Archiv

Zvětšit písmo |

Mistrovské tahy v šachu i dámě

  1. září 2020

Jedna z našich oblíbených aktivit v domově B je také „Posezení pro pány“. Tentokrát jsme ji připravili na středu 26. srpna, kdy naši uživatelé mohli vzájemně předvést svůj mistrovský um a dlouholetou zkušenost při stolních hrách dáma a šachy.

Číst více

Vzpomínková vycházka do přístavu u Baťova kanálu

  1. září 2020

Za teplého letního počasí  se počátkem posledního srpnového týdne (24. 8.) senioři z domova B vydali na procházku do přístavu u řeky Moravy.  Společně pak poseděli u malého občerstvení a zavzpomínali na provoz v Baťově kanálu dříve a dnes.

Číst více

Letní kvíz oživil dlouhodobou paměť

  1. září 2020

V minulém týdnu jsme v domově B procvičovali dlouhodobou paměť, a to při letním kvízu. Tematicky jsme si připomněli známé i méně známé symboliky léta.

Číst více

Navštívili jsme Zemský hřebčinec v Tlumačově

  28. srpna 2020

Ve čtvrtek 27. srpna se uživatelé SENIORu C vypravili do nedalekého Tlumačova, kde strávili krásné letní dopoledne v Zemském hřebčinci.

Zemský hřebčinec Tlumačov byl založen v roce 1925 a je členem Evropské asociace hřebčínů a hřebčinců ESSA. Jeho hlavním cílem je produkovat plemeníky pro zemský chov. V minulosti byl tlumačovský hřebčinec proslulý tzv. jezdeckými dny, které byly slavností ve znamení krásy, síly a temperamentu nejkrásnějších představitelů rázů a plemen koní z celé země. V současné době se v tradici pořádání jezdeckých dnů nepokračuje, a to z ekonomických důvodů a také díky nevyhovujícímu terénu závodiště, který je po povodních v roce 1997 trvale podmáčen. Od roku 2011 patří celý areál ZH Tlumačov na seznam kulturních památek.

Velice děkujeme paní Išové, která výlet do hřebčince včetně projížďky kočárem a prohlídky stájí v rámci projektu Ježíškova vnoučata zprostředkovala. Poděkování patří také všem pracovníkům ZH Tlumačov, kteří se nám po celou dobu naší návštěvy věnovali.

Číst více

Canisterapie – když psi léčí

  28. srpna 2020

Ve středu 26. srpna potěšila uživatele SENIORu B svou návštěvou paní Markéta Bílková a její smečka hravých a přítulných hladkosrstých jezevčíků.

Tito speciálně vycvičení canisterapeutičtí psi motivují uživatele k pohybu, pomáhají rozvíjet jemnou motoriku, dokáží rozhýbat hrubou motoriku, podněcují verbální i neverbální komunikaci, zmírňují svalové křeče a třes, cvičí mozek a koncentraci. Také napomáhají v boji proti proleženinám, rozvíjí sociální cítění a v neposlední řadě přináší psychologickou a duševní pomoc. Pes je ideálním lidským společníkem, důvěrníkem nahrazujícím sociální kontakt, který je mnohdy velmi obtížný. Jeho oči vždy říkají „Mám tě rád, jsi pro mě důležitý, potřebuji tě!“ – slova, která si zaslouží každý z nás.

Přítomnost malých chlupatých terapeutů našim uživatelům vždy rozzáří obličeje a vykouzlí úsměv na tváři. Mnozí z nich mají pro své kamarády nachystané pamlsky.

Děkujeme za milou návštěvu a těšíme se na další setkání!

 

Číst více

Terapie s poníky

  21. srpna 2020

Ve čtvrtek 20. srpna se v zahradě našeho domova SENIORu C konala další HIPOTERAPIE s poníky. Jsme rádi, že k nám v letních měsících přijíždí paní Paseková se svými poníky dělat seniorům radost. V zahradě se vždy sejdou milovníci zvířat a mají možnost si poníky pohladit či je nakrmit. Posláním aktivit s využitím koní je pomáhat lidem se zdravotním znevýhodněním nebo specifickými potřebami, a to především v oblasti rozvoje sociálních schopností a dovedností, ale i při rozvoji motoriky a ovlivnění psychických vlastností. Kontakt s koněm vyvolává u klientů emotivní zážitek, podporuje jejich intelektovou složku a pozornost. Kůň je silným motivačním prvkem pro další činnosti. Terapie je milým zpestřením našich všedních dnů.

Číst více

Herec a politik – Vítězslav Jandák

  19. srpna 2020

V domově B jsme zavzpomínali na známou osobnost. Tentokrát jsme se podívali na život a dílo českého filmového a divadelního herce, politika – VÍTĚZSLAVA JANDÁKA. Herectví začal studovat na JAMU v Brně, po roce však přešel na DAMU v Praze (obor herectví), kde v roce 1970 absolvoval. Jako filmový a divadelní herec působil například v Divadle Na zábradlí nebo ve Filmovém studiu Barrandov. Po listopadu 1989 se také začal věnovat politice, byl členem Zastupitelstva Hlavního města Prahy a radním pro kulturu, později vstoupil do politických stran Republikánská unie, KDU-ČSL a ODS. V letech 1998 až 2005 byl prezidentem Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Poté působil jako ministr kultury ČR a poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Číst více

Život a dílo hudebního skladatele Jiřího Maláska

  19. srpna 2020

V pondělí 17. srpna jsme v domově B v rámci Hudebního okénka zavzpomínali na život a dílo českého klavíristy, hudebního skladatele a aranžéra, rozhlasového a televizního hudebního dramaturga Jiřího Maláska. Jako skladatel a klavírista se věnoval především klavírní hudbě, kde získal svůj osobitý výraz (tzv. romantický klavír) zakotvený ve swingových melodiích, s prvky improvizace, s expresivně vedenými melodiemi a s úspornou stylizací. Skládal rovněž hudbu pro krátké a animované filmy a tvořil hudbu i pro televizní filmy a inscenace. Zemřel 27. září 1983 v Praze (některé zdroje uvádějí Teplice) ve věku pouhých šestapadesáti let. Jeho synem je hudební skladatel a klavírista Petr Malásek. Zaposlouchali jsme se do nostalgické hry na klavír a připomněli si jeho nejznámější skladby.

Číst více

Cvičením k lepší kvalitě života

  19. srpna 2020

V dobré kondici se udržujeme pravidelným cvičením. Pohyb u starších lidí má mnohem větší význam než u mladších. Správně zvolenou činností lze komplikacím předejít a průběh stáří, zranění i chorob příznivě ovlivnit. Vhodně strukturovaná pohybová aktivita tak jednoznačně zpomaluje tempo stárnutí a zvyšuje kvalitu života seniorů na všech úrovních. My jsme si tentokrát zacvičili za krásného letního počasí v zahradě domova B.

Číst více

Pravidelným tréninkem zlepšujeme naše myšlení

  19. srpna 2020

Oblíbenou aktivitou našich uživatelů je i trénink paměti. Pravidelné trénování paměti přispívá ke zvýšení soběstačnosti a tím prodloužení nezávislosti do vysokého věku. Paměťové techniky mohou seniorům výrazně usnadnit každodenní život a posílit jejich sebevědomí a sebehodnocení. Tentokrát jsme v domově B procvičovali prostorovou orientaci, vyhledávání v textu, dlouhodobou paměť, význam úsloví, také vyjadřování a vzpomínání na letní sporty.

Číst více

Zavzpomínali jsme si při dobrém kafíčku

  19. srpna 2020

Ve druhém srpnovém týdnu uživatelé v domově B shlédli fotky z akcí z minulého období. Ve „Videokavárně“ jsme zavzpomínali na pěkné chvíle a zážitky, které jsme si při těchto akcích užili.

Číst více

Zmrzlinový víkend s vyjížďkou v rikši

  17. srpna 2020

Třetí srpnový víkend a příjemné slunečné počasí nás opět vylákalo z domova C do okolí.. Navštívili jsme cukrárnu ve Společenském domě. U zmrzliny jsme zavzpomínali na doby minulé, kdy byl „Spolák“ centrem kulturního dění zde v Otrokovicích. Také jsme znovu vyjeli v rikši, tentokrát ke „Štěrkáči“. Víkend to byl vskutku nádherný 😊.

Číst více

Grilovačka v zahradě s báječnou atmosférou

  16. srpna 2020

V pátek 14. srpna jsme si v domově C, společně i s rodinami, prožili krásné slunečné odpoledne v zahradě domova. Na naší grill párty k příjemné atmosféře zahrála country kapela „Zlíňáci“. Společně jsme si pochutnali na grilovaných dobrotách 🥩 a osvěžujících nápojích 🍺🍹.

 

Číst více

Letní teplé dny lákají k projížďce po okolí

  11. srpna 2020

Na Senioru C jsme využili  pěkného počasí a projeli se rikšou po Otrokovicích. Na pampelišce si zase uživatelky v těchto horkých dnech připravily letní osvěžení.

 

Číst více

Senioři si ověřili kondici v turnaji pétanque

  10. srpna 2020

Příjemné letní počasí využili uživatelé dvou budov SENIORu v pondělí 10. srpna. Poměřili své síly v oblíbeném turnaji v pétanque.

Osvědčená pohybová aktivita probouzí u seniorů elán a chuť soutěžit, setkávat se s ostatními, rozvíjet přátelství a udržovat se ve zdravé kondici. Mnozí i získali vztah k tomuto sportu a turnajů se zúčastňují pravidelně.

Do sportovního klání se zapojilo 6 párů. Turnaj to byl napínavý, všichni se zapojili s velkým úsilím buď coby aktivní soutěžící, nebo jako fanoušci, a výsledky byly velmi vyrovnané.

Po strhujících výkonech přišel zasloužený odpočinek, kdy si zúčastnění mohli pochutnat na výborném moučníku a kávě.

Číst více

Uživatelé budovy C SENIORu Otrokovice navštívili Baťův mrakodrap

  10. srpna 2020

V rámci projektu „Zlínský kraj dříve a dnes“ navštívili uživatelé budovy C SENIORu ve čtvrtek 6. srpna Zlínský mrakodrap – významnou kulturní památku období funkcionalismu a symbol krajského města.

Správní budova č. 21, dokončená roku 1939 dle projektu Vladimíra Karfíka, byla jednou z prvních výškových staveb v Evropě a dodnes je považována za malý technologický zázrak a doklad progresivity Baťů. Skelet šestnácti podlažní budovy byl zhotoven za šest měsíců. Většina etáží byla velkoprostorovou kanceláří pro 200 lidí, obslužné prostory byly vyčleněny mimo hlavní prostor. V době postavení byla budova plně klimatizována (tato klimatizace fungovala ještě po samotové revoluci) a měla páternoster. Raritou je výtah a jako pojízdná kancelář šéfa firmy Baťa J. A. Bati (ve výtahu v umyvadle tekla teplá i studená voda), kterým průvodkyně naše uživatele vyvezla do 16. etáže, kde se nachází kavárna a volně přístupná terasa s venkovním posezením skýtající nádherný výhled na „baťovské“ centrum města i továrnu.

Po prohlídce Jednadvacítky čekalo na naše seniory milé překvapení – paní Michaela Blahová, radní Zlínského kraje pro oblast sociálních věcí, neziskového sektoru a rodinné politiky, která se přišla s uživateli SENIORu osobně pozdravit.

Číst více

Ve znamení měsíce jsme se podívaly do Bulharska

  4. srpna 2020

„VE ZNAMENÍ MĚSÍCE“ jsme v domově B vzpomínaly na čas dovolených. Tentokrát jsme společně procestovaly Bulharsko.  Bulharsko nezapře vlivy mnoha různých kultur na celou svou zemi – díky svému umístění ve východní části Balkánského poloostrova se stalo významným přístavním centrem. Mezi nejčastěji navštěvovaná střediska letní rekreace patří Slunečné pobřeží, Zlaté písky, Nessebar a Primorsko . V krátké videoukázce jsme se podívaly, jak se žilo v této destinaci dříve a dnes.

Číst více

Sobotní grilování na „céčku“

  1. srpna 2020

První srpnové sobotě patřilo grilování na „céčku“. Uživatelé v rámci zahradní terapie vypěstovali cukety. Bylo tedy na programu dne je ochutnat. Každý přiložil ruku k dílu a pak už se mohlo jen  ochutnávat 😊.

Číst více

Lilinka potěšila svou návštěvou

  1. srpna 2020

V pátek (31. července ), proběhla v domově B terapie se zakrslým králíkem Lili. Pro všechny je to vždy velká radost se s ní pomazlit a dát jí třeba kousek jablíčka, pampelišky nebo mrkvičky.

Číst více

Dobrá nálada i počasí přálo při hře v ruských kuželkách

  1. srpna 2020

Ruské kuželky pod širým nebem v atriu, si zahráli uživatelé našeho domova C při skupinových pohybových aktivitách. Počasí i nálada byla dobrá a s heslem není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, odcházeli pak všichni moc spokojeni.

Číst více

Při pečení jsme vzpomínali na letošní vydařené akce

  1. srpna 2020

I v domově B průběžně sklízíme úrodu ze zahrádky, kterou pak dále společně zpracováváme. Poslední červencový den jsme si upekli cuketovou buchtu a při společné ochutnávce si zavzpomínali na akce pořádané v minulém období.

Číst více

Zpracováváme plody naší zahrádky, v hlavní roli cuketa

  30. července 2020

V denním stacionáři v domově C  v rámci vzpomínání v kuchyni, jsme ve středu, 29.7., zpracovaly úrodu z naší zahrádky. Cuketám se letos u nás daří 👍. Dnes si uživatelky připravily cuketovou buchtu a placičky. Vůně se linula celým Domovem 😊.

Číst více

Pracujeme s keramikou

  30. července 2020

V úterý, 28. července, jsme v domově B v rámci pracovních činností opět pracovali s keramikou. Tentokrát jsme se soustředili na glazování již zhotovených výrobků. Procvičili jsme tak jemnou motoriku a vytrvalost.

Číst více

Vzpomínkové zpívání s „Waldou“ Matuškou

  27. července 2020

V hudebním okénku (27. července) jsme si připomněly herce, zpěváka a muzikanta Waldemara Matušku, který by tento měsíc oslavil své 88. narozeniny. Jeho texty jsou pro nás známé, a tak i my jsme si při ukázkách jeho písní společně zazpívaly a strávily tak příjemné dopoledne.

Číst více

Koncert dechové hudby potěšil u srdce

  27. července 2020

Otrokovické hudební léto spojené s gastro festivalem, který se konal v parku před Společenským domem, navštívily i naše uživatelky. Při tónech dechovky si tak mohly zavzpomínat na doby, kdy muziku nejen poslouchaly, ale i v jejím rytmu si na zábavách nejednou zatancovaly…

Číst více

Vydařený výlet do Vizovic

  27. července 2020

Výlet za pěknými zážitky, konkrétně do blízkých Vizovic, uživatelky z domova B uskutečnily ve čtvrtek 23. července. Společně se prošly zámeckou zahradou, která je v tomto období moc krásná a nahlédly také do zámecké kaple. Poté navštívily místní výrobnu čokoládových produktů, kde samozřejmě neodolaly ochutnávce vzorků různých druhů čokolád, které si přivezly i domů.

Číst více

Kavárna opět přivítala těšící se hosty

  27. července 2020

Ve středu 22. července se domovem B linula vůně kávy, zákusků, pohárů a spousty dalších dobrot. Uživatelé byli rádi, že se po dlouhé době opět otevřely dveře oblíbené kavárny, kterou tak rádi navštěvují.

Číst více

Přednáška o životě a díle Boženy Němcové

  21. července 2020

V domově B jsme v úterý 21. července měli možnost poslechnou přednášku o životě a díle spisovatelky Boženy Němcové. V tomto roce uběhlo 200 let od jejího narození. Paní Mgr. Radka Jarková nás provedla jejím životem a díly, které všichni dobře známe.

Číst více

V okénku hereckých osobností Dana Medřická

  21. července 2020

V pondělí 20. července jsme si společně připomněli jednu z největších hereckých hvězd 20. století Danu Medřickou, která by tento měsíc oslavila 100 let života.
Vzpomínání bylo spojeno s videoprojekcí hereččiných filmových rolí na plátně i mimo něj.

Číst více

S písničkou jde opravdu všechno lépe

  21. července 2020

“ S písničkou jde všechno líp“, tvrdí osvědčené rčení, a proto jsme si v domově B (pondělí 20. července) v rámci muzikoterapie zazpívaly a zahrály na perkusní nástroje.

Číst více

Červená se červenec, zraje každý pupenec

  20. července 2020

Ve znamení měsíce července, měsíce bylinek, se řídíme i my, v domově C. Co nám tedy tento měsíc může nabídnou a jaké bylinky v červenci můžeme sbírat? Jsou to především nadzemní části rostlin (nať, listy, květy, květní úbory) a jejich plody. Naši uživatelé se s chutí pustili do přípravy bylinkových sirupů. Skupinové aktivity přináší našim uživatelům mnoho příjemných chvil, setkání s ostatními vrstevníky a v neposlední řadě zavzpomínají na to, jaké to bylo dříve u nich doma ❤

Číst více

Sladké dopoledne na SENIORu B

  17. července 2020

Pestrou nabídku kvalitních pamlsků původem z Belgie si mohli v pátek 17. července vychutnat uživatelé i zaměstnanci SENIORu B.

Pozvání přijal pan Pavel Mitrenga, zástupce ostravského velkoobchodu s čokoládou, který přítomným milovníkům čokolády představil ty nejlepší cukrovinky z belgické čokolády – lanýžové bonbony, pralinky, čokolády, mandle a višně v čokoládě, různé druhy čokoládových sušenek a tyčinek (klasické, ovocné či nezvyklé peprmintové).

Uživatelé si vyslechli o historii a prospěšnosti belgické čokolády. Čokoláda působí blahodárně na lidský organismus a psychiku – obsahuje vitamíny, minerály, koenzymy a přírodní oleje, podporuje oběh tělních tekutin. Zajímavostí jsou v poslední době velice populární čokoládové koupele, které působí na naše smysly a přitom vyživují pokožku. Poutavá přednáška byla doplněna ochutnávkou čokolády, kterou vždy ocení všichni ti, kdo rádi mlsají kvalitní čokoládu.

Děkujeme za sladké zpestření a těšíme se na další návštěvu!

 

Číst více

Rozkvetlá zahrada je zahradou smyslů

  16. července 2020

U nás na zahradě budovy C to kvete. Podívejte se, jaké skvosty jsme tam objevili. Kvetoucí květiny potěší oči i duši našich uživatelů i jejich návštěvy. Jednou větou je to zahrada smyslů. V zahradě nacházíme podněty pro všechny smysly. Rostliny, které jsou hmatově, čichově nebo chuťově zajímavé, mohou oživovat dlouhodobou paměť.  Sluchem vnímáme šumění listí ve větru, zpěv ptáků hnízdících v korunách stromů a bzukot hmyzu. Chuť bývá poměrně opomíjeným smyslem při tvorbě zahrad i veřejných prostor. Přitom je velice příjemné si při procházce zahrady jen tak „zobnout“ lesní jahody nebo kuličky rybízu. Použitím vyvýšených záhonů umožní osobám se sníženou pohyblivostí a vozíčkářům péči o rostliny v záhonech tak, že přiblíží povrch půdy nebo nejzajímavější část rostlin jejich dosahu. V zahradě jsou kvetoucí rostliny jasných barev (oranžová, žlutá, červená, modrá, fialová), aromatické byliny, keře a stromy. Velice zajímavá je vodní plocha, která vnesla do zahrady další živel, vjemy s tím spojené a v letním parném období příjemně osvěží.

Číst více

Zpracováváme bylinky a pečujeme o květiny

  15. července 2020

Sluníčko nás vylákalo ven do našeho atria. Červenec je ve znamení bylinek, tak i my jsme začali zpracovávat meduňku, mátu a šalvěj, kterou jsme si vlastnoručně vypěstovali. Bylo také potřeba se postarat o kytičky. Práce v rámci zahradní terapie nám šla od ruky a zpříjemnila nám tak den 🌼🌺🌸

Číst více

Naši malí čtyřnozí kamarádi opět mezi námi

  15. července 2020

Po delší době odloučení, nás opět v domově B navštívili malí chlupatí kamarádi. Naši vlídnost nám oplácí nekonečným množstvím lásky. Pokládají hlavu do klína, ruce  zabořené do jejich srsti přinášejí úlevu našim rozbolavělým duším. Jejich přítomnost si vždy náležitě užíváme a již se těšíme na další setkání.

Číst více

88. výročí úmrtí Tomáše Bati uctili i uživatelé SENIORu tichou vzpomínkou

  15. července 2020

V pondělí 13. července si uživatelé SENIORu Otrokovice připomněli smutné 88. výročí tragické smrti podnikatele Tomáše Bati, jehož jméno je neodmyslitelně spojeno také s městem Otrokovice.

Zlínský rodák, jenž se vlastními silami vypracoval z malé ševcovské dílny do čela společnosti se světovým renomé, zahynul nad ránem 12. července 1932 spolu se svým pilotem Jindřichem Broučkem při letecké nehodě v Otrokovicích, když ve svém osobním letadle Junkers F13 letěl do Švýcarska slavnostně otevřít novou pobočku obuvnického impéria. V době největšího rozmachu zaměstnávala společnost Baťa 30 tisíc zaměstnanců a vyráběla ročně 50 milionů párů bot. Baťova hesla jako „Obouváme svět“ nebo „Náš zákazník, náš pán“ tak nejsou vůbec nadnesená.

Společně s představiteli města a Nadace Tomáše Bati uživatelé i zaměstnanci SENIORu tichou vzpomínkou uctili památku velikána u pomníku Tomáše Bati v průmyslovém areálu TOMA v Otrokovicích.

Číst více

Květiny z naší zahrady potešily naše uživatele

  14. července 2020

Naše zahrada je v tomto letním období krásně rozkvetlá. Kontakt s rostlinami pomáhá aktivovat paměť, pozornost, myšlení, tvořivost, zlepšuje jemnou motoriku, svalovou sílu, povzbuzuje smysly, zvyšuje sebevědomí. Zahrada má tak potenciál sloužit jako mimořádné tera­peutické medium. V rámci zahradní terapie, kdy kontakt s přírodou přináší klid a uvolnění, jsme v domově B navštívili uživatele na pokojích a přinesli jim květiny, ze kterých měli velkou radost.

Číst více

Okružní jízda výletním vláčkem

  13. července 2020

Příjemné letní počasí si vychutnávali uživatelé SENIORu B i C ve čtvrtek 10. července při okružní jízdě výletním vláčkem po Baťově a blízkém okolí.

Při této příležitosti si naši senioři mohli prohlédnout památky a zajímavosti města Otrokovice, jeho proměny i známá místa, kde vyrůstali či prožili část svého života.

Výlet byl krásnou příležitostí strávit čas spolu s ostatními, odpočinout si, popovídat si, načerpat energii ze sluníčka, a přitom pozorovat a obdivovat krásy kolem sebe při klidné jízdě vláčkem.

Za zprostředkování a dárek děkujeme rodičům nejmenších skautů z Otrokovic.

Číst více

Zooterapie

  9. července 2020

V úterý 7. července potěšili uživatele SENIORu C v rámci zooterapie zvířecí kamarádi – poníci, kozy a kachny.

Zooterapie – alternativní terapie za přítomnosti zvířat – přispívá ke zlepšení citových, rozumových a pohybových schopností. Zvířata přináší zejména psychologickou a duševní pomoc, kdy různými způsoby pomáhají člověku překonávat bariéry a ukazují mu cestu životem z té lepší stránky. Zvíře se stává důvěrníkem, nahrazuje sociální kontakt, který je jinak mnohdy velmi obtížný, poskytuje absolutní přijetí uživatele – bez ohledu na stav a zdraví seniorů.

Zvířátka už jen svou přítomností dokáží vždy vyvolat dobrou náladu všude tam, kde je jí nedostatek. A o tom, že úsměv léčí, není pochyb.

Číst více

Zavzpomínali jsme na patrony Moravy – Cyrila a Metoděje

  8. července 2020

V domově B jsme v rámci aktivity „Ve znamení měsíce“ zavzpomínali na den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje.  Na Velkou Moravu přišli  5. července 863. Byli velmi úspěšní, protože vedli kázání i vyučování ve staroslověnštině. V roce 1980 Cyrila a Metoděje prohlásil papež Jan Pavel II. za spolupatrony Evropy. Jsou také hlavními patrony Moravy.
Při vzpomínání jsme ochutnali i první úrodu z naší zahrádky – lesní jahody a hrášek.

 

Číst více

Zpracováváme levanduli pro další využití

  8. července 2020

O víkendu se domovem C nesla vůně levandule. Tato rostlina  patří mezi velmi známé léčivé bylinky. Její vůně dokáže zklidnit, umožňuje tedy relaxaci, ale opět účinkuje i při nespavosti či psychických potížích. Levandule lékařská byla již od pradávna spojována s čistotou, umýváním, parfumérií a také kosmetikou, je tomu tak možná ku podivu až dodnes. Do přípravy se všichni zapojili. Rostlinky jsou nyní připravené na sušení a  poté nás čeká zpracování –  výroba levandulového papíru, vonné pytlíčky a mnoho dalšího.

Číst více

Kouzelné odpoledne s prezidentem českých mágů

  7. července 2020

Kouzelnická vystoupení patří mezi oblíbené události klientů SENIORu, dokáží příjemně naladit, rozveselit, vyléčit nejedno bolavé srdce. I proto se jméno profesionálního kouzelníka a prezidenta českých mágů, Jiřího Hadaše, objevilo na seznamu přání našich uživatelů v rámci projektu Ježíškova vnoučata. A přání bylo vyslyšeno.

Závěrem prvního červencového týdne již po několikáté navštívil uživatele SENIORu B i C Jiří Hadaš, který ihned po příjezdu vykouzlil úsměv na tvářích všech uživatelů. Za asistence z řad publika předvedl spoustu triků a kouzel, kterými doslova očaroval všechny přihlížející.

Děkujeme za příjemně strávené odpoledne a těšíme se na další setkání!

Číst více

Léto v zahradách SENIORu Otrokovice

  2. července 2020

S létem přichází i krásné slunečné počasí, které přímo vybízí uživatele k relaxaci a odpočinku v našich zahradách. Zaměstnanci SENIORu každoročně zajišťují uživatelům příjemné prostředí, kde mohou nerušeně trávit čas a užívat si čerstvého vzduchu.

I přes letošní dobu koronavirovou, jako vždy, na jaře započaly práce na renovaci zahrad SENIORu B i SENIORu C. Při této příležitosti vznikl, v době zhoršení situace na trhu dodávek potravin, nápad na přetvoření části okrasné zahrady v užitkovou, což kromě zábavy a rozptýlení uživatelů umožňuje získat i vlastní produkty k využití při dalších aktivitách. V rámci zahradní terapie zasadily naše pracovnice spolu s uživateli různé druhy letniček, bylinek, luštěnin, zeleniny a ovoce.

Následovala oprava laviček v zahradě SENIORu C. Za materiál děkujeme darující firmě Pila – stolárna Zlín! Na podzim pak vysázíme ovocné keře a vřetenovité ovocné stromy.

Život v SENIORu se po dlouhotrvající mimořádné situaci z důvodu prevence proti šíření nemoci Covid-19 vrací do obvyklých kolejí. Uživatelé si konečně mohou zajít na vytouženou vycházku, posedět a popovídat si s ostatními nebo si zahrát svůj oblíbený pétanque.

Rozzářené obličeje a spokojený úsměv na tváři našich klientů jsou pro nás největším oceněním!

Číst více

Skvělé balónkové dopoledne, vítali jsme léto

  27. června 2020

Společně jsme přivítali léto 🌞. Úžasné setkání plné emocí, úsměvů a rozzářených očí. Skvělou atmosféru podtrhla v doprovodném programu hudba a občerstvení pro všechny.  Děkujeme všem sponzorům, zaměstnancům a vedení za podporu.

Číst více

Bohoslužba na SENIORu C

  29. června 2020

Obnovenou premiéru po COVIDové přestávce měla bohoslužba slova v pátek 26. 6. 2020 v budově C SENIORu Otrokovice. Odsloužil ji duchovní správce otrokovické římskokatolické farnosti P. Mgr. Ing. Pavel Šupol.

Bohoslužba patří k událostem, které uživatelům, kteří se na ni těší, dodává klid, jistotu, pochopení. Zpravidla je sloužena vždy první (SENIOR B) a poslední (SENIOR C) pátek v měsíci. Vzhledem k nouzovému stavu v souvislosti s nemocí COVID-19 to nebylo možné. Po více než třech měsících se tak život v SENIORu pozvolna vrací do obvyklých kolejí. V budově B SENIORu proběhne bohoslužba v pátek 3. 7.

Číst více

Znovuzahájení provozu DENNÍHO STACIONÁŘE

  22. června 2020

Od pondělí 22. června 2020 za zvýšených hygienických opatření znovu zahájen provoz Denního stacionáře.

Po třech měsících znovu přivítáme naše uživatele, na které se už velmi těšíme!

Číst více

Vracíme se „do kolejí“ různorodých aktivit 🗓

  24. června 2020

Víkendovka z domova C. V duchu motta „je potřeba si dělat drobné radosti“  jsme se pustili v sobotu 20. června do zpracování vypěstovaných bylinek, vaření na přání, přivítání nového uživatele…prostě a jednoduše – pozvolný návrat do normálu 👍

Číst více

Naši partneři