Archiv

Věrní hladkosrstí hafáčci opět vítanými příchozími :-)

V úterý (třetí zářijový týden) se uživatelé domova B, se mohli opět, v rámci canisterapie, potěšit s oblíbenými jezevčíky, kteří nás pravidelně navštěvují.

Číst více

Na vycházkách poznávají, jak se mění tvář města

Senioři z domova C se v nedávných dnech, při vycházkách po blízkém okolí, vydali objevovat nejen vše současné, ale hlavně se rádi vracejí tam, kde to znali z dřívějška. Společně navštívili například obchod, kde dříve jedna z klientek pracovala, ale prohlédli si i nově postavenou prodejnu a mnohá další místa včetně památníku Tomáše Bati. Vycházky po okolí si všichni vždy pochvalují a my jsme velmi rádi, že jsme schopni našim uživatelům zprostředkovat kontakt s městem Otrokovice.

Číst více

Přátelský turnaj „Přesná šipka“

Ve středu 18. září se zástupci obou domovů B a C  zúčastnili již 17. ročníku turnaje „Přesná šipka“, který se konal na Charitě v Otrokovicích. Po celou dobu turnaje panovala přátelská atmosféra a naši senioři odjížděli s dobrým pocitem a heslem, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!!!  

Číst více

Návštěva poníků opět potěšila

Ve druhém zářijovém týdnu nás opět navštívili poníci v rámci hipoterapie. Využili jsme tak jednu z posledních možností strávit ještě chvíle venku a v átriu našeho Domova se s nimi potěšit.

Číst více

Opékání špekáčků symbolickou tečkou za prázdninami

Zaměstnanci domovů B i C spojili své síly a pro naše uživatele, ale také jejich rodinné příslušníky, uspořádali společný velký táborák, který byl symbolickou tečkou za prázdninovým časem. Všichni si pochutnali na výborných špekáčcích a poslechli si táborové písně. Zahrát na kytaru a zazpívat nám přijela Lenka Machalová, a tímto jí současně děkujeme za čas, který seniorům věnovala.

Číst více

Pravé domácí lečo uspělo na jedničku s *

V rámci vzpomínek v kuchyni (středa 11. září) jsme v domově B zpracovali úrodu naší zahrady a naše uživatelky se pustili do vaření leča…

To bylo pochutnáníčko! 🙂

Číst více

Báječný den v kroměřížské Květné zahradě

Senioři z domova B si zpříjemnili poslední teplé dny výletem do KVĚTNÉ ZAHRADY V KROMĚŘÍŽI. Pro naše uživatele to byl krásný zážitek a doslova pohodově prožitý den.

Číst více

Canisterapeutická symbióza vytváří radost a dobrou náladu

Po nějaké době nás v domově C opět, počátkem září, navštívili naši psí kamarádi, a to v rámci individuální canisterapie. Přítomnost přítulných jezevčíků udělala všem zúčastněným seniorům velkou radost. 🙂

Číst více

Přehlídka čtvrtletních akcí ve videokavárně

V domově B jsme v úterý 10. září  v rámci VIDEOKAVÁRNY vzpomínali u prezentace fotografií, na kulturní akce a aktivity, které jsme společně prožili v uplynulém čtvrtletí.

Číst více

Práce na zahradě v rámci terapie

V minulém týdnu ( středa 4. září ) se v domově C za krásného slunečného počasí konala ZAHRADNÍ TERAPIE, kdy jsme se společně zapojily do péče o naši zahrádku v átriu domova. Atmosféra byla během terapie uvolněná a radostná, kdy seniorky zavzpomínalo i na své zahrádky a na to, jak o ně dříve pečovaly.🌺🌺

Číst více

Bramboráčky od našich babiček

Ve čtvrtek 5. září  jsme si na přání uživatelů v domově C usmažili BRAMBORÁKY. Během přípravy těsta se všichni aktivně zapojili a zavzpomínali i na to, jak dělali bramboráky dříve doma.

Číst více

Mrkvová pomazánka gastronomickou lahůdkou

Začátkem září si uživatelé v domově  B pochutnali na  mrkvové  pomazánce, kterou si sami vyrobili v rámci vzpomínek v kuchyni.

Číst více

Soutěž v ruských kuželkách patří k oblíbeným aktivitám

V átriu domova C si senioři zahráli (pátek 30. srpna) velmi oblíbené ruské kuželky. Hrací pole bylo zhotoveno nově v letošním roce, a to díky projektu Ježíškova vnoučata.

Číst více

Poutavá beseda na téma Cestování

Ve čtvrtek 29. srpna se v domově C konala beseda na téma CESTOVÁNÍ, kterou si pro nás připravila dobrovolnice Miloslava Abrlová. Poutavě nám vyprávěla zajímavosti o své cestě na Maltu a povídání doplnila fotografiemi. Tímto moc děkujeme.

Číst více

Vzpomínání na čas dovolených

Závěrem prázdninového času jsme v domově B vzpomínali na dovolené našich uživatelů, ale i naše, jaké země jsme procestovali a co všechno nás na dovolených potkalo.

Číst více

DOŽÍNKY – oslava v duchu lidové tradice

Ke konci prázdnin – v úterý 27. srpna,  jsme se v domově B  rozloučili s létem a proběhly DOŽÍNKOVÉ SLAVNOSTI. Uživatelé si zazpívali u cimbálu, zhlédli taneční a pěvecké vystoupení krojovaných žen, a také byly podávány dobroty z grilu…

Číst více

Pochutnali jsme si na lívancích

V posledním srpnovém týdnu jsme se s uživateli domova B společně pustili do smažení  lívanců podle osvědčené receptury naší uživatelky😋. Lívance se nám povedly na výbornou a všichni jsme si na nich skvěle pochutnali.

Číst více

Z Hostýna si přivezli krásné zážitky

V závěru předposledního srpnového týdne se senioři z domova C zúčastnili výletu na Hostýn. I přesto, že bylo chladnější počasí, užili si návštěvu významného poutního místa na maximum. Prohlédli si okolí, zúčastnili se bohoslužby v bazilice a nezapomněli ani na příjemné posezení a osvěžení v cukrárně. Všichni si přivezli krásné zážitky.

Číst více

Tvoření v keramické dílně

Ve středu 21. srpna, pracovali uživatelé domova C v rámci terapie  s keramickou hlínou. Jejich krásné výrobky ještě čekají na vypálení a glazuru, a poté na umístění v jejich bytech, kde jim budou sloužit jako závěsná ozdoba.

Číst více

V okénku hudebních osobností Bedřich Smetana

V rámci HUDEBNÍHO OKÉNKA  (pondělí 19. srpna),  jsme s uživateli v domově B vzpomínali na život a dílo slavného českého skladatele Bedřicha Smetany.

Číst více

Návštěva rohatých kamarádů udělala radost

Ve 3. srpnovém týdnu se naši uživatelé v domově C potěšili z návštěvy terapeutických koz. Zvířata mají mnozí z nich velmi rádi a jejich přítomnost seniory vždy rozveselí.

Číst více

Vydařený výlet do Buchlovic

K času letních prázdnin patří výlety po krásách naší země. Ve středu 14. srpna se uživatelé domova B vydali tentokrát navštívit Buchlovice. Výlet se velmi vydařil a všichni si dovezli spoustu krásných zážitků.

Číst více

Jak roky plynou aneb z minulosti do doby přítomné

Senioři z domova C nyní, za pěkného letního počasí, rádi využívají procházek po okolí. Vracejí se ve svých vzpomínkách na různé části Otrokovic a porovnávají, jak to v našem městě vypadalo dříve a jak se tato místa změnila k  dnešku.

Číst více

Víkendové projížďky rikšou po Baťově

V domově C si společně užíváme i víkendový program. V závěru druhého srpnového týdne tak mohli senioři absolvovat projížďky rikšou, v rámci cykloterapie, a to po otrokovické části Baťov.

Číst více

Povídání o životě a díle skladatele Karla Svobody

V pondělí 12. srpna, se uživatelé domova  B  v rámci muzikoterapie – Hudebního okénka,  podívali na život a dílo českého skladatele filmové, televizní, populární a muzikálové hudby Karla Svobody. Společně jsme se zaposlouchali do jeho skladeb a příjemně zrelaxovali.

Číst více

Zábavné utkání v ruských kuželkách

Ve druhém srpnovém týdnu proběhlo mezi uživateli domova B utkání v RUSKÝCH KUŽELKÁCH.  Před zápasem se senioři také pořádně rozcvičili na zahradě domova.

Číst více

Cuketové bramboráky – přání splněné na „jedničku“

Středeční odpoledne (7. srpna) věnovali senioři v domově B splnění vlastního přání. V rámci vzpomínek v kuchyni si usmažili cuketové bramboráky! Při společné práci a poté ochutnávce jsme si připomněli, jakým způsobem se dá cuketa dále zpracovávat a předali si recepty. S ochutnávkou jsme navštívili také spolubydlící, kteří jsou upoutáni na lůžko nebo se akce nezúčastnili.

Číst více

Sběr úrody úspěšným výsledkem zahradní terapie

Počátkem osmého měsíce se uživatelé z domova B zaměřili, v rámci Zahradní terapie, na sběr nemalé úrody (zejména cuket) z naší zahrádky.

Číst více

Slavili jsme svátek sklizně – Dožínky

V domově C jsme první srpnový den  oslavili svátek sklizně. Na základě lidových tradic jsme pro naše seniory uspořádali „Dožínky“. Mezi dožínkové obyčeje patřily například zvyky spojené s posledním uvázaným snopem obilí. Ten se v českém prostředí nazýval baba, stará nebo nevěsta a často byl stylizován do ženské postavy či oblékán do ženských šatů. K dožínkám také patřila společná cesta z pole, při které byli účastníci ozdobeni květy a klasy, stejně jako jejich nástroje, a ze stejného materiálu měli i věnce na hlavách.

 

Číst více

Ohlédnutí za hudební tvorbou P. I. Čajkovského

Druhý den týdne, v úterý 30. července, jsme v domově B, v rámci hudebního okénka, zavzpomínali na život a dílo Petra Iljiče Čajkovského. Nejvíce ho proslavila baletní díla Labutí jezero a Šípková Růženka.

Číst více

Dokonalý relax při muzikoterapii na perkusní nástroje

CELOSTNÍ MUZIKOTERAPIE proběhla v závěru pracovního týdne (26. července) v domově B. Naši uživatelé prožili velmi příjemné dopoledne. To, co léčí při celostní muzikoterapii, je samotný zvuk nástrojů z přírodních materiálů, jako jsou bubny, djembe, perkuse, tibetské mísy aj. Páteční terapie patřila mezi plně aktivní, kdy hudbu spoluvytvářeli všichni zúčastnění a také se jim podařilo při ní příjemně relaxovat.

Číst více

Oblíbenou canisterapii s jezevčíky jsme si opět báječně užili

V posledním červencovém týdnu proběhla v domově C již tradiční individuální canisterapie. „Smečka“ jezevčíků vždy svou návštěvou potěší naše seniory na pokojích a vykouzlí jim úsměv na tvářích.

Číst více

Zákusky, poháry, kávička a výborná nálada = kavárna POHODA

Ve středu, 24. července, jsme v domově B otevřeli opět pravidelnou kavárnu Pohoda. Uživatelé i rodinní příslušníci si velmi pochutnali na vynikajicích pohárech, zákuscích či různých druzích kávy. Společně si mohli také popovídat s panem ředitelem, který do kavárny za seniory a jejich návštěvami zavítal. Na snímku vidíte náš realizační tým, který nejen zajistil perfektní pohoštění, ale současně všem servíroval výbornou náladu. 🙂

Číst více

Na typickém letním jídle – leču si velmi pochutnali

V domově C se uživatelkám (středa 24. července) splnilo velké přání – uvařit si podle své chuti. A tak se pustily do přípravy typického letního jídla – leča. Při přípravě panovala dobrá nálada, vzpomínalo se, jak tento pokrm připravovaly doma svým rodinám, a nakonec si také všichni senioři na hotovém leču velmi pochutnali.

Číst více

Projížďka historickým kočárem

V polovině července naší senioři zažili „Vánoce v létě“. V rámci projektu Ježíškova vnoučata využili možnost projížďky v kočáře. Děkujeme dárkyni a firmě Svatba kočárem – stáj Mišák za krásný zážitek a vyjížďku po Baťově.

Číst více

Letní posezení u zmrzliny

V minulém týdnu ( čtvrtek 18. července ) naši uživatelé využili letního počasí a při posezení venku v átriu domova C  si pochutnali na zmrzlinovém poháru a dobré kávě. Příjemnou atmosféru dotvořila lidová hudba.🍦🎶

Číst více

Navštívili jsme památník Tomáše Bati

S uživateli z domova  B, jsme se společně ve středu 17. července vydali za vzpomínkami po Otrokovicích. Tentokrát jsme navštívili památník Tomáše Bati a areál bývalého Svitu.

Číst více

Zahradní flóru jsme ošetřily a zkrášlily, radost pohledět!

V průběhu třetího červencového týdne se v domově C za krásného slunečného počasí konala ZAHRADNÍ TERAPIE, kdy jsme se společně zapojily do péče o naši zahrádku v átriu domova. Seniorky zavzpomínaly i na své zahrádky a na to, jak o ně dříve pečovaly.

 

 

Číst více

Hipoterapie s poníky přináší dobrou náladu a potěšení

Úterní dopoledne (16. července) nás v domově B, navštívili poníci, pod vedením majitelky paní Pasekové, a to v rámci hipoterapie. Stejně, jako o den dříve u kolegů seniorů v domově C, je blízký kontakt se zvířaty i pro naše uživatele velmi důležitý.

Číst více

Další splněné přání – výlet na Velehrad

V souvislosti s projektem SPLNĚNÁ PŘÁNÍ se v úterý 16. července senioři z domova C vydali na poutní místo Velehrad, kde měli možnost prohlédnout si prostory baziliky Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje. Výlet si zpříjemnili i drobným občerstvením.

Číst více

V hudebním okénku s Václavem Neckářem

V rámci hudebního okénka jsme si v domově B (pondělí 15. července) připomínali život a dílo oblíbeného zpěváka Václava Neckáře. Zaposlouchali jsme se do jeho známých hitů a také jsme otevřeli jeho filmovou tvorbu. Film Ostře sledované vlaky získal ocenění Americké filmové akademie Oscar a snímek Skřivánci na niti byl oceněn Zlatým Medvědem na filmovém festivalu v Berlíně. Také hudební pohádka Šíleně smutná princezna dnes již patří k české filmové klasice.

Číst více

Kamarádi poníci opět u nás

Na začátku týdne – v pondělí 15. července, se v domově C  konalo setkání s poníky paní Pasekové, a to v átriu našeho domova. Senioři měli ze společnosti zvířat radost a krmili je připravenými pamlsky.

Číst více

Kulaté jubileum Zlatého slavíka Karla Gotta

V neděli 14. července měl narozeniny náš oblíbený a světově známý zpěvák Karel Gott. S uživateli v domově B, jsme si připomněli jeho život a dílo. Zaposlouchali jsme se do známých hitů jako LADY CARNEVAL, LÉTA PRÁZDNIN, JDI ZA ŠTĚSTÍM, nebo VČELKA MÁJA.

Číst více

O životní pouti Karla Gotta u příležitosti jeho osmdesátin

V domově C jsme se společně sešli u poslechu písní Karla Gotta, který v polovině července oslavil významné životní jubileum – „Osmdesátiny“! Při poslechu známých hitů jsme si povídali o Karlově životní cestě a celé jeho zpěvácké kariéře.

Číst více

Vědomostní kvíz byl poučením i zábavou

Ve čtvrteční dopoledne (11. července) jsme v domově B opět uspořádali pravidelný vědomostní kvíz, který patří mezi oblíbené aktivity našich uživatelů. Jde totiž nejen o procvičení paměti a oživení znalostí, ale i dobrou zábavu a náladu.

Číst více

Vydařené meruňkové pečení

Sezóna meruněk začala a tak si naši uživatelé ve středu 10. července, upekli výborný meruňkový koláč . A aby to nebylo nikomu líto, odpoledne mohli i ostatní ochutnat, jak se jim dílo vydařilo. Všichni si pochvalovali a vzpomínali na to, jaké druhy koláčů dříve pekli .

Číst více

Příjemná procházka a posezení v přístavišti

Příjemné ochlazení nám přálo při úterní  procházce (9. července) k přístavišti u Baťova kanálu. Společně jsme si tak mohli popovídat u dobrého piva a zmrzliny.

Číst více

Zazpívali jsme si s Jiřím Kornem

V hudebním okénku jsme si v pondělí 8. července  připomněli hudební i herecké dílo Jiřího Korna,  českého muzikálového a popového zpěváka, kytaristy, baskytaristy, tanečníka, moderátora a herce , který 17. května oslavil své 70. narozeniny.

Číst více

Beseda o významných osobnostech naší historie

V domově  C se  v prvním červencovém týdnu konala beseda na téma Významné osobnosti naší historie – Cyril a Metoděj a mistr Jan Hus. Během besedy jsme měli možnost shlédnout dokumenty o příchodu a působení Cyrila a Metoděje na Velké Moravě a kázání mistra Jana Husa v Betlémské kapli.

Číst více

Bohatá úroda rybízu bezezbytku zužitkována

Čtvrteční odpoledne (4. července) seniorky v domově B věnovaly pečení rybízového koláče, který připravovaly v době prázdnin pro své děti a vnoučata. Společně jsme vzpomínali při kávě a koláči na naše vlastní prázdninové dny a prožili příjemné dopoledne. S ochutnávkou jsme navštívili také uživatele v bytech, kteří se do pečení nemohli zapojit.

Číst více