Informace

Zvětšit písmo |

Děkujeme všem za pomoc a účast, sounáležitost v době nouzového stavu

Roušková pasáž u SENIORu C splnila svůj účel!

V souvislosti s pandemií virové choroby COVID-19 zavedla Otrokovická radnice v minulých týdnech rouškové pasáže, kde si občané měli možnost bezplatně vyzvednout pro sebe a své nejbližší bavlněné roušky.

Jelikož v současné době je snad každý občan rouškami vybaven, pasáže umístěné před budovou MěÚ i SENIORu C svůj účel již splnily, a tak budou od 1. května zrušeny.

Pokud si ale někdo z občanů roušku stále nezabezpečil, může se obrátit na městem zřízenou tel. linku 725 997 391 a ochrannou pomůcku nosu a úst si vyžádat.

I motorkáři jsou lidé s dobrým srdcem

Často i malá pomoc vede k velkým vítězstvím.

Členové skupiny Motorkáři pomáhají se rozhodli využít současné těžké situace pro dobrou věc a pomáhat těm, kteří pomoc skutečně potřebují a zároveň ukázat, že motorkáři nejsou jen blázni na dvou kolech, ale i lidé s dobrým srdcem. Díky nim a jejich milé kolegyni ze Zlína jsme v SENIORu převzali z její dílny již druhou stovku roušek pro naše uživatele.

Moc děkujeme!

SNAŽÍME SE

Zajistit našim uživatelům alespoň individuální aktivity v této nouzové době.

Naší prioritou je i nadále uspokojovat přání a potřeby našich uživatelů. Důležitou součástí dne jsou smyslová aktivizace a bazální stimulace. Uživatele odkázané na lůžko navštěvuje na pokojích pečující personál, který jim zpříjemňuje čas povídáním, předčítáním knih, masážemi apod. S méně pohyblivými klienty provádíme nácviky chůze, čas si všichni krátí posezením na čerstvém vzduchu.

Od 16. dubna mohou klienti, při dodržování všech preventivních opatření, trávit vyhrazený čas v zahradě zařízení. S jarem se nám snoubí zahradní terapie, kdy se uživatelé SENIORu zapojují do přípravy různých sazeniček. Při té příležitosti vznikl nápad na přetvoření části okrasné zahrady v užitkovou, tj. kromě letniček vysadit ovocné keře a také zakrslé druhy ovocných stromků. Kromě zábavy a rozptýlení tak získáme i vlastní produkty k využití při dalších aktivitách.

Budeme moc rádi, pokud nám s tímto záměrem pomůžete.

Velice si vážíme Vaší podpory a obětavosti, děkujeme všem, kteří nám jakkoliv pomáháte.

Děkujeme, že jste s námi!

 

Petra Chmelařová

manažerka pro PR

SENIOR Otrokovice, p. o.

 

Otrokovice 2020 04 24

Co se děje za zdmi SENIORu Otrokovice?

Mimořádná opatření v souvislosti s pandemií virové choroby COVID-19, kterou způsobuje nový koronavirus SARS-CoV-2 se dotkla i provozu a života v SENIORu Otrokovice.

Uživatelé i zaměstnanci SENIORu reagovali na hrozbu vyplývající ze šíření COVID-19 poprvé zákazem návštěv od 3. března 2020. Od té doby průběžně nastavujeme opatření zvyšující bezpečnost uživatelů, našich seniorů i zaměstnanců. Od 14. března jsme uzavřeli denní stacionář. Ostatní služby poskytujeme v běžném rozsahu.

Přijali jsme vnitřní opatření směřující stále více k omezení pohybu uživatelů i zaměstnanců tak, aby se setkávaly co nejmenší skupiny osob. Zaměstnanci jsou od dubna rozděleni do směn, kdy se 50 % z nich během následujících týdnů vůbec nepotká s druhou polovinou. Provoz je rozdělen do jednotlivých pater včetně stravování, aktivizací a pohybu ve společných prostorách tak, aby bylo preventivně snižováno riziko.

Moc děkujeme všem individuálním i firemním dobrovolníkům a donátorům, kteří nám pomáhají s péčí o naše seniory. Moc děkujeme i rodinám našich uživatelů, kteří jsou ochotni využívat naší nabídky na telefonické nebo video hovory na sociálních sítích nebo přes komunikační program SKYPE. V tuto těžkou dobu naši senioři obzvlášť postrádají kontakt se svými blízkými, a tak alespoň takto zprostředkovaná forma komunikace nám pomáhá udržovat seniory v psychické kondici.

A aby jim čas rychleji utíkal, vymýšlí pro ně náš pečující personál pestrý individuální program. Bazální, chuťová a smyslová stimulace, tréninky paměti jsou samozřejmostí. Stejně tak masáže, rehabilitační ošetřování a cvičení na lůžku. Příjemným zpestřením jsou zajisté oslavy jara a velikonočních svátků, velikonoční tvoření (barvení vajíček, tvorba dekorací), upečení beránka, mazance a svatebních koláčků nebo procvičování jemné motoriky formou tvoření výzdoby budov do jarních motivů v rámci individuálních činností v pokojích uživatelů. Od 16. dubna mohou nově, při dodržování všech pravidel nouzového stavu, za příjemného počasí na vycházky do našich zahrad.

Naší prioritou je i v tomto nelehkém období zajistit spokojený život našich seniorů.

Děkujeme za pomoc, obětavost a podporu. Zůstaňte s námi.

 

Otrokovice 2020 04 17

 

Zdeněk Mikel

ředitel

SENIOR Otrokovice, p. o.

 

Roušková pasáž u SENIORu C

Populární roušková pasáž umístěná před první budovou Městského úřadu Otrokovice se rozrůstá. Od pondělí 6. dubna ji nově můžete nalézt také v městské části Bahňák, před budovou SENIORu C na tř. Spojenců 1840.

Tyto pasáže jsou zřízeny pro obyvatele, kteří nemají možnost si ochrannou pomůcku nosu a úst zajistit a zde si ji tak mohou bezplatně vyzvednout. Pasáž je doplňována pracovníky recepce SENIORu C, a to primárně v době mezi 6. a 18. hodinou.

I zde se však může stát, že i přes veškeré úsilí pracovníků recepce, bude pasáž prázdná. Toho mohou využít ti, kdo mají roušky navíc a budou ochotni je věnovat ostatním obyvatelům města.

A nezapomeňte – tvoje rouška chrání mě, moje rouška chrání tebe!

Děkujeme všem za podporu a výpomoc při zvládání preventivních opatření proti šíření onemocnění COVID-19!

Denně nám nosíte již hotové roušky nebo alespoň materiál potřebný k šití roušek. Vám všem patří naše velké poděkování! Ne na všechny ale máme kontakt, abychom se s Vámi mohli spojit a vyjádřit, jak moc si Vaší pomoci vážíme, případně Vás uvést na tabuli cti na našich webových stránkách.

Prosíme, abyste při předávání roušek nebo materiálu vždy zanechali jméno, příjmení a kontakt.

Ti z Vás, kteří již roušky nebo materiál předali, kontaktujte, prosím, vedoucí sestru p. Skopalíkovou na tel. 774 558 171 nebo emailu skopalikova@senior.otrokovice.cz.

Děkujeme!

Informace pro veřejnost

 

Vedení SENIOR Otrokovice, p. o.

děkuje všem občanům a rodinám našich uživatelů, kteří nám výrazně pomáhají zvládat preventivní opatření proti šíření koronaviru COVID-19 šitím roušek, dodáváním materiálu na šití, kontaktem se svými blízkými.

Hned první opatření z 2. března se týkalo i režimu pro zaměstnance tak, aby zejména ti, kteří se vracejí ze zahraničí, neohrožovali uživatele ani spolupracovníky. Ti se nám dnes již vracejí do služeb a jsme dosud schopni zajistit péči s plným obsazením jednotlivých směn. Pokud nám chyběli pracovníci hlavně v obslužných činnostech, pomohli nám a tímto moc děkujeme vedení a krizovému štábu města, dobrovolnicím z DDM Sluníčko, otrokovických škol, školek a radnice.

Vnitřní opatření v domovech směřují stále více k omezení pohybu uživatelů i zaměstnanců tak, aby se setkávaly co nejmenší skupiny. Tzn. provoz je rozdělován do jednotlivých pater včetně stravování, aktivizací a pohybu ve společných prostorách tak, abychom preventivně snižovali riziko.

Sledujeme i psychický stav uživatelů a od konce minulého týdne aktivně vytváříme možnosti spojení rodin se svými příbuznými, našimi uživateli. S rodinami uživatelů komunikujeme přímo prostřednictvím emailu.

Pro dnešní období prevence šíření COVID-19 i pro případ karantény jsme zpracovali a průběžně dle nejnovějších poznatků a doporučení z vládních opatření, KHS, MZ ČR, SZÚ, Zlínského kraje a MPSV ČR aktualizujeme a realizujeme další preventivní opatření.

Denně řešíme zásobování materiálem, který by byl potřeba v případě karantény.

Děkujeme všem uživatelům a jejich rodinám, aktivním pomocníkům a dobrovolníkům, zaměstnancům za podporu a pomoc.

 

Otrokovice 24. 3. 2020

 

Zdeněk Mikel

ředitel

SENIOR Otrokovice, p. o.

ZŮSTAŇTE V KONTAKTU SE SVÝMI BLÍZKÝMI

Protože nevíme, jak dlouho bude trvat zákaz návštěv a další mimořádná opatření ve spojitosti s onemocněním COVID-19, rádi bychom Vám nabídli možnost alespoň nějakého kontaktu s Vašimi příbuznými a známými – TELEFONICKY nebo přes komunikační program SKYPE.

Spojení přes Skype je možné zajistit: pondělí až pátek 10:00 – 11:30 hod.

Potřebujete k tomu telefon nebo počítač, příp. přístup k internetu a program Skype dle technických možností Vašich a SENIORu. Službu spouštíme od pondělí 23. 3. 2020.

Pokud máte o tuto formu kontaktu zájem, neváhejte oslovit naše sociální pracovnice:

SENIOR B – na tel. 576 771 675 mezi 8 – 14 hod. nebo email: bochezova@senior.otrokovice.cz

SENIOR C – na tel. 576 771 671 mezi 8 – 14 hod. nebo email: suchankova@senior.otrokovice.cz,

kde si můžete domluvit den a hodinu pro případný kontakt s Vašim příbuzným, známým. Věříme, že alespoň 1x za 14 dnů těm z Vás, jejichž rodinní příslušníci, naši uživatelé, nejsou schopni telefon ani počítač ovládat, dokážeme kontakt s vašim blízkým zprostředkovat.

Věříme, že této možnosti využijete a dopřejete tak Vašim blízkým něco, co nyní velmi postrádají a co jim ani my nahradit nemůžeme – kontakt s Vámi, s rodinou.

 

 

Život berte s úsměvem

Překvapil nás velký ohlas na výzvu s pomocí našim seniorům.

Uvítali bychom snímky Vašich roušek s příběhy, které se k nim vážou.  Každý malinký obdélník látky skrývá totiž v sobě osobní symboliku. Veselý motiv pozvedne náladu, nebo taky rouška darovaná blízkou osobou pomůže s ním zůstat v myšlenkách. Hlavně se v těchto příbězích prolíná obrovská solidarita.

Děkujeme všem, kteří se do výzvy zapojí a kteří v čase krize pomáhají svému okolí.

 

Vhodné typy roušek

Vzhledem k nutnosti sterilizací látkových roušek je potřeba:

  • materiál 100%ní bavlna
  • tenká klobouková guma (méně vhodná je plochá guma 0,4 cm a více) – dlouhá alespoň 15 – 20 cm
  • délka šňůrek min. 40 cm
  • rozměry roušek: 10 x 18 cm, 19 x 13 cm

Výhodou: rouška s kapsičkou na výměnu „filtru“

Velice si vážíme Vaší pomoci!

Vlna solidarity a pomoci je veliká!

Dnes nám byla doručena velká várka látkových roušek – přes 200 kusů, které nám pomohou ochránit naše seniory!!

Děkujeme všem, kteří při nás stojí, podporují nás a podávají nám pomocnou ruku v této tíživé situaci spojené s nepříznivým vývojem onemocnění COVID-19! Je Vás mnoho, kteří neustále dodáváte materiál k šití roušek nebo nabízíte svou pomoc prostřednictvím zapojení se do výroby roušek. Slova jako víkend, večer, odpočinek pro Vás teď postrádají smysl, pracujete neúnavně a především nezištně a za to Vám patří velký dík!

VY VŠICHNI nám dodáváte neuvěřitelné množství energie, které nám pomáhá preventivně čelit virové nákaze a chránit naše seniory.

Děkujeme, že při nás stojíte! Společně to zvládneme!

ŽÁDÁME VEŘEJNOST O POMOC

Děkujeme všem za obrovskou vlnu solidarity a podpory, kdy nám pomáháte s výrobou roušek pro naše uživatele a personál!

I nadále Vás žádáme o výpomoc při zajištění výroby roušek. V současné době se potýkáme s akutním nedostatkem

KLOBOUKOVÉ GUMY

Kloboukovou gumu, bavlněné látky a nitě nebo již ušité roušky nám můžete zaslat poštou na adresu K. Čapka 1615, Otrokovice nebo zanechat na recepci budov SENIORu v Otrokovicích: domov B K. Čapka 1615 a domov C tř. Spojenců 1840.

Děkujeme! Společně to zvládneme!

 

Děkujeme!

Děkujeme všem za neskutečnou vlnu solidarity a podpory!
Je Vás spousta, kteří se ozýváte s nabídkou pomoci. Kdo neumí šít, nosí nám alespoň materiál. Jiní jsou ochotni nám pomoci s výrobou roušek, ale nemají k tomu potřebný materiál – ten samozřejmě rádi poskytneme. Někteří nosí již hotové roušky. Vám všem patří naše velké a upřímné poděkování.
Roušek je stále málo a tak budeme rádi, když při nás budete stát i nadále a jakkoliv pomůžete.
Věříme, že vše společně zvládneme!

ZÁKAZ VYCHÁZEK

Uzavření Denního stacionáře vzhledem k nepříznivému vývoji epidemické situace

Zákaz návštěv v době zvýšené hrozby virových onemocnění

Omezení návštěv z důvodu respiračních onemocnění

Poradenské místo pro seniory a zdravotně postižené občany

Změna ordinačního dne v domově C

Terénní pečovatelská služba SENIORu získala nový vůz

SENIOR Otrokovice získal nový vůz pro pečovatelskou službu. Slavnostního předání se zúčastnil ředitel SENIORu Ing. Zdeněk Mikel a starostka města Hana Večerková. Vedoucí pečovatelské služby v Kvítkovicích Darina Reiterová uvedla, že nový vůz ušetří čas a umožní tak dostat se k více klientům, aby jim mohli pomoci s každodenními činnostmi. Díky několika firmám ze Zlínského kraje, které se na vůz složily, bude moci také sloužit pro individuální přepravu uživatelů např. k lékaři, na poštu, apod. Nový vůz předal obchodní zástupce firmy Kompakt, pan Rudolf Adam.

Odkaz na reportáž:

https://itvs24.cz/otrokovice/terenni-pecovatelska-sluzba-senioru-ziskala-novy-vuz

 

 

Naši partneři