Zvětšit písmo |

Oslavili jsme Den matek

Na druhou květnovou neděli připadá Den matek, kdy se vzdává pocta matkám a mateřství. V tento den dávají děti svým maminkám květiny nebo jiné dárky, většinou vlastnoručně vyrobené. I my jsme si na SENIORu C připomněli tento významný den a zavzpomínali na vlastní maminky. Z vyprávění našich klientů:

Paní Marie K.– maminka Marie byla velmi pracovitá a hodná, vedla také nás také k pracovitosti. Nosila zástěru a šátek a když jsem zlobila, byla jsem Maňa. Pekla úžasné buchty a králíka.

Pan Leopold – maminka Marie mi říkala Leošu, nikdy nás nebila, jen se na mě zlobila, když jsem byl darebák. Chtěla, abychom se učili, že se budeme mít lépe než oni. Všechno od maminky bylo nejlepší, byla kuchařka na zámku.

Paní Marie R. – maminka Amálie byla laskavá, ideální, vzdělaná, četla časopisy ve francouzštině. Z jejích svatebních šatů jsem měla přešité svoje nejmilejší šaty se žlutými knoflíky. Dělala skvělé sušené povidlové pásky.

Pan Eduard – maminka Markéta byla plnoštíhlá, dobračisko, velká kuchařka, neuměla se zlobit, jen se přísně podívala na svého Edoška. Byla Rakušanka z Vídně, čeština ji pěkně potrápila. Pan Eduard vyprávěl rodinnou historku jak v restauraci hotelu Moskva požádala číšníka svou už dobrou češtinou : Pane vrchol, zavřít to fenstr, tady velký průjem….

Naši partneři