Informace

SENIOR Otrokovice nabízí služby denního stacionáře

Strom plný informací

V předešlých dnech nás navštívily paní učitelky ze Základní umělecké školy Otrokovice, aby nám ve vestibulu SENIORu B namalovaly strom s ptáčky a lanem 🌳 Náš strom ale není jen tak obyčejný! Je to strom plný informací, přibližující našim klientům a jejich rodinám dění v SENIORu. Budeme zde také zveřejňovat informace např. o plánovaných aktivitách či akcích, termínech návštěvy pedikérky a kadeřnice aj. Jako poděkování byly paním učitelkám předány dárky a sluníčko z keramiky vyrobené našimi klienty.

Moc děkujeme!

Denní stacionář SENIORu Otrokovice

Denní stacionář SENIORu Otrokovice je ambulantní sociální službou určenou osobám starším 45 let s chronickým duševním onemocněním. Občanům, kteří žijí ve vlastní domácnosti nebo se svými blízkými a jejichž zdravotní stav vyžaduje pomoc druhé osoby. Služba zároveň pomáhá těm, kteří denně pečují o své blízké – umožní jim docházet do zaměstnání, případně plnit své další denní potřeby a povinnosti.

Ve stacionáři klientům nabízíme širokou škálu aktivit podporujících udržení jejich schopností, dovedností a soběstačnosti. Trénink paměti, pracovní činnosti nebo pohybová cvičení, oblíbené jsou vycházky s doprovodem po okolí či posezení v zahradě SENIORu C, kde se nachází mj. i vyvýšené záhony a truhlíky se snadným přístupem pro seniory. Některé aktivity klienti stacionáře využívají společně s klienty našeho domova, např. bohoslužby, kulturní a společenské akce nebo výlety. Mohou využívat služeb kadeřnictví, pedikúry, návštěvy knihovny či kavárny Naděje. Tímto umožňujeme všem našim klientům socializaci napříč širokou nabídkou námi poskytovaných služeb.

Jednou z výhod služby je denní kapacita – maximálně 5 osob. Jedná se o menší skupinku, kdy se personál plnohodnotně věnuje jednotlivcům a dle potřeb a přání jim přizpůsobuje aktivity. Dalšími výhodami je možnost zajištění přepravy na území Otrokovic a blízkého okolí a zajištění stravy – snídaně, oběd (pro diabetiky je zajištěna navíc svačina).

Denní stacionář se nachází v budově SENIORu C na adrese tř. Spojenců 1840, Otrokovice. Zřízeny jsou zde prostory jak pro aktivity i pro odpočinek – denní místnost s kuchyňským a jídelním koutem, odpočívárnou. Provozní doba je pondělí až pátek od 7 do 15:30 hodin, přičemž si klienti mohou sami zvolit, jak často budou tuto službu navštěvovat.

Rádi uvítáme další klienty této zajímavé služby, která umožňuje mimo osvojení nových schopností a dovedností i navázat sociální kontakt se svými vrstevníky a smysluplně trávit volný čas.

Nový infokanál na SENIORu Otrokovice

SENIOR Otrokovice tímto nabízí jednoduchý a pohodlný způsob získávání důležitých informací o dění v sociálním zařízení. Infokanál nejen pro seniory je na každém podlaží.

Odběrová místa COVID-19 v okolí

Uzavření denního stacionáře z důvodu prevence proti šíření nemoci COVID-19, nízkého vytížení kapacity denního stacionáře a personálního zajištění

Usnesení vlády ČR ze dne 12. října 2020 č. 1029 – zákaz vycházení pro vybrané druhy sociálních služeb

Povolení návštěv u uživatelů – Co Vás čeká před samotnou návštěvou?

Před návštěvou svého blízkého v SENIORu Otrokovice, p.o. musíte vyplnit a podepsat Čestné prohlášení. Formuláře jsou pro Vás připraveny na recepci budovy, kam na návštěvu půjdete, nebo si je můžete předem v pohodlí domova vytisknout, vyplnit a podepsat.

Vedle podepsaného Čestného prohlášení Vám také změříme teplotu bezkontaktním teploměrem a budeme se ptát na přítomnost příznaků nemoci COVID-19. V zájmu bezpečí a provozu sociálního zařízení a zdraví Vašich blízkých, všech ostatních uživatelů SENIORu, personálu Vás prosíme, abyste nepřicházeli do SENIORu, pokud na sobě cítíte příznaky respiračního nebo virového onemocnění.

Pokud přijdete na návštěvu, dodržujte, prosím, po celou dobu preventivní opatření proti šíření nemoci COVID-19.

Jaro v zahradách SENIORu

S jarem se začínají probouzet i zahrady SENIORu, nastává tak nejvhodnější čas začít s jejich oživováním a jarními pracemi.

Při té příležitosti vznikl nápad na přetvoření části okrasné zahrady v užitkovou, tj. kromě letniček, které jsou na záhonech téměř nepostradatelné, protože zahradu pak zdobí postupně od června až do podzimních mrazíků, je naším záměrem vysadit ovocné keře jako jsou maliny, ostružiny, a také vřetenovité druhy ovocných stromků. Na podzim vysázíme například jabloně, meruňky, švestky, broskvoně či třešně.

Zahradu i v dnešním čase individuálních aktivit využíváme pro zahradní terapie, kdy se uživatelé SENIORu zapojují do přípravy sazeniček. Naši uživatelé spolu s pracovnicemi již zasadili různé druhy letniček, bylinek, luštěnin, jahody. Ze zeleniny byly zasazeny například rajčata, papriky, kedlubny, ředkvičky, cukety a dýně Hokaido.Kromě zábavy a rozptýlení tak získáme i vlastní produkty k využití při dalších aktivitách.

Budeme moc rádi, pokud nám s tímto záměrem pomůžete.

Děkujeme, že jste s námi!

pracovní tým SENIORu

 

Děkujeme všem za pomoc a účast, sounáležitost v době nouzového stavu

Roušková pasáž u SENIORu C splnila svůj účel!

V souvislosti s pandemií virové choroby COVID-19 zavedla Otrokovická radnice v minulých týdnech rouškové pasáže, kde si občané měli možnost bezplatně vyzvednout pro sebe a své nejbližší bavlněné roušky.

Jelikož v současné době je snad každý občan rouškami vybaven, pasáže umístěné před budovou MěÚ i SENIORu C svůj účel již splnily, a tak budou od 1. května zrušeny.

Pokud si ale někdo z občanů roušku stále nezabezpečil, může se obrátit na městem zřízenou tel. linku 725 997 391 a ochrannou pomůcku nosu a úst si vyžádat.

I motorkáři jsou lidé s dobrým srdcem

Často i malá pomoc vede k velkým vítězstvím.

Členové skupiny Motorkáři pomáhají se rozhodli využít současné těžké situace pro dobrou věc a pomáhat těm, kteří pomoc skutečně potřebují a zároveň ukázat, že motorkáři nejsou jen blázni na dvou kolech, ale i lidé s dobrým srdcem. Díky nim a jejich milé kolegyni ze Zlína jsme v SENIORu převzali z její dílny již druhou stovku roušek pro naše uživatele.

Moc děkujeme!

SNAŽÍME SE

Zajistit našim uživatelům alespoň individuální aktivity v této nouzové době.

Naší prioritou je i nadále uspokojovat přání a potřeby našich uživatelů. Důležitou součástí dne jsou smyslová aktivizace a bazální stimulace. Uživatele odkázané na lůžko navštěvuje na pokojích pečující personál, který jim zpříjemňuje čas povídáním, předčítáním knih, masážemi apod. S méně pohyblivými klienty provádíme nácviky chůze, čas si všichni krátí posezením na čerstvém vzduchu.

Od 16. dubna mohou klienti, při dodržování všech preventivních opatření, trávit vyhrazený čas v zahradě zařízení. S jarem se nám snoubí zahradní terapie, kdy se uživatelé SENIORu zapojují do přípravy různých sazeniček. Při té příležitosti vznikl nápad na přetvoření části okrasné zahrady v užitkovou, tj. kromě letniček vysadit ovocné keře a také zakrslé druhy ovocných stromků. Kromě zábavy a rozptýlení tak získáme i vlastní produkty k využití při dalších aktivitách.

Budeme moc rádi, pokud nám s tímto záměrem pomůžete.

Velice si vážíme Vaší podpory a obětavosti, děkujeme všem, kteří nám jakkoliv pomáháte.

Děkujeme, že jste s námi!

 

Petra Chmelařová

manažerka pro PR

SENIOR Otrokovice, p. o.

 

Otrokovice 2020 04 24

Co se děje za zdmi SENIORu Otrokovice?

Mimořádná opatření v souvislosti s pandemií virové choroby COVID-19, kterou způsobuje nový koronavirus SARS-CoV-2 se dotkla i provozu a života v SENIORu Otrokovice.

Uživatelé i zaměstnanci SENIORu reagovali na hrozbu vyplývající ze šíření COVID-19 poprvé zákazem návštěv od 3. března 2020. Od té doby průběžně nastavujeme opatření zvyšující bezpečnost uživatelů, našich seniorů i zaměstnanců. Od 14. března jsme uzavřeli denní stacionář. Ostatní služby poskytujeme v běžném rozsahu.

Přijali jsme vnitřní opatření směřující stále více k omezení pohybu uživatelů i zaměstnanců tak, aby se setkávaly co nejmenší skupiny osob. Zaměstnanci jsou od dubna rozděleni do směn, kdy se 50 % z nich během následujících týdnů vůbec nepotká s druhou polovinou. Provoz je rozdělen do jednotlivých pater včetně stravování, aktivizací a pohybu ve společných prostorách tak, aby bylo preventivně snižováno riziko.

Moc děkujeme všem individuálním i firemním dobrovolníkům a donátorům, kteří nám pomáhají s péčí o naše seniory. Moc děkujeme i rodinám našich uživatelů, kteří jsou ochotni využívat naší nabídky na telefonické nebo video hovory na sociálních sítích nebo přes komunikační program SKYPE. V tuto těžkou dobu naši senioři obzvlášť postrádají kontakt se svými blízkými, a tak alespoň takto zprostředkovaná forma komunikace nám pomáhá udržovat seniory v psychické kondici.

A aby jim čas rychleji utíkal, vymýšlí pro ně náš pečující personál pestrý individuální program. Bazální, chuťová a smyslová stimulace, tréninky paměti jsou samozřejmostí. Stejně tak masáže, rehabilitační ošetřování a cvičení na lůžku. Příjemným zpestřením jsou zajisté oslavy jara a velikonočních svátků, velikonoční tvoření (barvení vajíček, tvorba dekorací), upečení beránka, mazance a svatebních koláčků nebo procvičování jemné motoriky formou tvoření výzdoby budov do jarních motivů v rámci individuálních činností v pokojích uživatelů. Od 16. dubna mohou nově, při dodržování všech pravidel nouzového stavu, za příjemného počasí na vycházky do našich zahrad.

Naší prioritou je i v tomto nelehkém období zajistit spokojený život našich seniorů.

Děkujeme za pomoc, obětavost a podporu. Zůstaňte s námi.

 

Otrokovice 2020 04 17

 

Zdeněk Mikel

ředitel

SENIOR Otrokovice, p. o.

 

Roušková pasáž u SENIORu C

Populární roušková pasáž umístěná před první budovou Městského úřadu Otrokovice se rozrůstá. Od pondělí 6. dubna ji nově můžete nalézt také v městské části Bahňák, před budovou SENIORu C na tř. Spojenců 1840.

Tyto pasáže jsou zřízeny pro obyvatele, kteří nemají možnost si ochrannou pomůcku nosu a úst zajistit a zde si ji tak mohou bezplatně vyzvednout. Pasáž je doplňována pracovníky recepce SENIORu C, a to primárně v době mezi 6. a 18. hodinou.

I zde se však může stát, že i přes veškeré úsilí pracovníků recepce, bude pasáž prázdná. Toho mohou využít ti, kdo mají roušky navíc a budou ochotni je věnovat ostatním obyvatelům města.

A nezapomeňte – tvoje rouška chrání mě, moje rouška chrání tebe!

ROUŠKY S KAPSOU

Tyto roušky nám dlouhodobě usnadní práci a opakované používání.

Do textilní roušky nám umožní vložit si vložky, filtry, které dle druhu materiálu zajistí vyšší ochranu nositele, ať už jde o uživatele nebo zaměstnance.

Děkujeme všem za podporu a výpomoc při zvládání preventivních opatření proti šíření onemocnění COVID-19!

Denně nám nosíte již hotové roušky nebo alespoň materiál potřebný k šití roušek. Vám všem patří naše velké poděkování! Ne na všechny ale máme kontakt, abychom se s Vámi mohli spojit a vyjádřit, jak moc si Vaší pomoci vážíme, případně Vás uvést na tabuli cti na našich webových stránkách.

Prosíme, abyste při předávání roušek nebo materiálu vždy zanechali jméno, příjmení a kontakt.

Ti z Vás, kteří již roušky nebo materiál předali, kontaktujte, prosím, vedoucí sestru p. Skopalíkovou na tel. 774 558 171 nebo emailu skopalikova@senior.otrokovice.cz.

Děkujeme!

Informace pro veřejnost

Vedení SENIOR Otrokovice, p. o.

děkuje všem občanům a rodinám našich uživatelů, kteří nám výrazně pomáhají zvládat preventivní opatření proti šíření koronaviru COVID-19 šitím roušek, dodáváním materiálu na šití, kontaktem se svými blízkými.

Hned první opatření z 2. března se týkalo i režimu pro zaměstnance tak, aby zejména ti, kteří se vracejí ze zahraničí, neohrožovali uživatele ani spolupracovníky. Ti se nám dnes již vracejí do služeb a jsme dosud schopni zajistit péči s plným obsazením jednotlivých směn. Pokud nám chyběli pracovníci hlavně v obslužných činnostech, pomohli nám a tímto moc děkujeme vedení a krizovému štábu města, dobrovolnicím z DDM Sluníčko, otrokovických škol, školek a radnice.

Vnitřní opatření v domovech směřují stále více k omezení pohybu uživatelů i zaměstnanců tak, aby se setkávaly co nejmenší skupiny. Tzn. provoz je rozdělován do jednotlivých pater včetně stravování, aktivizací a pohybu ve společných prostorách tak, abychom preventivně snižovali riziko.

Sledujeme i psychický stav uživatelů a od konce minulého týdne aktivně vytváříme možnosti spojení rodin se svými příbuznými, našimi uživateli. S rodinami uživatelů komunikujeme přímo prostřednictvím emailu.

Pro dnešní období prevence šíření COVID-19 i pro případ karantény jsme zpracovali a průběžně dle nejnovějších poznatků a doporučení z vládních opatření, KHS, MZ ČR, SZÚ, Zlínského kraje a MPSV ČR aktualizujeme a realizujeme další preventivní opatření.

Denně řešíme zásobování materiálem, který by byl potřeba v případě karantény.

Děkujeme všem uživatelům a jejich rodinám, aktivním pomocníkům a dobrovolníkům, zaměstnancům za podporu a pomoc.

 

Otrokovice 24. 3. 2020

 

Zdeněk Mikel

ředitel

SENIOR Otrokovice, p. o.

ZŮSTAŇTE V KONTAKTU SE SVÝMI BLÍZKÝMI

Protože nevíme, jak dlouho bude trvat zákaz návštěv a další mimořádná opatření ve spojitosti s onemocněním COVID-19, rádi bychom Vám nabídli možnost alespoň nějakého kontaktu s Vašimi příbuznými a známými – TELEFONICKY nebo přes komunikační program SKYPE.

Spojení přes Skype je možné zajistit: pondělí až pátek 10:00 – 11:30 hod.

Potřebujete k tomu telefon nebo počítač, příp. přístup k internetu a program Skype dle technických možností Vašich a SENIORu. Službu spouštíme od pondělí 23. 3. 2020.

Pokud máte o tuto formu kontaktu zájem, neváhejte oslovit naše sociální pracovnice:

SENIOR B – na tel. 576 771 675 mezi 8 – 14 hod. nebo email: bochezova@senior.otrokovice.cz

SENIOR C – na tel. 576 771 671 mezi 8 – 14 hod. nebo email: suchankova@senior.otrokovice.cz,

kde si můžete domluvit den a hodinu pro případný kontakt s Vašim příbuzným, známým. Věříme, že alespoň 1x za 14 dnů těm z Vás, jejichž rodinní příslušníci, naši uživatelé, nejsou schopni telefon ani počítač ovládat, dokážeme kontakt s vašim blízkým zprostředkovat.

Věříme, že této možnosti využijete a dopřejete tak Vašim blízkým něco, co nyní velmi postrádají a co jim ani my nahradit nemůžeme – kontakt s Vámi, s rodinou.

 

 

Život berte s úsměvem

Překvapil nás velký ohlas na výzvu s pomocí našim seniorům.

Uvítali bychom snímky Vašich roušek s příběhy, které se k nim vážou.  Každý malinký obdélník látky skrývá totiž v sobě osobní symboliku. Veselý motiv pozvedne náladu, nebo taky rouška darovaná blízkou osobou pomůže s ním zůstat v myšlenkách. Hlavně se v těchto příbězích prolíná obrovská solidarita.

Děkujeme všem, kteří se do výzvy zapojí a kteří v čase krize pomáhají svému okolí.

 

Vhodné typy roušek

Vzhledem k nutnosti sterilizací látkových roušek je potřeba:

  • materiál 100%ní bavlna
  • tenká klobouková guma (méně vhodná je plochá guma 0,4 cm a více) – dlouhá alespoň 15 – 20 cm
  • délka šňůrek min. 40 cm
  • rozměry roušek: 10 x 18 cm, 19 x 13 cm

Výhodou: rouška s kapsičkou na výměnu „filtru“

Velice si vážíme Vaší pomoci!

Vlna solidarity a pomoci je veliká!

Dnes nám byla doručena velká várka látkových roušek – přes 200 kusů, které nám pomohou ochránit naše seniory!!

Děkujeme všem, kteří při nás stojí, podporují nás a podávají nám pomocnou ruku v této tíživé situaci spojené s nepříznivým vývojem onemocnění COVID-19! Je Vás mnoho, kteří neustále dodáváte materiál k šití roušek nebo nabízíte svou pomoc prostřednictvím zapojení se do výroby roušek. Slova jako víkend, večer, odpočinek pro Vás teď postrádají smysl, pracujete neúnavně a především nezištně a za to Vám patří velký dík!

VY VŠICHNI nám dodáváte neuvěřitelné množství energie, které nám pomáhá preventivně čelit virové nákaze a chránit naše seniory.

Děkujeme, že při nás stojíte! Společně to zvládneme!

ŽÁDÁME VEŘEJNOST O POMOC

Děkujeme všem za obrovskou vlnu solidarity a podpory, kdy nám pomáháte s výrobou roušek pro naše uživatele a personál!

I nadále Vás žádáme o výpomoc při zajištění výroby roušek. V současné době se potýkáme s akutním nedostatkem

KLOBOUKOVÉ GUMY

Kloboukovou gumu, bavlněné látky a nitě nebo již ušité roušky nám můžete zaslat poštou na adresu K. Čapka 1615, Otrokovice nebo zanechat na recepci budov SENIORu v Otrokovicích: domov B K. Čapka 1615 a domov C tř. Spojenců 1840.

Děkujeme! Společně to zvládneme!

 

Děkujeme!

Děkujeme všem za neskutečnou vlnu solidarity a podpory!
Je Vás spousta, kteří se ozýváte s nabídkou pomoci. Kdo neumí šít, nosí nám alespoň materiál. Jiní jsou ochotni nám pomoci s výrobou roušek, ale nemají k tomu potřebný materiál – ten samozřejmě rádi poskytneme. Někteří nosí již hotové roušky. Vám všem patří naše velké a upřímné poděkování.
Roušek je stále málo a tak budeme rádi, když při nás budete stát i nadále a jakkoliv pomůžete.
Věříme, že vše společně zvládneme!

ZÁKAZ VYCHÁZEK

Uzavření Denního stacionáře vzhledem k nepříznivému vývoji epidemické situace

Zákaz návštěv v době zvýšené hrozby virových onemocnění

Sazebník Pečovatelské služby

Sazebník Denního stacionáře

Sazebník fakultativních služeb – pobytové služby SENIOR Otrokovice

Sazebník úhrad Odlehčovací služba

Sazebník služeb v Domově pro seniory

Omezení návštěv z důvodu respiračních onemocnění

Poradenské místo pro seniory a zdravotně postižené občany

Změna ordinačního dne v domově C

Terénní pečovatelská služba SENIORu získala nový vůz

SENIOR Otrokovice získal nový vůz pro pečovatelskou službu. Slavnostního předání se zúčastnil ředitel SENIORu Ing. Zdeněk Mikel a starostka města Hana Večerková. Vedoucí pečovatelské služby v Kvítkovicích Darina Reiterová uvedla, že nový vůz ušetří čas a umožní tak dostat se k více klientům, aby jim mohli pomoci s každodenními činnostmi. Díky několika firmám ze Zlínského kraje, které se na vůz složily, bude moci také sloužit pro individuální přepravu uživatelů např. k lékaři, na poštu, apod. Nový vůz předal obchodní zástupce firmy Kompakt, pan Rudolf Adam.

Odkaz na reportáž:

https://itvs24.cz/otrokovice/terenni-pecovatelska-sluzba-senioru-ziskala-novy-vuz

 

 

Zkrácení provozní doby recepce v budově C

S platností od 1. listopadu 2019 je zkrácena provozní doba recepce v budově C, a to

 do 18.00 h

Po uvedené době vstup návštěvám zajistí personál domova. Prosíme o trpělivost, pokud z důvodu plnění neodkladných pracovních povinností nebude moci reagovat ihned.

Děkujeme za pochopení.

Naši partneři