Aktivity

Kalendář aktivit

Zvětšit písmo |

Hudební vystoupení potěšilo naše klienty

Klienti budovy C se dnes sešli v atriu, aby shlédli vystoupení hudební skupiny Ostošest. V příjemné atmosféře si poslechli známé (převážně country) písničky, při kterých si zazpívali a někteří klienti si v rytmu zahráli na samozvučné hudební nástroje.

Vystoupení, které kapela Ostošest našim klientům věnovala, bylo pro všechny příjemným zpestřením krásného letního dne. Moc děkujeme!

Úspěch provázel hlasitý jásot

Úterý 3. srpna strávili klienti SENIORu B cvičením. Nejprve si procvičili paměť – připomněli si, že dnes má svátek Miluše a vyjmenovávali další jména začínající na písmeno M. Nejprve ženská jména, poté mužská, dále pokračovali s třemi začínajícími písmeny jmen. Poté jsme se věnovali dechovému a pohybovému cvičení. Rychlost a koordinace pohybu rukou, svalovou sílu rukou, koordinaci ve vztahu ruka – oko a neverbální i verbální komunikaci si procvičili při hře s plachtou a míčem. Hra naše seniory velmi zaujala, s nadšením vymýšleli různá pravidla a každý úspěch provázel hlasitý jásot 🏆

Procvičování paměti zábavnou formou

Klienti SENIORu C se v úterý 3. srpna sešli, aby si zábavnou formou připomněli abecedu,  jednotlivá slova na daná písmena podle vzoru „město, jméno, zvíře, věc, rostlina“ a celkově psané písmo. Klienti se velmi dobře bavili a měli radost, když si vzpomněli na více výrazů. Také zmínili, že jsou rádi, že si to vyzkoušeli a uvědomili si, jak rychle se zapomíná a jak je potřebné si běžné znalosti oživovat.

Pochutnali jsme si na slané pochoutce

První srpnové pondělí jsme si na SENIORu B v rámci oblíbeného vzpomínání v kuchyni usmažili výborné křupavé cuketové placky. Doba, než se „cukeťáky“ usmaží, se zdála nekonečná, a tak jsme si ji zpříjemnili tréninkem paměti. Přečetli jsme si zkrácenou verzi pohádky O pejskovi a kočičce, jak si k svátku dělali dort. Někteří klienti si připomněli časy, kdy četli pohádku svým dětem a vnoučatům, jiní ji slyšeli dnes poprvé. Poté se smíchem vzpomínali, co vše do dortu dali. Užili jsme si tak dopoledne plné zábavy.

Ani nevlídné počasí nám nezkazí náladu

I přesto, že víkendové počasí venkovním aktivitám moc nepřálo, u nás na SENIORu C jsme si čas zpříjemnili pečením výborného moučníku – meruňkového koláče a relaxací ve Snoezelen místnosti. Snoezelen je multifunkční metoda, která se realizuje v příjemném a upraveném prostředí a prostřednictvím světelných a zvukových prvků, vůní a hudby vyvolává smyslové pocity. Tyto prvky mohou působit na nejrůznější oblasti vnímání jako uklidňující, ale i stimulující. Cílem Snoezelen je nejen uvolnění, pohoda a spokojenost, ale i stimulace smyslového vnímání a podpora rozvoje osobnosti klienta.

Zábavné cvičení s overballem

V pátek 30. července se klienti SENIORu B sešli k lehkému procvičení těla. Nejdříve si protáhli končetiny, krční páteř a provedli obličejové cvičení na zklidnění. Poté pomocí overballu posílili svaly na rukou a nohou. Overball využili také k vyzkoušení postřehu, kdy si mezi sebou různě přehazovali míč, aniž by se předem upozornili. Zažili jsme tak příjemné dopoledne plné zábavy!

Dechová gymnastika aneb jak si zlepšit zdraví

Ve čtvrtek 29. července jsme se s klienty SENIORu B věnovali nácviku dechových technik, které slouží k relaxaci, posílení dechové kapacity a masáži vnitřních orgánů. Klienti si užili zábavné dopoledne a někteří si vyžádali postup i pro domácí trénink.

Hodně štěstí, zdraví…

V posledním červencovém týdnu jsme na SENIORu B popřáli klientům, kteří tento měsíc oslavili své narozeniny.

I na SENIORu C se tento týden slavilo – paní Marie Zapletalová oslavila krásných 80. let. Popřáli jí nejen naši zaměstnanci, ale také její vrstevnice, se kterými poseděla u kávy a dortu. Paní Zapletalová je stále plná energie.

Našim oslavencům přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, zdraví a ať je úsměv neopouští 💐

 

Terapie s Lilinkou

Klienty na SENIORu B navštívila opět naše malá terapeutka Lilinka.

Zvířata dokáží ovlivňovat fyzickou aktivitu, psychickou pohodu a sociální život. Jsou nejen skvělými společníky a kamarády, ale i terapeuty, ať už léčí nemocnou duši nebo tělo.

Lilinka umí vždy vykouzlit velký úsměv na rtech.

Procvičili jsme si paměť

V pondělí 26. července jsme se s klienty SENIORu C věnovali tréninku paměti. I tady jsme si připomněli pranostiky, které se vážou ke svaté Anně a Jakubovi. Paměť jsme si pěkně potrápili také řadou doplňovaček.

Příjemné dopoledne jsme završili populární hrou AZ – kvíz.

Svatá Anna, chladna z rána

Dnes, v den svátku všech Aniček, jsme na SENIORu B zavzpomínali na svatou Annu,  její život a pranostiky s ní spojené. K posezení jsme si usmažili chutné cuketové placky z právě dozrávajících cuket.  Povídali jsme si také o lásce. Láska má mnoho podob a my jsme si společně některé z nich vyjmenovali. Na závěr jsme poblahopřáli všem našim Aničkám a zarecitovali si báseň Jaroslava Vrchlického Za trochu lásky… 💐❤

 

Víkendová procházka městem

V našem městě probíhaly během víkendu třídenní Otrokovické letní slavnosti. Naši klienti ze SENIORu B se vydali na procházku městem a užili si tak příjemně strávené chvíle v parku před Společenským domem, kde probíhaly některé části programu.

Červenec v denním stacionáři plný aktivit a zábavy

Začátkem měsíce roztancoval naše klientky taneční mistr a choreograf Petr Veleta, který vyzval k tanci všechny přítomné bez ohledu na věk nebo pohybová omezení. Probíhala také oblíbená canisterapie, kdy nás navštívila paní Bílková se svou smečkou mazlivých jezevčíků.

Krásné letní dny jsme využili k plavbě lodí po Baťově kanálu, kde se klienti stacionáře mohli setkat a popovídat si i s klienty ostatních služeb SENIORu. Když nám počasí zrovna nepřálo k výletu nebo venkovním aktivitám, zpříjemnili jsme si čas hraním společenských her, pečením jahodové bublaniny nebo běžnými denními činnostmi.

Reminiscenční terapie

V pátek 23. července jsme si na SENIORu B v rámci reminiscenční terapie povídali o ovoci. Vzpomínali jsme jaké známe druhy ovoce, ať už exotické nebo pěstované v našich podmínkách, jaké jsme si dříve sázeli na zahrádku, které druhy máme nejraději. Připomněli jsme si také co jsme sklízeli a dále zpracovávali, zaznělo i pár oblíbených receptů našich klientů.

Společně jsme si užili příjemné dopoledne plné vzpomínek 🙂

Slunné počasí láká k projížďce rikšou

Ve čtvrtek 22. července využili klienti SENIORu B teplého letního počasí k projížďce rikšou po Baťově a okolí. Při této příležitosti si mohli prohlédnout rozkvetlé zahrady místních, park u Společenského domu, který se v těchto dnech připravuje na Otrokovické letní slavnosti, koupaliště a jiná zajímavá místa.

Projížďka rikšou je i příležitostí strávit čas spolu s ostatními, odpočinout si, popovídat, načerpat energii ze sluníčka a přitom pozorovat a obdivovat krásy kolem sebe.

Ohlédnutí v čase „Dovolená dříve a dnes“

Dnes dopoledne klienti SENIORu C poseděli v knihovně u kávy a vzpomínali na dobu letních dovolených a prázdnin. Příběhy byly pestré, někdo trávil čas raději u vody, jiný procházkami v Jeseníkách či Beskydech nebo poznávali kulturní a historické památky v ČR i ve světě. Dámy zavzpomínaly, jak nosily v létě klobouky a prohlédly si upomínkové předměty z cest našich sestřiček.

Sladké dopoledne

Dnes 22. července má svátek Magdaléna, a proto jsme si o jedné známé Magdaléně povídali – Máří Magdaléně. Vzpomněli jsme několik pranostik, které se k tomuto dni vážou. K povídání jsme si připravili výborné pudinkové poháry s ovocem i šlehačkou 🍨 Všem moc chutnalo. Některým až tak, že si pohár snědli dříve než pudink vychládl, a proto si udělali druhý.

Společně jsme strávili příjemné dopoledne, plné zábavy a smíchu a už teď přemýšlíme, čím si osladíme život příště.

Putování po českých lázních

Ve středu 21. července jsme se s klienty SENIORu B přenesli do lázní. Povídali jsme si o našich největších lázních – Karlových, Mariánských i Františkových, o tom jaké neduhy se zde léčí a zavzpomínali jsme na vlastní lázeňské pobyty. Nezapomněli jsme ani na nedaleké lázně v Luhačovicích, které snad každý z nás někdy navštívil, ať už jako klient, nebo jako turista. Pomyslně jsme navštívili i lázně v Teplicích nad Bečvou, zdejší jeskyně a Hranickou propast, zvanou též Macůška. Hloubka zatopené části je pravděpodobně kolem 1 km, což z ní činí nejhlubší zatopenou sladkovodní jeskyni světa.

Povídání jsme si zpříjemnili ochutnávkou minerálních vod a lázeňských oplatků. Na závěr jsme si všichni společně zazpívali píseň Švihák lázeňský. Setkání proběhlo ve velice příjemné, veselé a přátelské atmosféře.

Rytmické cvičení

V úterý 20. července jsme se na SENIORu B sešli k rytmickému cvičení. Přitom jsme si povídali o významu hudby, jak na nás hudba a rytmus působí, o historii a druzích hudby. Procvičili jsme si také paměť, kdy jsme vyjmenovávali a následně i notovali písně, ve kterých se objevuje název města, povolání, barvy, zvířat a květin. Na závěr jsme si za pomoci Orffových rytmických nástrojů vyzkoušeli hrát do rytmu a mašličkou na hůlce dirigovat barokní hudbu.

Plavba lodí po Baťově kanálu

Jedinečnou plavbu malebnou krajinou Baťova kanálu zažili klienti SENIORu B i C v pondělí 19. července. Výlet byl krásnou příležitostí strávit čas spolu s ostatními, popovídat si, načerpat energii ze sluníčka a přitom pozorovat a obdivovat krásnou přírodu v okolí Otrokovic, Napajedel a Spytihněvi. Zajímavým zpestřením byl výklad o Baťově kanálu, jenž je historickou vodní cestou spojující Otrokovice a Rohatec.

Tímto moc děkujeme paní Mikoškové, která prostřednictvím projektu Ježíškova vnoučata darovala našim klientům tento nevšední zážitek.  Poděkování patří také manželům Šulcovým z Vnorov, majitelům lodě, kteří se nám po celou dobu plavby věnovali.

Sportovní dopoledne s kuželkami a rikšou

V pátek 16. července nás krásné počasí vylákalo ven. Klienti SENIORu C si na zahradě zahráli oblíbené kuželky. Někteří z nich využili příjemně teplého počasí a nechali se zlákat projížďkou rikšou po Baťově a okolí.

Zábavné dopoledne u sportovních her

Na SENIORu B jsme se v pátek 16. července věnovali na zahradě sportovním hrám. Klienti si tak mohli procvičit a vyzkoušet své dovednosti u hry pétanque nebo hodu míčkem na cíl. Přitom jsme si zavzpomínali, jaké hry jsme hrávali v dětství my a k čemu taková hra může sloužit – např. ke zlepšení motoriky, k soustředění nebo i pocitu umět nejen vyhrát ale i prohrát. Připomněli jsme také hru skákání panáka, kterou nám s radostí předvedly naše pracovnice.

Všichni klienti se moc dobře bavili a při výborném občerstvení si užili i společnost svých vrstevníků.

Individuální aktivizace

V rámci individuální aktivizace jsme se věnovali ležícím klientům. Využili jsme masážní míček, díky jehož stimulačním výstupkům je velmi dobře využitelný při cíleném uvolňování svalového napětí, napomáhá lepšímu prokrvení a provádění reflexních masáží dlaní, chodidel a celého těla. Některé klienty jsme zase potěšili předčítáním z knížky Broučci od Františka Karafiáta.

Cílem aktivizace je udržet klienty ve fyzické, psychické i mentální aktivitě, rozvíjet jejich zachovalé schopnosti a dovednosti, pozitivně ovlivňovat jejich psychický stav, zprostředkovávat jim kontakt se společenským prostředím a přispívat tak ke zvyšování kvality jejich života.

Vycházka do přístavu

Čtvrteční dopoledne bylo ideální počasí na vycházku. S klienty jsme si vyšli do přístavu na Baťově, kde jsme poseděli u kávy a pochutnali si na zmrzlině. Při procházce jsme také obdivovali krásné okolí a přírodu kolem řeky Moravy.

Ochutnávka čajů

Středeční odpoledne jsme si krásně provoněli a vychutnali při degustaci čajů. Tentokrát jsme se zaměřili na bylinné čaje 🌿 Kromě poznávání bylinek jsme si povídali o původu a historii čaje, procesu výroby, ale i o balení čajů dříve a dnes. Na závěr jsme si vytvořili zajímavou koláž z obalů od čajových sáčků, kterou si zkrášlíme společenské prostory našeho domova.

 

Nezapomínáme na narozeniny a svátky našich klientů

Dnešní dopoledne jsme na SENIORu B strávili obzvlášť příjemně – společně jsme oslavili krásné 85. narozeniny naší klientky, paní Chujacové. Sešli jsme se v hojném počtu, abychom společně poseděli při kávě a drobném pohoštění a společně si zavzpomínali na léta svého mládí a připili si na ta další. Panovala skvělá nálada, povídali jsme si, jedli, pili a celkově užívali slavnostní den.

Tímto ještě jednou moc gratulujeme a přejeme hlavně pevné zdraví! 💐

 

 

Keramické tvoření

V pondělí 12. července se naši klienti věnovali oblíbené aktivitě – keramickému tvoření. Na budově C se dali do výroby ozdobných soviček, které budou sloužit jako dárky pro vystupující a hosty.  Na  SENIORu B klienti pracovali na výrobě dekorací, které budou zdobit pokoje klientů i vnitřní prostory budovy. Vyrobený, vypálený a naglazovaný list lopuchu bude sloužit v zahradě nejen jako dekorační prvek, ale především jako pítko pro ptactvo.

Klienty tato aktivita velmi bavila, procvičili si hrubou motoriku rukou při přípravě hlíny, zručnost při zdobení a hlavně se cítili potřební při výrobě něčeho krásného a zároveň užitečného.

Aktivní odpoledne

Na SENIORu B jsme nezaháleli ani nedělní odpoledne a věnovali jsme se s klienty různým aktivitám. Někteří zkoušeli svou trpělivost a zručnost s balanční deskou, zahráli si deskové hry či procvičovali nácvik chůze.

 

Nedělní dopoledne na SENIORu B

Nedělní pohodové dopoledne jsme s našimi klienty strávili na zahradě SENIORu B. Věnovali jsme se poznávání květin, které nám nyní v zahradě kvetou a také jsme si společně zazpívali.

Využili jsme příjemného počasí a nabídli klientům podání oběda na zahradě na čerstvém vzduchu. Po obědě jsme si pak dali dobrou kávu a pochutnali si na výborném dezertu.

Klienti byli nadšeni z takto stráveného dopoledne, k němuž přispěla i ochota a vstřícnost personálu z kuchyně, který umožnil dřívější podání oběda na zahradě.

Víkendové posezení v atriu

I když se nám sluníčko v neděli schovalo, naše klienty na SENIORu C to neodradilo a poseděli si společně v našem atriu. Kontakt s vrstevníky v krásně rozkvetlé zahradě je vždy vítanou aktivitou.

 

Víkendový Dámský klub

V sobotu 10. července jsme si v Dámském klubu na SENIORu B společně s klientkami povídaly o péči o ruce a nehty. Využily jsme teplého letního počasí a vydaly jsme se do zahrady, kde jsme v příjemné atmosféře vyzkoušely různé krémy, laky a kosmetické přípravky vyživující nejen pokožku, ale i nehty 💅.

Okurkový salát v letním provedení – Tzatziki

V sobotu jsme se na SENIORu C pustili do výroby okurkového salátu, u kterého jsme se nechali inspirovat řeckou kuchyní.

Tzatziki jsou pokrm, jehož základ tvoří okurka, dobrý jogurt a specifické koření. Tzatziki jsou jedním z pilířů řecké kuchyně, lze je podávat jako předkrm, salát, přílohu nebo s pečivem jako lehké, zdravé a velmi chutné samostatné jídlo.

Salát se nám povedl a my jsme si na něm moc pochutnali.

 

Relaxace na zahradě

Krásné letní počasí láká se podívat do naší rozkvetlé zahrady. Na čerstvém vzduchu a přirozeném světle, v prostředí, které nabíjí energií, má tohle vše blahodárný vliv na kvalitu života našich klientů, působí také i na jejich dobrou psychickou a fyzickou pohodu a spánek.

 

 

Filmový klub – Jak jsme hráli čáru

V rámci filmového klubu shlédli naši klienti rodinný film Jak jsme hráli čáru.

Příběh se zaměřuje především na svět dětských hrdinů, kamarádství, první velké obavy, lásky, souboje znepřátelených band a velké očekávání jsou konfrontované s realitou „dospělého“ světa.

Klienti si film moc užili a již se těší na společné chvíle při sledování dalších zajímavých snímků.

Vzpomínání v kuchyni

Při pečení výborného rybízového koláče jsme si na SENIORu B zavzpomínali, jaké moučníky jsme pekli dříve, jaké ovoce jsme používali nejraději a také jsme se podělili i o své recepty a zkušenosti.

Na koláči jsme si pak pochutnali nejen my, ale dali jsme ochutnat i ostatním klientům.

Lilinka opět potěšila naše klienty

Prodloužený teplý víkend strávili naši klienti na SENIORu B převážně v chládku na zahradě a společnost jim dělala i naše králičí slečna Lilinka, která vždy vykouzlí úsměv na tváři všech, kdo si ji mohou pohladit a potěšit se s ní.

Barevné a voňavé léto ze zahrady

Velké potěšení nám nabízí naše krásná zahrada na SENIORu B, o kterou se s láskou staráme. Na oplátku nám dává nejen chutné plody, které si postupně zpracováváme, ale také krásné a voňavé květy různých barev a vůní.

 

Bohoslužba

Každý první pátek v měsíci probíhá u nás na SENIORu B bohoslužba slova, vedená P. Pavlem Šupolem. Bohoslužba patří k událostem, která uživatelům, kteří se na ni těší, dodává klid, jistotu a pochopení.

Malí psí kamarádi se opět rozeběhli po domově

V pátek 2. července nás na SENIORu C opět navštívila paní Bílková se svými jezevčíky.

Ti, kteří mají doma čtyřnohého psího kamaráda, nám jistě dají za pravdu, že rčení “pes – nejlepší přítel člověka”, zdaleka není pouhou frází. Každý den nám pes přináší užitek a radost tisícerým možným způsobem. Trochu naší vlídnosti oplácí nekonečným množstvím lásky. Návštěvy psů působí jako příjemné zpestření stereotypního dne, klienti vzpomínají na své psy a i ti, kteří nechtějí obyčejně komunikovat, vyprávějí příběhy ze svého života, když ještě měli svého čtyřnohého přítele. Tito lidé se potřebují na něco těšit a návštěvy psů jsou pro ně příjemným rozptýlením.

Pejsci nám vždy udělají velkou radost a vykouzlí na tváři krásné úsměvy.

Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Ježíškova vnoučata.

 

Výborné třešňové pochutnání

Začíná sezóna letního ovoce a je škoda toho nevyužít. Na SENIORu C jsme si první den v červenci upekli domácí koláč s drobenkou, na který jsme využili třešně ze zahrádky. Při odpolední kávě si na koláči pochutnali nejen ti co pekli, ale nabídli jsme ochutnat i dalším klientům.

 

Procvičili jsme si paměť

Skončil další školní rok a dětem začaly prázdniny. Naši klienti na SENIORu B se tak v rámci tréninku paměti věnovali vzpomínání, jaké to bylo za jejich mládí, jak prožívali oni konec školního roku a čemu se věnovali o prázdninách. Pravidelné trénování paměti přispívá ke zvýšení soběstačnosti a tím prodloužení nezávislosti do vysokého věku. Paměťové techniky mohou seniorům výrazně usnadnit každodenní život a posílit jejich sebevědomí a sebehodnocení.

„Jsme tím, co si pamatujeme. Bez paměti mizíme, přestáváme existovat, naše minulost je vymazána a přece věnujeme paměti jen málo pozornosti, kromě případů, kdy nás opustí.
Děláme strašně málo k jejímu procvičení, živení, posilování a ochraně.“
Mark Twain

Zábava při pečení a radost z ochutnávání

Naše zahrada na SENIORu B nás dokáže vždy potěšit. Tentokrát jsme se zaměřili na plody červeného rybízu, který již v této době dozrává a upekli jsme si výborný rybízový koláč. Málokteré ovoce se hodí do koláčů tak jako rybíz. Jeho nakyslá chuť skvěle vyvažuje sladkost těsta, a díky tomu moučník nepůsobí těžce. Naši klienti si pak na něm moc pochutnali.

 

Taneční odpoledne s mistrem tance – Petrem Veletou

Čím je člověk starší, tím je pro něj samozřejmě těžší udržovat se v dobré kondici. To ale neznamená, že by měl na veškerý pohyb zanevřít. Mezi oblíbené pohybové, společenské a volnočasové aktivity patří i tanec, který pozitivně ovlivňuje nejenom psychický a fyzický stav, ale podporuje také kreativitu a posiluje sociální kontakty.

Proto u nás na obou budovách SENIORu B a C vždy rádi přivítáme tanečního mistra Petra Veletu, který nás pravidelně jednou za rok navštěvuje. Naši klienti se pokaždé moc těší, protože tanec a setkání s panem Veletou, je pro ně nejen vítanou pohybovou aktivitou, je také i společenskou událostí.

Při krásných tanečních melodiích jsme si nejen zatancovali, ale užili i spoustu zábavy.

Velké poděkování patří dárkyni z Ježíškových vnoučat, paní Pavelčíkové, která nám vystoupení pro oba domovy darovala.

 

Divadlo Slunečnice připravilo krásný zážitek

V pondělí 28. června k nám zavítalo Divadlo Slunečnice z Brna, které vystoupilo na SENIORu B i C s hudební hrou „Pocta pánům králů“.

Divadlo Slunečnice je profesionální hudební zájezdový soubor, jenž tvoří interpreti, kteří za sebou mají dlouholeté zkušenosti v oblasti herecké a především pěvecké. Divadlo má za sebou již 14-ti leté působení a za tu dobu stačilo odehrát mnoho stovek představení v rámci celé ČR.

Počasí nám přálo, proto jsme si koncert užili venku, pod širým nebem. Děkujeme panu Hutařovi a Kristiánovi Šebkovi za krásné písničky, které nám zpříjemnily den. Všichni klienti byli zpěvem Kristiána okouzleni, při písničkách i hře se skvěle bavili a strávili tak pohodové odpoledne na zahradě.

Velké poděkování patří dárkyni z Ježíškových vnoučat, paní Kateřině Měcháčkové, která nám vystoupení pro oba domovy darovala.

 

Jó třešně zrály, sladký třešně zrály…

V rámci smyslové aktivizace si klienti na SENIORu C pochutnali na třešních.

Podpora a procvičování smyslových funkcí přináší uživateli nejen příjemný pocit, ale zároveň je to pro něj také určitá forma prožití času. Smyslová aktivizace je nenásilná, přirozená komunikace prostřednictvím barev, zvuků, dotyků, chutí a vůní mezi pečovaným a pečujícím.

 

Příjemné posezení u grilu a pěkné písničky

Také i na SENIORu B se naši klienti poslední pátek v červnu sešli na zahradě, aby si užili krásné odpoledne a pochutnali si na výborné grilované klobásce či špekáčku. K příjemné atmosféře nám zahrál pan Polášek, kterému tímto moc děkujeme za jeho hudební vystoupení.

Společně strávený čas jsme tak věnovali nejen výborným pochoutkám, ale i možnosti si se svými vrstevníky povykládat a zanotovat si při známých písničkách.

 

Letní grilování

Ve čtvrtek 24. června jsme se sešli v átriu SENIORu C na letním grilování. Nejvíce v tomto horkém dni přišlo k chuti chlazené pivo nebo domácí bylinková limonáda. Klienti si také pochutnali na grilovaném špekáčku nebo klobásce. Na závěr u nás vystoupili absolventi ZUŠ Otrokovice, kteří nám ukázali, co se naučili.

Moc jim za toto krásné zpestření našeho odpoledne děkujeme. Poděkování patří také ředitelce školy, Mgr. Jindřišce Keferové, a celému učitelskému sboru, který děti skvěle připravil. Všem přejeme krásné prázdniny a doufáme, že se se studenty ZUŠ Otrokovice zase brzy uvidíme.

Naši klienti si odpoledne užili, odcházeli spokojení a s úsměvem na tváři.

Připomněli jsme si vznik a výrobu obuvi

Ve čtvrtek 24. června si klienti SENIORu B poslechli poutavou přednášku na téma Vznik a výroba obuvi. Dozvěděli se o původním účelu obuvi, jejím prvním objevu i historii. Obzvlášť zajímavý byl vývoj obuvi v Egyptě, Řecku a starověkém Římě. Přednáška byla zpestřena několika zajímavostmi. Věděli jste, že na Velké Moravě nosila obuv pouze knížata? Obuv totiž byla jakousi výsadou pro bohaté. Z nedávné minulosti jsme si připomněli krále obuvi a zlínského rodáka – Tomáše Baťu a jeho světové obuvnické impérium.

 

Psí terapeuti opět rozdávali radost a lásku

Radostné a láskyplné chvilky prožívali klienti SENIORu B ve středu 23. června ve společnosti jezevčíků canisterapeutky paní Bílkové, která k nám pravidelně dochází. Canisterapie využívá pozitivní interakce mezi člověkem a psem, jako podpůrná a aktivizační metoda ovlivňuje člověka v bio-psycho-sociální rovině. Oddanost a věrnost je charakteristická pro němou tvář a posiluje v nás, lidech, důvěru a lásku. Obzvlášť pro seniory má kontakt s těmito milými zvířátky hluboký význam, v jejich společnosti zapomenou na vše, co je trápí či bolí.

Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Ježíškova vnoučata.

 

Děkujeme za krásné květiny

Touto cestou chceme poděkovat zahradnictví Technických služeb Otrokovice za květiny, které budou zdobit zahradu SENIORu C. Klientky se ihned pustily do práce a výsledek je vidět na fotografiích. Ostatní klienti obdivovali krásnou zahradu. Mnozí z klientů zahradnictví u školky, které je nedaleko od naší budovy, znají a navštěvují. A to nejen aby se pokochali krásou květin, ale také, aby si sami vyzdobili své balkóny. Ještě jednou mnohokrát děkujeme.

Naši partneři