Dnešní odpoledne bylo jedním z těch, na která se nezapomíná… 💛 Do našeho domova za námi opět přišly milé kamarádky ...
Sobotní den patřil přípravě domácích bramboráčků. Klientky se do práce zapojily s velkým nadšením. Společně loupaly brambory, strouhali je. Málem se o ně strhla bitka, kdo jich naloupe nejvíc. Dále se mačkal česnek, míchalo těsto a pečlivě se dochucovalo voňavým kořením.
Celá příprava probíhala v příjemné atmosféře a za vzájemné interakce. Po dokončení smažení následovalo relaxační posezení na zahradě s občerstvením. Klienti si mohli vychutnat osvěžení v podobě limonády, kávy a nechyběla dokonce degustace točeného pivka. Po bramboráčcích se doslova jen zaprášilo.
Posezení se zúčastnila přibližně čtvrtina klientů domova. Během aktivity probíhal přirozený rozhovor mezi klienty, vzpomínali na své zahrádky, květiny a práci kolem domu. Celkově na své životní zážitky. Bylo to velmi příjemné odpoledne ve znamení pohody, dobré nálady a společně stráveného času. K tomu všemu nám přálo krásné počasí a pobyt na čerstvém vzduchu prospěl k naší psychické pohodě. Klienti hodnotili pobyt na zahradě velmi pozitivně a projevili zájem tuto činnost, co nejdříve zopakovat.



















