Domov pro seniory

Zvětšit písmo |

Senior Otrokovice budova B

SENIOR B Otrokovice na ulici K. Čapka 1615 poskytuje své sociální služby od roku 2000 v bezbariérovém čtyřpodlažním cihlovém domě, který je majetkem města Otrokovice a příspěvková organizace města SENIOR Otrokovice má budovu převzatu do užívání.

Budova je umístěna na okraji Otrokovic v bezprostřední blízkosti zastávky městské hromadné dopravy. V budově jsou poskytovány dvě sociální služby: Domov pro seniory a Odlehčovací služby.

Do budovy je bezbarierový přístup, v přízemí se nachází bezbarierové obytné jednotky. Rovněž ostatní společné prostory jsou bezbariérové, v budově se dá využít výtah.
V přízemí se nachází vstupní hala, velká jídelna, která slouží zároveň jako společenská místnost pro připravované kulturní akce. Dále jsou v přízemí umístěny: kancelář sociální pracovnice, pracovna sester, pracovna vedoucí PSS a PSS (pečovatelek), centrální koupelna, prostory pro pedikúru a masáže, prádelna, sušárna a další technické zázemí.
V budově se dále nachází pracovna vedoucí sestry, ordinace lékaře, klubovna s knihovnou, tělocvična a místnost pro realizaci volnočasových aktivit uživatelů.

Poslání Domova pro seniory

Posláním Domova pro seniory je poskytnout důstojný život seniorům, kteří nemohou žít ve své vlastní domácnosti z důvodu postupné ztráty soběstačnosti, případně závažných změn zdravotního stavu. Podpora a pomoc vychází z individuálních potřeb seniorů, směřuje k udržení, případně rozvoji schopností seniorů a napomáhá při zprostředkování kontaktů s rodinou a okolím.

Číst více

Poskytované služby

V domově pro seniory a u odlehčovací služby poskytujeme, ubytování, praní, žehlení a drobné úpravy, úklid, stravování, pomoci při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu uživatele.

Číst více

Pravidla poskytování služby pobytu

Podmínky přijetí

Aktivity

Kulturní a společenské aktivity v pobytových službách SENIORu B – domov pro seniory, odlehčovací služba:

Běžný život v zařízení se snažíme zpestřit celou škálou zajímavých kulturně společenských akcí. Uživatelé, kteří mají zájem se aktivně podílejí na přípravách kulturních akcí a zapojují se do organizování volnočasových aktivit, např. hraním na hudební nástroje při hudební hodince.

Číst více

Budova Senior C

Naši partneři