Archiv

Zvětšit písmo |

Jaro v zahradách SENIORu

  20. května 2020

S jarem se začínají probouzet i zahrady SENIORu, nastává tak nejvhodnější čas začít s jejich oživováním a jarními pracemi.

Při té příležitosti vznikl nápad na přetvoření části okrasné zahrady v užitkovou, tj. kromě letniček, které jsou na záhonech téměř nepostradatelné, protože zahradu pak zdobí postupně od června až do podzimních mrazíků, je naším záměrem vysadit ovocné keře jako jsou maliny, ostružiny, a také vřetenovité druhy ovocných stromků. Na podzim vysázíme například jabloně, meruňky, švestky, broskvoně či třešně.

Zahradu i v dnešním čase individuálních aktivit využíváme pro zahradní terapie, kdy se uživatelé SENIORu zapojují do přípravy sazeniček. Naši uživatelé spolu s pracovnicemi již zasadili různé druhy letniček, bylinek, luštěnin, jahody. Ze zeleniny byly zasazeny například rajčata, papriky, kedlubny, ředkvičky, cukety a dýně Hokaido.Kromě zábavy a rozptýlení tak získáme i vlastní produkty k využití při dalších aktivitách.

Budeme moc rádi, pokud nám s tímto záměrem pomůžete.

Děkujeme, že jste s námi!

pracovní tým SENIORu

 

Číst více

Soutěž v pétangue další třešničkou na dortu aktivit

  19. května 2020

Pondělní (18. května) slunečné odpoledne naši uživatelé strávili pohybovou aktivitou v zahradě domova B, kde jsme si zahráli oblíbený Pétanque. Pečlivé soustředění se, výborné výsledky, dobrá nálada! Co více si přát?

Číst více

Zazpívali jsme si na lidovou notečku

  16. května 2020

Sobotní odpoledne nám na domovy B i C  přijela zpříjemnit cimbálová muzika Rováš ze Zlína. Zahráli nám známe lidové písničky, které jsme si společně všichni s chutí zazpívali.

Číst více

Krásné vzpomínky aneb jak šel s námi čas

  16. května 2020

V domově B máme novou výzdobu interiéru, která znázorňuje, jak šel čas s našimi uživateli. Naši senioři před objektivem zapózovali se svou fotografií z mládí či dětství. Obzvlášť dámy si tento den náležitě užily, s vizážistkou, pěkným účesem a slavnostním oblečením. Výsledek ocenili nejen naši uživatelé, ale i zaměstnanci a pevně věříme, že fotografie se budou líbit rodinným příslušníkům i návštěvám, které k nám v budoucnu zavítají.

Číst více

Pravidelný pohyb pro duševní i fyzickou pohodu

  16. května 2020

V domově C provádíme individuální pohybové aktivity.  Trénink dolních končetin na motomedu, který simuluje jízdu na kole, nácviky chůze, rehabilitační ošetřování, masáže a vertikalizace…..to vše je nedílnou součástí péče o naše uživatele.

Číst více

Hodně štěstí, zdraví..

  15. května 2020

Opět další krásnou narozeninovou oslavu naší uživatelky, tentokrát na domácnosti Pampeliška, uspořádal pečující personál v domově C. Snažíme se i v této nelehké době našim milým uživatelům přinášet drobné radosti ve všedních dnech. Přejeme hlavně hodně zdravíčka a duševní pohody ☺️.

 

Číst více

Pochutnali jsme si na výborném „překvapení“

  15. května 2020

Pečovatelky v domově B ve čtvrtek ( 14.5. ),  připravily překvapení pro uživatele. Sladké a slané tousty. Za dobré nálady si všichni pochutnali.

Číst více

Vykouzlili jsme úsměv na rtech všem maminkám

  11. května 2020

V neděli, 10. května, byl krásný sváteční den ❤️. Den matek je den, kdy se vzdává pocta všem maminkám a mateřství. Slaví se v různé dny na mnoha místech po celém světě, vychází z různých tradic. V Česku se slaví druhou květnovou neděli.  V Československu se začal slavit tento svátek v roce 1923. Jeho propagátorkou byla Alice Masaryková. Právě v tento čas bychom se maminkám měli všichni uklonit. Obejmout je, políbit a hlavně říci, co k nim cítíme, jak jsme vděční, že je máme.

Číst více

Sladké pečení i užívání si krásných slunečných dnů na zahradě

  11. května 2020

Na „céčku“ jsme v prodlouženém víkendu, který vyvrcholil v neděli  oslavou Dne matek, stihli upéct muffiny, bábovky a jablečné záviny. Užili jsme si slunečních paprsků a čerstvého vzduchu jak na balkónech, tak i v atriu našeho Domova, kde je k vidění zvelebená zahrada 🥀🌹🌳🌷🌼

Číst více

Terapie na zahradě s Lilinkou

  8. května 2020

Páteční sváteční den (8. května ), využili naši uživatelé v domově B opět k procházce po zahradě. Při slunění a čerpání energie, je navštívila v rámci terapie naše ramlice Lilinka.

Číst více

Oslava narozenin

  7. května 2020

V domově C se konala oslava narozenin naší milé uživatelky domácnosti Čtyřlístek 🍀 . Přejeme všechno nejlepší ☺️.

Číst více

Je libo výborné rohlíčky?

  3. května 2020

Dnes máme rohlíčky obzvláště vypečené…. i tak by se dala nazvat aktivita, která nám zpestřila den ( sobota, 2. května ) a provoněla chodby našeho domova C.

Číst více

Zavzpomínali jsme si na svá dětská léta

  3. května 2020

V domově C jsme si tentokrát zavzpomínali na téma dětství. Reminiscence neboli vzpomínání, je pro seniory důležitou aktivizační metodou.

Číst více

Pohoda, relax, sluníčko…

  3. května 2020

Když nemůžeme na dovolenou, tak si umíme poradit jinak 😎. Exotika na Senioru C ☀️

Číst více

K prvnímu máji patří písničky nejen o lásce

  2. května 2020

1. máj se slaví jako Svátek práce, lásky nebo jara, jak se komu líbí. Ne nadarmo se říká, že máj je lásky čas. Slovácky Elvis Jiří Kura zavzpomínal s uživateli otrokovického Senioru na jejich mladá léta a zamyslel se nad komplikací, kterou přinášejí dnešním zamilovaným omezení v podobě ochranných opatření proti koronaviru. S rouškou na tváří totiž zazpíval nejen lidové písničky, ale také slavné hity mistra Karla Gotta. Téměř hodina plná známých písniček zahřála u srdce nejen uživatele, ale také zaměstnance či dokonce kolemjdoucí. Někteří si zazpívali, jiní dokonce zatancovali.

Číst více

Rej čarodějnic se proletěl „céčkem“

  3. května 2020

Ctíme tradice, a tak se „céčkem“ ve čtvrtek, 30. dubna, proletěly čarodějnice a navštívily uživatele na pokojích. Pálení čarodějnic nebo taky Filipojakubská noc je tradice pojící se s 30. dubnem. Při samotné oslavě nesmí nikdy chybět velký oheň, při kterém se většinou opékají tradiční špekáčky a podobné pochutiny. My jsme se v dopoledních hodinách pustili do čarodějnického pečení moučníku.

Číst více

Ani déšť nás v zájmových činnostech nezastavil!

  30. dubna 2020

Ve středu 29. dubna, kdy jsme kvůli dešti nemohli do venkovních prostor domova, jsme se s našimi uživateli bavili „jinak“ . Trénink dolních a horních končetin je důležitý. Šeříky krásně provoněly pokoje našich uživatelek. V domácnosti Čtyřlístek se zase dámy krášlily v kosmetickém koutku, který pro ně naše pečovatelky připravily. A nezapomínáme ani na ležící seniory, jimž jsme dnešní den zpříjemnily aromaterapií a projekcí obrázků na strop.

Číst více

Smyslová aktivizace se zaměřením na bylinky a květiny

  26. dubna 2020

V sobotu 25. dubna jsme se v domově C věnovali individuální smyslové aktivizaci. Tentokrát byly hlavním tématem bylinky a květiny

Číst více

Jarní sezóna seniory nezaskočila, vše je připraveno!

  25. dubna 2020

Jarní sezóna pro přípravu výpěstků je v plném proudu. Uživatelé se do zahradničení rádi zapojují, vracejí se do dob minulých a vzpomínají na léta, jak to bylo u nich doma, když si pěstovali ovoce a zeleninu. Naší zahradu budeme i nadále společně zvelebovat a dělat si tak radost.

Číst více

SNAŽÍME SE

  24. dubna 2020

Zajistit našim uživatelům alespoň individuální aktivity v této nouzové době.

Naší prioritou je i nadále uspokojovat přání a potřeby našich uživatelů. Důležitou součástí dne jsou smyslová aktivizace a bazální stimulace. Uživatele odkázané na lůžko navštěvuje na pokojích pečující personál, který jim zpříjemňuje čas povídáním, předčítáním knih, masážemi apod. S méně pohyblivými klienty provádíme nácviky chůze, čas si všichni krátí posezením na čerstvém vzduchu.

Od 16. dubna mohou klienti, při dodržování všech preventivních opatření, trávit vyhrazený čas v zahradě zařízení. S jarem se nám snoubí zahradní terapie, kdy se uživatelé SENIORu zapojují do přípravy různých sazeniček. Při té příležitosti vznikl nápad na přetvoření části okrasné zahrady v užitkovou, tj. kromě letniček vysadit ovocné keře a také zakrslé druhy ovocných stromků. Kromě zábavy a rozptýlení tak získáme i vlastní produkty k využití při dalších aktivitách.

Budeme moc rádi, pokud nám s tímto záměrem pomůžete.

Velice si vážíme Vaší podpory a obětavosti, děkujeme všem, kteří nám jakkoliv pomáháte.

Děkujeme, že jste s námi!

 

Petra Chmelařová

manažerka pro PR

SENIOR Otrokovice, p. o.

 

Otrokovice 2020 04 24

Číst více

Sportovní odpoledne v prostorách zahrady

  22. dubna 2020

V domově B patřilo úterý 21. dubna opět ozdravnému pobytu v prostorách zahrady, který se současně stal i příležitostí k uspořádání mini sportovního odpoledne. A tak jsme k vyhřívání se pod slunečními paprsky přidali i pohybovou aktivitu.

Číst více

Fotbalový turnaj přehlídkou míčových dovedností

  21. dubna 2020

V domácnosti Čtyřlístek domova se zvláštním režimem proběhl v pondělí 20. dubna fotbalový turnaj, v němž se naši uživatelé zaměřili na dovednost a um při hře s míčem. 

Číst více

Po topinkách následovaly bramboráky…tož tak my si tady žijem! :-)

  20. dubna 2020

Opět jsme se v domově B shodli – tentokrát si ochutíme život bramboráky! Voňavá a delikatesní aktivita přilákala hodně uživatelů. Ti, kteří nemohli být u samotné přípravy, ale v žádném případě nepřišli zkrátka.  O to se postaraly naše pečovatelky, kdy všem zájemcům roznesly klasickou pochoutku do jejich bytů.

Číst více

Jarní příprava na osázení zahrady v plném proudu

  18. dubna 2020

Jarní práce, byť dočasně v interiéru domova B, jsou přesto v plném proudu. V rámci zahradní terapie se uživatelky pustily do přípravy sazenic bazalky a papriky.

Číst více

Co se děje za zdmi SENIORu Otrokovice?

  18. dubna 2020

Mimořádná opatření v souvislosti s pandemií virové choroby COVID-19, kterou způsobuje nový koronavirus SARS-CoV-2 se dotkla i provozu a života v SENIORu Otrokovice.

Uživatelé i zaměstnanci SENIORu reagovali na hrozbu vyplývající ze šíření COVID-19 poprvé zákazem návštěv od 3. března 2020. Od té doby průběžně nastavujeme opatření zvyšující bezpečnost uživatelů, našich seniorů i zaměstnanců. Od 14. března jsme uzavřeli denní stacionář. Ostatní služby poskytujeme v běžném rozsahu.

Přijali jsme vnitřní opatření směřující stále více k omezení pohybu uživatelů i zaměstnanců tak, aby se setkávaly co nejmenší skupiny osob. Zaměstnanci jsou od dubna rozděleni do směn, kdy se 50 % z nich během následujících týdnů vůbec nepotká s druhou polovinou. Provoz je rozdělen do jednotlivých pater včetně stravování, aktivizací a pohybu ve společných prostorách tak, aby bylo preventivně snižováno riziko.

Moc děkujeme všem individuálním i firemním dobrovolníkům a donátorům, kteří nám pomáhají s péčí o naše seniory. Moc děkujeme i rodinám našich uživatelů, kteří jsou ochotni využívat naší nabídky na telefonické nebo video hovory na sociálních sítích nebo přes komunikační program SKYPE. V tuto těžkou dobu naši senioři obzvlášť postrádají kontakt se svými blízkými, a tak alespoň takto zprostředkovaná forma komunikace nám pomáhá udržovat seniory v psychické kondici.

A aby jim čas rychleji utíkal, vymýšlí pro ně náš pečující personál pestrý individuální program. Bazální, chuťová a smyslová stimulace, tréninky paměti jsou samozřejmostí. Stejně tak masáže, rehabilitační ošetřování a cvičení na lůžku. Příjemným zpestřením jsou zajisté oslavy jara a velikonočních svátků, velikonoční tvoření (barvení vajíček, tvorba dekorací), upečení beránka, mazance a svatebních koláčků nebo procvičování jemné motoriky formou tvoření výzdoby budov do jarních motivů v rámci individuálních činností v pokojích uživatelů. Od 16. dubna mohou nově, při dodržování všech pravidel nouzového stavu, za příjemného počasí na vycházky do našich zahrad.

Naší prioritou je i v tomto nelehkém období zajistit spokojený život našich seniorů.

Děkujeme za pomoc, obětavost a podporu. Zůstaňte s námi.

 

Otrokovice 2020 04 17

 

Zdeněk Mikel

ředitel

SENIOR Otrokovice, p. o.

 

Číst více

Hudební terapie pod modrým nebem

  18. dubna 2020

Uživatelé v domově B absolvovali v pátek 17. dubna hudební terapii s perkusními nástroji. Zdařilá akce proběhla v zahradě domova a při té příležitosti si senioři zkontrolovali, jak se daří úrodě na bylinkových záhonech.

Číst více

Vitamín D od Slunce i křupavé topinky aneb jedeme dál…

  18. dubna 2020

I v těchto náročných dnech se v domovech SENIORu stále něco děje . Tentokrát uživatelé z „Céčka“ využili teplého počasí k posezení pod slunečními paprsky na balkónech, ale i v átriu. V domácnosti Pampeliška navíc dostaly seniorky chuť na topinky, a tak neváhaly a tradiční pochutinu si připravily. Charakteristická vůně  v prostorách domova způsobila, že o popsanou událost se rychlostí blesku rozšířil velký zájem a topinkománie tak má pokračování. 🙂 Samozřejmě senioři také plně  využívají individuální aktivity ve svých pokojích.

Číst více

Setkání s jarem…alespoň na chvíli

  17. dubna 2020

V domově B se také snažíme nalézt cestu k tomu, aby se uživatelé mohli alespoň trochu potěšit z teplých jarních dnů. Řešením jsou i procházky a krátkodobý pobyt v prostoru zahrady domova.

Číst více

Mini kavárna přispěla k dobré náladě

  17. dubna 2020

Čtvrteční den (16. dubna) patřil v domově B opět k těm vydařeným. Pečovatelky, ve spolupráci se seniorkami, napekly dobroty, a aby toho nebylo málo, připravily pro uživatele odpolední překvapení ve formě mini kavárny. Podávaly se koktejly, káva a proběhla ochutnávka upečených dobrot. I v rámci nutných omezení se snažíme udržovat všechny v dobré náladě.

Číst více

Aktivity i stálý kontakt s rodinou

  14. dubna 2020

Na „C“ nezapomínáme ani na aktivity zaměřené na pohyb (nácviky chůze po chodbách uživatelům velmi prospívají), a písemný kontakt s rodinou je teď také v kurzu, stejně jako videohovory, o které je neustálý zájem .

Číst více

Tvoříme jarní výzdobu

  14. dubna 2020

V domově B jsme se po velikonočním pondělí pustili do jarního tvoření. Procvičili jsme si jemnou motoriku a zdobíme jednotlivá patra do jarních motivů.

Číst více

Pozdravujeme všechny naše blízké v tomto velikonočním čase

  14. dubna 2020

Posíláme také další Velikonoční pozdravy rodinám našich uživatelů z domova B. Pečovatelky pro uživatele připravily ranní překvapení a některým dámám také pravé sváteční posezení👋

Číst více

Dejte nám vajíčko nebo dvě, však vám to maličko ubude

  14. dubna 2020

Pondělní velikonoční  koledování a ochutnávka mazance v domově B. Pečující personál navštívil uživatele s pomlázkou, aby nepřišli o žádnou z Velikonočních tradic.

Číst více

Svátky jara, čas oslav a veselí

  13. dubna 2020

Velikonoce v plném proudu. Celý víkend se v domově C slavilo. Personál se uživatelům věnuje zejména individuálně. I přes nucené omezení  se máme fajn a všichni se držíme. Zdravíme a přejeme VESELÉ VELIKONOCE.

Číst více

Vydařené sváteční pohoštění

  13. dubna 2020

Další skupinka pečujícího týmu v domově B se ujala výzvy pečení beránka a svatebních koláčků. Do aktivity se jim podařilo zapojit i pány a za dobré sváteční nálady se nám všem společně povedlo výborné sváteční pohoštění. Tímto také všechny zdravíme👋

Číst více

Velikonoční tvoření

  13. dubna 2020

Pečující personál v domově B  pokračoval o víkendu ve Velikonočním tvoření. Někteří uživatelé společně barvili vajíčka.

Číst více

Připravujeme se na oslavu Velikonočních svátků

  10. dubna 2020

Velikonoce jsou obdobím lidových tradic spojených s vítáním jara, z nichž některé jsou již dávno zapomenuté a jiné se uchovaly dodnes. V české tradici se vžilo jako klíčový den oslav Velikonoc pondělí po Božím hodu velikonočním, které se označuje jako Červené pondělí. Také v domově B pokračuje příprava Velikonočních svátků. Pečující personál se uživatelům věnuje individuálně, vzpomínají a tvoří.

Číst více

Velikonoční přáníčka od dětí udělala velkou radost

  10. dubna 2020

Uživatelé domovů B i C prožili radostný den díky Velikonočním přáním, které pro ně vytvořily Justýnka (4 roky), Eliška (3 a půl roku) a Lucinka (1 a půl roku) z Otrokovic spolu se svými maminkami. Díky paní Markétě Kraváčkové a jejímu nápadu, jsme mohli našim seniorům vykouzlit úsměv na tváři, přáníčka jim udělala velikou radost. Pečující personál neopomněl žádného uživatele. Všichni byli mile překvapení a potěšení. Moc děkujeme a holčičky všichni zdravíme

Číst více

Hody, hody, zdravíčko, dejte klukům vajíčko..

  10. dubna 2020

V ošatce mám vajíčka, co snesla mi slepička. Jsou tam krásně malované, nebo pěkné bílé, jen si vemte koledníci, které jsou vám milé. Velikonoce jsou v plném proudu a v domově C ctíme tradice❤️

Číst více

Posíláme opět mnoho krásných pozdravů

  6. dubna 2020

I v této nelehké době se snažíme, abychom si udrželi dobrou náladu a psychickou pohodu. Někteří  se již těší na blížící se velikonoční svátky, relaxují nebo si rádi posedí u dobrého kafíčka. Posíláme opět další srdečné pozdravy našich uživatelů z domova C. Všichni moc zdraví a vzkazují, že se máme dobře a těšíme se na Vaše pozdravy

 

Číst více

Velké díky Vám všem!

  27. března 2020

Děkujeme za další dodání roušek od dobrovolníků, kteří nám pomáhají, v prádelně se již vše připravuje k použití. Děkujeme všem, co nám pomáháte, má to smysl..

Číst více

S dobrou náladou pečujeme o tělo i mysl

  27. března 2020

V této nelehké situaci se snažíme pečovat nejen o dobrou náladu ale také i o své tělo. Mimo jiné sem patří i péče o chodidla našich uživatelů. A když za námi do domova nemůže přijít externí pedikérka, máme řešení i z řad našich zaměstnanců.

Také se nám daří zprostředkování kontaktů – rodin s uživateli, prostřednictvím videohovorů nebo předáním dopisů s fotkami či dobrotami. Děkujeme, že společně s námi držíte psychickou pohodu našich – vašich příbuzných, našich uživatelů. Děkujeme 💗 

Číst více

S úsměvem to zvládneme

  27. března 2020

S úsměvem jde všechno líp. V domově C se tímto motem snažíme řídit i v tomto čase. A prosíme i rodiny našich uživatelů o fotky s úsměvem ☺️

Číst více

Srdečné pozdravy posíláme také z „béčka“

  25. března 2020

Z domova B posíláme pozdravy všem příbuzným a známým, kteří u nás mají své blízké. Daří se nám dobře a myslíme na vás. Snažíme se tady všichni o dobrou mysl a věříme, že se spolu zase brzy uvidíme.

Číst více

  24. března 2020

Informace pro veřejnost

 

Vedení SENIOR Otrokovice, p. o.

děkuje všem občanům a rodinám našich uživatelů, kteří nám výrazně pomáhají zvládat preventivní opatření proti šíření koronaviru COVID-19 šitím roušek, dodáváním materiálu na šití, kontaktem se svými blízkými.

Hned první opatření ze 2. 3. se týkalo i režimu pro zaměstnance tak, aby zejména ti, kteří se vracejí ze zahraničí, neohrožovali uživatele ani spolupracovníky. Ti se nám dnes již vracejí do služeb a jsme dosud schopni zajistit péči s plným obsazením jednotlivých směn. Pokud nám chyběli pracovníci hlavně v obslužných činnostech, pomohli nám a tímto moc děkujeme vedení a krizovému štábu města, dobrovolnicím z DDM Sluníčko, otrokovických škol, školek a radnice.

Vnitřní opatření v domovech směřují stále více k omezení pohybu uživatelů i zaměstnanců tak, aby se setkávali co nejmenší skupiny. Tzn. provoz je rozdělován do jednotlivých pater včetně stravování, aktivizací a pohybu ve společných prostorách tak, abychom preventivně snižovali riziko.

Sledujeme i psychický stav uživatelů a od konce minulého týdne aktivně vytváříme možnosti spojení rodin se svými příbuznými, našimi uživateli. S rodinami uživatelů komunikujeme přímo prostřednictvím emailu.

Pro dnešní období prevence šíření COVID-19 i pro případ karantény jsme zpracovali a průběžně dle nejnovějších poznatků a doporučení z vládních opatření, KHS, MZ ČR, SZÚ, Zlínského kraje a MPSV ČR aktualizujeme a realizujeme další preventivní opatření.

Denně řešíme zásobování materiálem, který by byl potřeba v případě karantény.

Děkujeme všem uživatelům a jejich rodinám, aktivním pomocníkům a dobrovolníkům, zaměstnancům za podporu a pomoc.

 

Otrokovice 24. 3. 2020

 

Zdeněk Mikel

ředitel

SENIOR Otrokovice, p. o.

Číst více

Zavzpomínaly jsme si při přípravě bramboráků

  25. března 2020

V domově C se po chodbách opět linula krásná vůně bramboráků. Při jejich přípravě si uživatelky zavzpomínaly, jak dříve toto jídlo připravovaly doma. Těsto ze syrových strouhaných brambor je to nejprostší a nejstarší bramborové těsto. Existují staré recepty na bramboráky, ve kterých není potřeba nic víc než brambory a sůl. V lepších chvílích a v lepších domácnostech ho vystřídalo honosnější těsto z brambor vařených – a v těch lepších krajích a u vůbec nejlepších hospodyněk se používala i mouka. Bramboráky jsou prostě naprostá a nikdy neprohrávající jednička.

Číst více

Nezahálíme, trénujeme paměť, pracujeme i cvičíme

  21. března 2020

I v domově B se snažíme uživatelům co nejvíce vyplnit dny programy, které by je mohly zabavit. Mezi oblíbené aktivity rozhodně patří deskové hry. Uživatelky  se zapojily i do šití roušek. Z některých se staly módní návrhářky, střihačky a krejčové. Procvičujeme jemnou motoriku, vzpomínáme a trávíme společně čas. Uživatelé se také udržují stále v kondici skupinovým cvičením, které probíhá momentálně v malých skupinkách s omezeným počtem uživatelů. Cvičení probíhá vícekrát denně aby se vystřídalo vícero skupinek a nikdo nebyl o zdravý pohyb ošizený.

Číst více

Zdravíme všechny naše blízké

  21. března 2020

Zdravíme z „C“  z našich DZR domácností. Na pampelišce z aktivity zaměřené na zkrášlení našich uživatelek,  ze čtyřlístku, kde jsme se zaměřily na pohybové cvičení, při hře deskových her nebo při procházce na zahradě či užívání si teplého jarního sluníčka. Všem se nám daří dobře a všechny moc pozdravujeme  👋

Číst více

Šikovné holky:-)

  17. března 2020

Roušky pro zaměstnance si šijeme, abychom měli dostatek v případě potřeby. Děkujeme všem, kteří se zapojili a pomáhají nám!

Číst více

Pohodová zábava s perkusními nástroji

  17. března 2020

Pondělní ( 16. března )  MUZIKOTERAPIE S PERKUSNÍMI NÁSTROJI v domově B, přinesla uživatelům velice příjemnou a pohodovou zábavu. Aktivita proběhla nejdříve ve skupince a poté aktivizační pracovnice navštívily uživatele, kteří se nemohli zúčastnit skupiny, v jejich bytech.

Číst více

Naši partneři