu a působení Cyrila a Metoděje na Velké Moravě a kázání mistra Jana Husa v Betlémské kapli.

Číst více

Bohatá úroda rybízu bezezbytku zužitkována

Čtvrteční odpoledne (4. července) seniorky v domově B věnovaly pečení rybízového koláče, který připravovaly v době prázdnin pro své děti a vnoučata. Společně jsme vzpomínali při kávě a koláči na naše vlastní prázdninové dny a prožili příjemné dopoledne. S ochutnávkou jsme navštívili také uživatele v bytech, kteří se do pečení nemohli zapojit.

Číst více

Na světě není nad láskyplné pohlazení…

Počátkem července opět proběhla mimořádně oblíbená CANISTERAPIE, tentokrát v domově B. Možnost pohladit či obejmout naše psí přátele měli senioři jak skupinově, tak individuálně v jejich bytech.

Číst více

Čokoládové mlsání

V prvním červencovém týdnu nás v domově B navštívil pan Mitrenga, se svou výbornou belgickou čokoládou. Uživatelé měli možnost ochutnat všechny druhy a mnozí si nakoupili pro svá vnoučata a blízké.

Číst více

Výborná rybízová marmeláda z naší zahrádky!

Výroba rybízové marmelády v domově B se uskutečnila v průběhu posledního červnového týdne. Společně s uživateli jsme si z rybízu z naší zahrady uvařili výbornou marmeládu. Zároveň jsme čas při práci vyplnili příjemným povídáním a vzpomínáním.

Číst více

Muzikoterapie při klasické hudbě

V domově  C proběhla opět oblíbená MUZIKOTERAPIE, která se konala v atriu domova. Během muzikoterapie jsme si poslechli klasickou hudbu, a to od Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany nebo skladby R. Korsakova. Na závěr jsme si předvedli, jak hrají terapeutické rezonanční relaxační nástroje a také jsme ve svých myšlenkách zavítali k moři s pomocí oblíbeného ocean drumu.

Číst více

Výroba levandulového oleje dokončena

Uživatelky v domově B  dokončily výrobu levandulového oleje, který  si na zahradě připravovaly minulý týden a tady máme výsledek našeho společného úsilí🙂. Levandule se pro své účinky používala již od dávných dob. Ne nadarmo si vysloužila přezdívku  „modré zlato“. Levandulový olej nejen příjemně voní, ale zároveň přispívá k posílení našeho zdraví.

 

 

Číst více

Léto budiž pochváleno – přivítali jsme čas barev a dozrávajících malin…

V domově B jsme odpoledne, ve středu 26. června, slavnostně přivítali léto a prázdninový čas. Pro naše uživatele jsme připravili odpolední grilování s živou hudbou a krátkým programem. Z důvodu velmi teplého dne celá akce proběhla uvnitř budovy, ale přesto se nám vše vydařilo. 🙂

Číst více

Hurá prázdniny

V minulém týdnu (25. června) se v domově C konalo vzpomínkové setkání s názvem „Hurá prázdniny“. Společně jsme tak zavzpomínali na školní léta a období letních prázdnin. Setkání bylo doplněno scénkami a ukázkami z filmů.

Číst více

Zpracováváme bylinky pro pozdější využití

Poslední červnový  týden v domově B patřil  bylinkaření, kdy  pokračujeme v letních pracích na zahradě. Zpracováváme pomalu vše, co jsme si vypěstovali a později využijeme na čaje, nebo v aromaterapii.

Číst více

Příjemné dopoledne při výrobě levandulového oleje

Senioři v domově B, si vyrobili levandulový olej, který bude využívaný pro potřeby všech uživatelů. Levandulový olej má léčebné, dezinfekční a zklidňující účinky, je hojně používán v kosmetickém průmyslu, ve zdravotnictví, ale i v aromaterapii.
Pro naše uživatele bude využíván hlavně při potížích se spánkem a při masážích. Všem se tato velmi příjemná aktivita líbila.

Číst více

Cyklo projížďka je také přínosem pro sbližování generací

V rámci spolupráce s Gymnáziem Otrokovice, mají naší senioři možnost využít projížďky na elektrokole, a to v doprovodu studentů. Zájemci se tak podívají na místa, která znají z dřívějška. Pobyt venku, na čerstvém vzduchu, není jediným přínosem těchto setkání, ale přispívá i ke změně nahlížení generací na sebe navzájem.

Číst více

Čtyřnozí kamarádi opět v akci

V domově C patřilo páteční dopoledne (21. června)  našim malým psím kamarádům, kteří nás opět navštívili  v rámci skupinové canisterapie. Udělali radost nejen seniorům našeho domova a v domácnostech Čtyřlístek a Pampeliška, ale i seniorům denního stacionáře, kteří se této terapie zúčastnili.

Číst více

Zábavný turnaj v metání pétanqueových koulí

V páteční dopoledne (21. června) si senioři z domova B zahráli turnaj v pétanque. Podařilo se nám zapojit do hry všechny uživatele a prožít tak opravdu zábavné dopoledne.

Číst více

Vydařená lidová veselice při cimbálové muzice

V domově C se ve čtvrtek 20. června konala ❣️LIDOVÁ VESELICE❣️ pro seniory, jejich příbuzné a dobrovolníky. Kulturní program si pro nás připravila cimbálová skupina Juráš a nechybělo ani bohaté občerstvení v podobě grilovaných specialit. Velké poděkování za pomoc při vydařené akci patří všem zaměstnancům.

Číst více

Dětský pěvecký sbor Studánka naladil na pohodovou notu

Děti z pěveckého sboru STUDÁNKA navštívily ve čtvrtek 20. června seniory v domově B s krásným hudebním pásmem, u příležitosti ukončení školního roku. Všem učinkujicím ze „STUDÁNKY“ děkujeme za čas, který nám vždy ochotně věnují pro společně prožité hezké chvíle.

Číst více

Společná oslava narozenin všechny potěšila

V domově C jsme ve středu 19. června  společně oslavili narozeniny našich seniorů, kteří se narodili v měsíci červen a červenec. 🍰💐

Číst více

Cvičení s barevnými vějíři

V polovině týdne ( 19. června ), si uživatelky domova B užily „barevné“ cvičení. Tato netradiční forma pohybu všechny nadchla a pobavila. Budeme se těšit na další  setkání v tělocvičně:-)

Číst více

Vzpomínání nad oblíbenými recepty aneb jahůdky 100x jinak

Ve středečním odpoledni (19. června), si uživatelky z domova B v rámci vzpomínek připravily v kuchyni  jahody se šlehačkou 😋. Zároveň jsme vzpomínali na další možnosti zpracování jahod a oblíbené recepty.

Číst více

Trénink na turnaj v ruských kuželkách

V domově C  si  v úterý ( 18. června )  senioři zahráli ruské kuželky, které máme letos nově v zahradě domova, a to díky dárkyni paní Kristině Vaníčkové, která se zapojila do projektu Ježíškova vnoučata. Společně tak trénujeme na blížící se turnaj.

Číst více

Setkání na téma podnětů a dotazů k činnosti domova SENIOR

V obou domovech B i C se počátkem 3. červnového týdne konalo setkání uživatelů s ředitelem ing. Zdeňkem Mikelem, MBA a starostkou Otrokovic Bc. Hanou Večerkovou. Senioři měli možnost vznést různé dotazy či připomínky, na které jim bylo odpovězeno. Společně také zavzpomínali na J. A. Baťu, kdy měli možnost shlédnout i dokumentární film s názvem Brazilské stopy Jana Antonína Bati.

Číst více

Připravili jsme si výborné jahodové osvěžení

Ve čtvrtek 13. června jsme si v domově C, v rámci jahodové sezóny, upekli koláč s jahodami a také jsme si udělali osvěžující koktejly, na kterých jsme si moc pochutnali. 🍓 🍓 🍓

Číst více

Přání plníme ihned, zázraky do…dnů :-), tentokrát v Loučce

V závěru druhého červnového týdne  se nám podařilo splnit toužebné přání jedné z našich uživatelek v domově B, která chtěla navštívit svou rodnou obec Loučku u Vizovic. Výlet jsme propojili s přátelskou návštěvou domova pro seniory Loučka a účastí na menší kulturní akci s názvem ,,Valašské doremi“, kde jsme si i společně zazpívali. Pro všechny účastníky zájezdu, kteří se k  projektu připojili, to byl velký zážitek. Děkujeme vedoucímu DS Loučka Romanu Vašičkovi, který se nám v průběhu setkání plně věnoval.

Číst více

Návštěva Sazovic byla pokračováním projektu „Splněná přání“

V domově B pokračujeme v plnění projektu SPLNĚNÁ PŘÁNÍ. Pro naši seniorku, ve spolupráci s jejím synem, jsme ve středu 12. června zorganizovali návštěvu Sazovic a návštěvu kostela Svatého Václava . Zde se uživatelka setkala se synem a společně jsme si prohlédli nově postavený kostel. Jedna z místních obyvatelek pro nás měla připravenou bohatou přednášku plnou zajímavostí. Poté jsme společně také nezapomněli navštívit krásné posezení na místní zahrádce u koupaliště.

Číst více

Zahrada upravena k letnímu relaxu a posezení

Zaměstnanci a senioři z domova B se společnými silami pustili do úprav a úklidu zahrady. V rámci zahradní terapie uživatelé sázeli letničky a do truhlíků zeleninu. Děkujeme všem zaměstnancům, kteří se zapojili do hrubších a náročnějších prací. Naši uživatelé si tak v průběhu horkých letních dnů mohou posedět ve stínu rozkvetlé zahrady s přáteli.

Číst více

V okénku osobností o herci Petru Kostkovi

Pondělní odpoledne (10. června) jsme v domově B věnovali povídání o životě a díle Petra Kostky. Český herec se narodil 11. června 1938 a pochází se starého divadelního rodu, jehož kořeny sahají až do první poloviny předminulého století.
Studoval na DAMU, ale studia nedokončil, protože se oženil a očekával narození své první dcery. Získal angažmá v Městských divadlech pražských, kde působil 14 let. Poté odešel do Národního divadla.
V letech 1974 – 1994 působil v Národním divadle a v roce 1994 se stal členem uměleckého souboru Divadla na Vinohradech.

Číst více

Po Otrokovicích opět s výletním vláčkem

Ve čtvrtek 6. června se i senioři z domova C zúčastnili projížďky výletním vláčkem po Otrokovicích. Všichni si projížďku moc užili a za jízdy zavzpomínali, jak místa, kolem kterých jsme projížděli, vypadala před mnoha lety. Výlet spojený s krásnými vzpomínkami se zrealizoval díky paní Monice Domincové, která nám ho darovala přes projekt Ježíškova vnoučata. Děkujeme! ❤️

Číst více

Den s dětským úsměvem

V minulém týdnu (5. června) se v domově C konal ve spolupráci s DDM Sluníčko Otrokovice každoroční Den s dětským úsměvem. Senioři měli možnost vidět několik krásných vystoupení, kde děti předvedly, co se v zájmových kroužcích za uplynulé období naučily. Mnohokráte děkujeme paní Bc. Janě Bárové z DDM Sluníčko, všem dětem a jejich rodičům za realizaci této úžasné akce.

Číst více

Hipoterapie s poníky udělala radost

V úterý 4. června se v atriu našeho domova C konalo milé setkání s poníky paní Pasekové. Senioři měli ze společnosti zvířat radost a krmili je připravenými pamlsky.

Číst více

Studenti nám zazpívali slavné hity z 60. a 70. let

Projekt Ježíškova vnoučata dělá nám všem radost i nadále. Díky němu se v domově C, v prvním červnovém týdnu, konalo vystoupení studentů Zlínské soukromé vyšší odborné školy umění, o.p.s.. Mladí lidé si pro nás připravili, s hudebním doprovodem paní Rozumkové, pásmo známých písní z 70. a 60. let. Moc jim děkujeme za příjemně prožité dopoledne.

Číst více

Osvěžení pro horké letní dny je připraveno!

Úterní odpoledne, 4. června, seniorky z domova B věnovaly zhotovení bezinkového sirupu, podle osvědčené receptury. Sirup využijeme při společných aktivitách a akcích do limonád na osvěžení v letních dnech.

Číst více

Výlet vláčkem Otrokovicemi oživil vzpomínky

Netradiční akce se uskutečnila v úterý 4. června pro seniory z domova B, a to výlet vláčkem Otrokovicemi. Celý záměr se zrealizoval díky projektu Ježíškova vnoučata a dárkyni paní Nikoly z Olomouce, která se do projektu zapojila a projížďku pro naše uživatele zakoupila. Účastníci tak mohli projet okolím svých domovů, kde dříve bydleli, a navštívili jim známá místa, k nimž je váže spousta krásných vzpomínek.

Číst více

Opět s rikšou na projížďce

Poslední květnový den (pátek 31. 5.) proběhla v domově B cykloterapie pro naše uživatele. Díky zájmu a pomoci studentů z otrokovického gymnázia mohli senioři prožít příjemné chvíle při projížďce za krásného počasí.

Číst více

Protáhli jsme si těla spolu s dětmi

V domově C proběhlo v pondělí (27. května) oblíbené mezigenerační setkání s dětmi z MŠ Zahradní. Společně jsme si protáhli svá těla v rámci skupinového cvičení a poté senioři obdarovali děti látkovými hračkami, které pro ně vytvořili během pracovní terapie.

 

Číst více

Hudební tvorba G. F. Händela si podmanila také nás

S našimi uživateli v domově B jsme měli, v pondělí 27. května, připravenu hodinku vážné hudby v rámci MUZIKOTERAPIE. Tentokrát jsme zavzpomínali na život a dílo hudebního skladatele Georga Friedricha Händela. Svou hudbu Händel často tak hluboce prožíval, že byl údajně nejednou viděn, jak mu dojetím po tvářích stékají slzy. Schopnost okouzlit a podmanit si posluchače nejen hudbou, ale i hrou, si uchoval až do posledních let svého života, kdy již byl nevidomý.

Číst více

Otevření Májové kavárničky

V předposledním květnovém týdnu jsme v domově C otevřeli Májovou kavárničku, kde si její návštěvníci mohli pochutnat na domácí bezinkové limonádě, likérech, zákuscích, chlebíčkách. Současně také ocenili osvěžující výběr různých druhů káv z profesionálního kávovaru.

Číst více

Noc kostelů

V pátek 24. května se senioři z domova C zúčastnili celorepublikové akce NOC KOSTELŮ. V doprovodu zaměstnanců si prohlédli kostel sv. Vojtěcha v Otrokovicích. Velké poděkování patří panu faráři Mgr. Josefu Zelinkovi za vřelé přijetí a poutavé průvodní slovo.

Číst více

Zábavné hraní i trénink paměti a koncentrace

Páteční dopoledne v domově B (24. května) bylo hravé, ale přitom velmi důležité. Kompletně jsme si procvičili kognitivní funkce, vnímání kolem sebe, jednání, reakce a zvládání různých úkolů. Současně jsme tak vyzkoušeli svou paměť i koncentraci, pozornost, rychlost myšlení a také vzájemnou spolupráci se svými vrstevníky.

Číst více