Navštívili jsme čokoládové království

Ve čtvrtek 14. října dopoledne navštívili naši klienti čokoládovnu Carletti ve Vizovicích, která do čokoládového světa pronikla již v roce 1997. Seznámili se s čokoládou, její historií a jejím zpracováním. Grafická prezentace byla doprovázena mluveným slovem a během zasvěcování do tajů čokolády klienti sladce hřešili ochutnáváním hořké, mléčné i bílé belgické čokolády. A jak vlastně čokoládovna přišla ke svému jménu? Váže se k tomu jeden historický příběh. Antonio Carletti byl benátský kupec, který cestoval po Španělsku. Španělé si tajemství výroby čokolády pečlivě střežili déle než 100 let. Které příchutě nejvíc „frčí“? Prý jak kdy. Klasikou jsou nugáty a nugátové pralinky, kdo má rád trochu exotiky zkouší levandulové pralinky s lesklým modrým povrchem.
Poté se klienti vydali do zámecké čokoládovny. Mezi nejzajímavější výrobky patří „Ubelský mls“ – višeň ve slivovici, marcipánu, potažená hořkou čokoládou – pralinka, která v roce 2009 získala ocenění Perla Zlínska. Všichni jsme si tohle sladké dopoledne velmi užili a někteří si dovezli i něco dobrého na mlsání.

Tímto moc děkujeme paní Ivetě Hladilové, která prostřednictvím projektu Ježíškova vnoučata darovala našim klientům tento nevšední zážitek.

Naši partneři